נבחרת אורוגוואי פתחה הלילה (בין ראשון לשני) את טורניר הקופה אמריקה לשנת 2019 עם הצהרת כוונות רצינית, אחרי שהביסה ללא קושי 0:4 את נבחרת אקוואדור החלשה, ובכך הציבה את עצמה בראשות בית ג’ (עוד לפני משחקן של צ’ילה ויפן). 

אחרי שלושה ניצחונות קלילים במשחקי הכנה מול יריבות משעשעות למדי, החבורה של אוסקר טבארס הגיעה בטירוף למפגש מול זו של הרנן גומז, והראתה בדיוק למה ההתקפה הקטלנית שלה מסוגלת כאשר לואיס סוארס, שחזר מפציעה בת כמעט חודש, הגביה כדור למרסלו לודיירו, אחד מהשחקנים האנונימיים ביותר בסגל הסלסטה, והאחרון במהלך יוצא מן הכלל כבש את הראשון.

חוסה חימנס ודייגו גודין חוגגים עם לואיס סוארס (רויטרס)חוסה חימנס ודייגו גודין חוגגים עם לואיס סוארס (רויטרס)

אם לא די בהבדלי הרמות, הצהובים חטפו מכה קשה אחרי שחוסה קינטרו הותיר אותם בעשרה שחקנים עקב חבטה לא בהכרח מכוונת שנתן בפניו של אותו לודיירו בעת שעלו לכדור גובה. בדקה ה-33 המומנטום התכול נמשך, כשגם אדינסון קבאני שם את שמו על לוח התוצאות כאשר הכפיל בחצי מספרת חזקה מתוך החמש. דקות ספורות לפני ההפסקה זה כבר הפך לתבוסה, כשהאין הגנה של אקוואדור לא הסתדרה עם עוד כדור גובה שהגיע לסוארס, שהפך את החזרה למושלמת עם שער משלו, והוריד את קבוצתו עם יתרון גדול להפסקה.

במחצית השנייה הקצב ירד משמעותית, כשהחבורה בתכלת שלטה בעניינים וטיילה להנאתה אל עבר הניצחון מבלי לבחון יותר מדי את שערו של אלכסנדר דומינגז. בדקה ה-80 החגיגה  של טבארס וחניכיו הושלמה כאשר ארתורו מינה כבש לערו הוא אחרי ניסיון הרחקה כושל, ובכך חתם את תוצאת המשחק.

שחקני אורוגוואי חוגגים (רויטרס)שחקני אורוגוואי חוגגים (רויטרס)

אם מי מהנבחרות עוד פקפקה באיכויותיה של אורוגוואי, הערב היא הוכיחה לכולם שלמרות השלד המבוגר באופן יחסי לשאר הנבחרות, היא ללא ספק בין המועמדות הבכירות לרשת בחזרה את כס המלוכה ביבשת הלטינית. ביום שישי הקרוב היא תפגוש את יפן, אחת מהאורחות האסייאתיות של הטורניר, כדי להתקדם עוד צעד אל עבר השלב הבא. אקוואדור החבולה מצדה תצטרך ללקק את הפצעים במהרה כי בשישי מחכה לה צ’ילה החזקה.

האצטדיון בבלו הוריזונטה (רויטרס)האצטדיון בבלו הוריזונטה (רויטרס)
שחקני אורוגוואי בחימום (רויטרס)שחקני אורוגוואי בחימום (רויטרס)
שחקני אקוודור מתחממים (רויטרס)שחקני אקוודור מתחממים (רויטרס)

מחצית ראשונה:

דקה 1: השופט אנדרסון דרונקו הוציא את ההתמודדות לדרך!

דקה 1: וואו, כמעט פתיחה טרגית לדייגו גודין ואורוגוואי. הבלם איבד כדור קריטי כשהיה עם הגב למשחק ולא ראה את אנר ולנסיה אורב לו, החלוץ כמעט וחטף את הכדור לפרננדו מוסלרה שהרחיק בזמן.

דקה 6, אורוגוואי עלתה ל-0:1: והנה התשובה. התקפה משמעותית ראשונה במשחק, וכבר התכולים עלו על לוח התוצאות. לואיס סוארס השתלט על כדור באגף הימני, הגביה למרכז שם חיכה מרסלו לודיירו, הקשר במהלך יפהפה השתחרר משני מגנים וגלגל באלגנטיות לפינה הרחוקה. שער נפלא

מרסלו לודיירו חוגג (רויטרס)מרסלו לודיירו חוגג (רויטרס)
שחקני אורוגוואי חוגגים (רויטרס)שחקני אורוגוואי חוגגים (רויטרס)

דקה 23, אקוואדור נשארת בעשרה שחקנים: איזו מכה לצהובים. חוסה קינטרו עלה לכדור גובה יחד עם לודיירו ושלח את ידו לפניו ללא כוונה זדונית. תחילה השופט שלף צהוב, אך לאחר בדיקה ב-VAR התחרט והרחיק את המגן

השופט מרחיק את חוסה קינטרו (רויטרס)השופט מרחיק את חוסה קינטרו (רויטרס)

דקה 27: כמעט השני! מרטין קאסרס מצא את אדינסון קבאני בכדור רוחב מדויק, החלוץ שלח בעיטה עוצמתית ומצא את אלכסנדר דומינגז מוכן 

לואיס סוארס מנסה להימנע ממג עם גבריאל אצ'ילר (רויטרס)לואיס סוארס מנסה להימנע ממג עם גבריאל אצ'ילר (רויטרס)

דקה 33, שער! אורוגוואי כבר ב-0:2: איזה יופי. רגע אחרי שסחט עוד עצירה גדולה מדומינגז, קבאני סוף סוף מצא את הרשת כשניצל נגיחה של גודין בתוך הרחבה כדי לעלות לחצי מספרת נהדרת מחמישה מטרים שהלכה היישר לפינה השמאלית. אוסקר טבארס וחבורתו בדרך הבטוחה לניצחון

אדינסון קבאני כובש (רויטרס)אדינסון קבאני כובש (רויטרס)
אדינסון קבאני חוגג (רויטרס)אדינסון קבאני חוגג (רויטרס)

דקה 44, אורוגוואי חוגגת עם 0:3: זה קל מדי. כדור קרן עלה לרחבה מצד שמאל, קאסרס עלה מעל שני שחקני הגנה והסיט לסוארס שמשלושה מטרים פשוט לא יכול היה להחמיץ. האקוואדורים יקוו למעט רחמים בחצי השני

לואיס סוארס חוגג (רויטרס)לואיס סוארס חוגג (רויטרס)
מרטין קסארס רודף אחרי אדואר פרסיאדו (רויטרס)מרטין קסארס רודף אחרי אדואר פרסיאדו (רויטרס)

מחצית שנייה

דקה 48: קבאני כבר רץ לחגוג את השני שלו, אך השער נפסל בטענת נבדל מוצדקת של הקוון והתוצאה נשארה על כנה.

ג'פרסון אינטריאגו נוגח (רויטרס)ג'פרסון אינטריאגו נוגח (רויטרס)

דקה 77: רחמים על אנר ולנסיה. חלוץ אקוואדור עושה כל שיבכולתו להציל מעט מהכבוד האבוד של נבחרתו, והפעם השתלט על כדור 25 מטרים מן השער אך הבעיטה שלו הלכה מעל השער.

דקה 80, אורוגוואי ממשיכה בטיול ועולה ל-0:4: חניכיו של טבארס לא מרחמים. ניסיון הרחקה לא מוצלח של ההגנה הצהובה הגיע בטעות אל רגליו של ארתורו מינה, שניסה להרחיק בעצמו אך שלח את הכדור אל תוך שערו הוא.

שחקני אורוגוואי חוגגים, שחקני אקוואדור מאוכזבים (רויטרס)שחקני אורוגוואי חוגגים, שחקני אקוואדור מאוכזבים (רויטרס)

הרכב אורוגוואי: פרננדו מוסלרה, מרטין קאסרס, דייגו גודין, חוסה חימנס, דייגו לקסאלט, נאהיטן נאנדז (גאסטון פריירו, 64), מתיאס וסינו (פדריקו ואלוורדה, 87), רודריגו בנטנקור, מרסלו לודיירו (לוקאס טוריירה, 75), לואיס סוארס, אדינסון קבאני.

הרכב אקוואדור: אלכסנדר דומינגז, חוסה קינטרוס, ארתורו מינה, גבריאל אצ’ילר, בדר קאייסדו, ג’פרסון אנטריאגו, ג’פרסון אורחוולה, אנטוניו ולנסיה, אנחל מנה (פדרו ולדאסקו, 29), אדואר פרסיאדו (רנאטו איברה, 46), אנר ולנסיה.