לא מעט פרצופים חדשים נמצאים בסגל החדש של נבחרת ספרד שפרסם היום (שישי) המאמן לואיס אנריקה לקראת מוקדמות יורו 2020. ביחס ל-23 השחקנים הקודמים שזומנו, ברנאט אצ’ברייה, סרג’י גומס, חסוס נבאס, פביאן רואיס, דני פארחו, סרחיו קנאלס, איקר מוניאין וגם חיימה מאטה מרעננים את הסגל של לה רוחה.

עבור גומס, רואיס ומאטה המשחק הקרוב עשוי להיות הופעת הבכורה שלהם אצל הספרדים, כאשר האחרון, למרות היותו בן 30, כבש לא פחות מ-13 שערי ליגה העונה במדי חטאפה הצנועה וקיבל את הזימון בצדק רב.

בקרב השחקנים הבולטים שלא זומנו, אין ספק שאיסקו מככב. הספרדי שסופסל במרבית העונה על ידי סנטיאגו סולארי וגם ז’ולן לופטגי לא זכה להזדמנות מלואיס אנריקה בעקבות המיעוט שלו בדקות משחק. מי שכן זומנו מריאל הם סרחיו ראמוס, דניאל סבאיוס ומרקו אסנסיו.

מברצלונה, ניתן למצוא בסגל את סרחיו בוסקטס, ג’ורדי אלבה וסרג’י רוברטו. שמות בולטים שהתקמבקו הם חסוס נבאס ואיקר מוניאין, כאשר הראשון שיחק בפעם האחרונה באוקטובר 2013 במדי הנבחרת.

חסוס נבאס חוגג (La Liga)חסוס נבאס חוגג (La Liga)

לואיס אנריקה נימק את הבחירות שלו: “הנבחרת מתפתחת עם הסגל הצעיר שלה, זו ממש לא מהפכה. חיימה מאטה בכושר פנטסטי והוא זומן לא רק בזכות שעריו אלא גם עקב הגישה שלו. קסיאס? אני מעריך כל שחקן ספרדי ללא קשר לגיל, גם אם הוא לא זומן. פיקה? אין תגובה”.

זימונם של סרחיו קנאלס ואיקר מוניאין: “זה הזמן הנכון עבורם, יש בהם הרבה איכות. שניהם תוקפים ומגנים היטב. עשינו הרבה טעויות בעבר, אבל הכי חשובה לי הגישה של השחקנים, אנחנו מקווים לגדול ולהיות טובים יותר בקמפיין הנוכחי”.

לואיס אנריקה באימון נבחרת ספרד (רויטרס)לואיס אנריקה באימון נבחרת ספרד (רויטרס)