נבחרת ישראל תתכנס בשבוע הבא לפתיחת ההכנות למשחקים מול נבחרת סלובניה ואוסטריה במסגרת מוקדמות יורו 2020, כאשר יש כמובן רצון לפתוח ברגל ימין בשני המשחקים הביתיים, על מנת למנף את ההצלחה להמשך הטורניר.

המאמן אנדי הרצוג, שזוכה להערכה גדולה עד כה, מודע לכך שיש לו לא מעט כאבי ראש לפחות בכל מה שנוגע להרכב למרכז ההגנה. מבין הבלמים, חאתם אל חמיד, עאיד חבשי ולואי טאהא, האוסטרי יצטרך לבחור שניים שאמורים לשחק לצידו של שרן ייני. כרגע לפחות, נראה שחבשי ואלחמיד זוכים ליתרון על פני חברם מהפועל באר שבע, שמצוי בכושר משחק פחות טוב. אפשרות נוספת שעשויה להילקח בחשבון, היא להציב כבלם שלישי את עומרי בן הרוש, או את ניר ביטון ששימש בתפקיד בסקוטלנד וגם בראשית דרכו בנבחרת תחת לואיס פרננדס או בכלל את דור פרץ שגם כן יודע לעשות את התפקיד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הרצוג: "צריך אימונים כשאין משחקי נבחרת"

הרצוג לא מתכוון לשנות מערך ושני המגנים שהצליחו כל כך במשחקי ליגת האומות, אלי דסה וטאלב טוואטחה, יקבלו קרדיט בזמן שבקישור האחורי אמורים להמשיך הקפטן ביברס נאתכו ובירם כיאל, כאשר על מקום אחד יתמודדו לא פחות מארבעה שחקנים – אלמוג כהן, ניר ביטון, דור פרץ ודן גלזר, שזוכה להערכה גדולה מאוד אצל הרצוג.

בחלק הקדמי, מובטח מקומם של ערן זהבי ומונאס דאבור. בעמדת השוער, כרגע לפחות אריאל הרוש זוכה ליתרון על אופיר מרציאנו. הראשון, על אף שאינו משחק בתקופה האחרונה במדי הפועל ב"ש, זוכה להערכה ולקרדיט בעיקר בזכות יכולתו בקמפיין הקודם ועל פי כל ההערכות, ההיעדרות ממשחקי קבוצתו לא תפגע בשוער במשחקי הנבחרת הקרובים.