האם מכבי רעננה בכדורסל תזכה לבעלים חדש? ל-ONE נודע לראשונה כי הבעלים של  מכבי חיפה, ג’ף רוזן נמצא במשא ומתן עם עיריית רעננה כדי לקחת על עצמו את המועדון מהליגה הלאומית. מרוזן עצמו נמסר: “אכן היו מגעים ראשוניים מול עיריית רעננה, זאת ללא כל קשר להמשך התמיכה במועדון הכדורסל מכבי הנטר חיפה".

ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, אישר את הדברים ומסר בתגובה: “כראש עיר הבנתי שרשות מקומית לא יכולה לשאת כלכלית על גבה להחזיק קבוצת כדורסל מקצוענית. בטח עם שאיפות לעלות לליגת העל. אני בעד ספורט. בעצמי חובב ספורט. נמצא המון במגרשים. ספורט זה מאחד תושבים תחת הסמל רעננה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מכבי חיפה עולה לליגת העל בכדורסל

“אכן היו מפגשים מאחורי הקלעים לבדוק היתכנות. הכיוון חיובי. מאוד אשמח אם ג'ף רוזן  יקדם את קבוצת הכדורסל שלנו. ממני הוא יקבל את כל החום והאהדה והוא ראוי לזה. כי הוא רואה בקידום הספורט בישראל פעילות ציונית. העדפתי להצניע את הנושא. אבל יצא החוצה אז אומר לך שהעובדות נכונות”.

כזכור, רוזן הצטרף כבר בקיץ 2007 למכבי חיפה כמשקיע, עת הייתה בליגה הלאומית. הקבוצה עלתה במהרה לליגת העל ואף זכתה באליפות הראשונה בתולדותיה, כמו גם בשלוש סגנויות נוספות עד שירדה ללאומית, ממנה חזרה בתום העונה החולפת לליגת העל. הכוונה היא למעשה להפוך את רעננה לקבוצת בת של חיפה, אליה תוכל לשלוח הקבוצה מהכרמל שחקנים צעירים שיוכלו לקבל בה דקות משחק.