40 דקות בלבד מפרידות כעת בין מכבי חיפה לבין חזרה אחרי עונה אחת בלבד לליגת ווינר סל בהתאם לציפיות שהיו לה עוד בקיץ הקודם. הירוקים גברו אמש (שלישי) לעיני כפר בלום מלא עד אפס מקום 72:74 על הפועל גליל עליון לאחר הארכה במשחק השלישי בסדרת גמר הפלייאוף של הליגה הלאומית ועלו ל-1:2 בסדרה. ביום שישי ב-14:00, תוכל הקבוצה לסגור עניין ולעלות רשמית, כאשר רוממה צפוי להתמלא בכ-3,500 אוהדים.

מי שעשוי להיעדר מהקרב הזה, לדאבונה של גליל עליון שממילא נמצאת בבעיה ובסגל קצר, הוא ליאור קררה. המצטיין של משחק 2 שצלף 26 נקודות, נפצע במהלך הרבע הרביעי ולא שב גם להמשך הרבע ולהארכה ובלעדיו קבוצתו התקשתה מאוד. במועדון הצפוני מעריכים כי כשירותו תקבע בסמוך למשחק, אך כעת יש חשש גדול שייעדר. גם אלון ספיר נפצע במהלך המשחק, אך קיימת תקווה שלפחות הוא יהיה כשיר.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
סאואנה:"ניצחון חשוב,עבודה טובה"

"יש תחושה של תסכול", הודה המאמן המפסיד אבישי גורדון. "מזכיר קצת את המשחק הראשון שפתחנו טוב והם חזרו, זה היופי בספורט המומנטומים האלה. אנחנו לא מרימים ידיים, נלחם עד כמה שנוכל, היה לנו קשה לשחק בלי שחקן מרכזי שלנו כמעט בכל הרבע האחרון וההארכה. גאה בשחקנים אחד אחד כי הם נלחמו ונתנו הכל, בסוף הכל נפל על דברים קטנים כמו כדור חוזר או קליעת עונשין כזו או אחרת ונמשיך קדימה מכאן".

אבישי גורדון (עמרי שטיין)אבישי גורדון (עמרי שטיין)

המאמן המנצח דניאל סאואנה אמר ל-ONE: "זה היה משחק גמר לכל דבר, עצרנו אותם על 72 נקודות ב-45 דקות, אני גאה בהגנה שלנו, שלטנו יותר בריבאונדים. אני לא יכול להתייחס לפציעה של ליאור קררה ששינתה לכולם את המשחק, אבל אסור לנו להביע רחמים, זה חשוב מאוד. המשכנו לשחק ונקווה שיהיה כשיר בשבילם למשחק הבא וישחק בפעם הבאה. זה שינה את המומנטום ולקח את היתרון. זה ספורט ודברים כאלו יכולים לקרות, לקחנו יתרון ושמרנו עליו. חשוב מאוד לשחק בהארכה וזה בדיוק מה שעשינו, אפשרנו להם לקלוע רק 8 נקודות וניצחנו בצדק".

דניאל סאואנה (עמרי שטיין)דניאל סאואנה (עמרי שטיין)

המחמאות כמובן הלכו בצד הירוק לעמית אלון הצעיר, שכמו במספר משחקים העונה עלה מהספסל ותרם עם פעולות חשובות, הוכיח שהוא לא מפחד מהמעמד והאחריות שמוטלת עליו ובכלל, נראה שבמועדון ירצו להמשיך איתו בליגת ווינר סל, אם אכן הקבוצה תעפיל לשם. אלון זוכה להערכה גדולה והוא ככל הנראה יתוגמל על כך עם אמון שיינתן בו גם בעונה הבאה. גם סמואל גיבנס שהיה נהדר זכה למחמאות.

עמית אלון עם הכדור (עמרי שטיין)עמית אלון עם הכדור (עמרי שטיין)

גיבנס להט במשחק עם 14 נקודות ובסיום אמר: "גליל עליון היא קבוצת הגנה פשוט מצוינת, קשוחה, אבל הצלחנו להוציא לפועל את הדברים שתכננו ועשינו עצירות גדולות בהגנה, מתי שהיינו הכי צריכים את זה. קיבלנו גם עזרה גדולה מהפסל שלנו ובמיוחד מעמית אלון שנתן לנו דקות גדולות בזמן שקיבל".

סמואל גיבנס (עמרי שטיין)סמואל גיבנס (עמרי שטיין)