הפועל גליל עליון ניצחה היום (שישי) 61:73 את מכבי חיפה בסדרת גמר הפלייאוף בליגה הלאומית בכדורסל, ובכך השוותה את המאזן בין הקבוצות ל-1:1 בהיכל הספורט ברוממה. החבורה של אבישי גורדון שהצליחה לנצח, השיבה לעצמה בכך את יתרון הביתיות מול הירוקים.

מאמן גליל עליון, אבישי גורדון, אמר בסיום: “לפני הכול, ההגנה הייתה טובה יותר מהמשחק הקודם. גאה בשחקנים ובקהל על משחק מצוין, מההתחלה היינו מוכנים, ראיתי בעיניים של השחקנים שננצח היום. 1:1 כרגע, ממשיכים אצלנו בבית ויהיה טירוף. ההופעה של ליאור קררה? הוא עושה התקדמות ממשחק למשחק ולא רק בנקודות אלא גם במה שמסביב. תענוג לאמן שחקן שעושה כזאת התקדמות ורק שימשיך עם זה”.

ליאור קררה וגוני יזרעאלי (עמרי שטיין)ליאור קררה וגוני יזרעאלי (עמרי שטיין)

מה קרה לאצ’ויל ברבע הראשון: “סוג של איבוד הכרה, נפילת סוכר, לא יודע איך לקרוא לזה. זה מלחיץ ומפחיד אבל הוא בסדר. השחקנים שיחקו בשבילו והוא היה היום הרבה יותר אגרסיבי. בכפר בלום נצטרך לעשות הגנה טובה. הפעם באנו עם אנרגיות ושפת גוף מצוינת”.

מאמן מכבי חיפה, דניאל סאואנה, אמר בסיום: “שיחקנו רק חמש דקות ואחרי זה הפסקנו. לא עבדנו לפי תכנית המשחק. עבדנו כאינדיבידואלים, הם חזרו יפה ושיחקו נהדר וצריכים לתת להם קרדיט, אבל אנחנו פשוט לא שיחקנו. למה זה קרה? צריכים לשאול את השחקנים”.

דניאל סאואנה (עמרי שטיין)דניאל סאואנה (עמרי שטיין)

עוד הוסיף המאמן: “אולי היה לנו יותר מדי ביטחון, יכול להיות שהשחקנים חשבו שהמשחק נגמר אחרי חמש דקות. היינו טובים בהתחלה אבל אחרי זה לא שיחקנו. אנחנו יכולים להיות טובים יותר ויש לנו זמן להתאושש. אני מאוכזב גם מהדרך שבה אימנתי הפעם ואני הראשון להרים את היד. צריכים לפרגן להם ולחזור חזקים יותר. ממה אני מאוכזב? לא מסרנו זה לזה, לקחנו זריקות לא טובות”.