הפועל גליל עליון שוב חזק בתמונת ההעפלה לליגת ווינר סל וכעת יהיה מאוד קשה לעצור אותה כששוב החזירה לידיה את יתרון הביתיות. החבורה של אבישי גורדון גברה היום (שישי) ברוממה 61:73 על מכבי חיפה במשחק השני בסדרת גמר פלייאוף הליגה הלאומית, איזנה את הסדרה ל-1:1 וכעת היא שוב פייבוריטית.

החבורה מכפר בלום פתחה את המשחק דווקא לא כל כך טוב והירוקים שלטו בעיקר הודות לקרון דשילדס שתפר 10 נקודות רק ברבע הראשון, ליאור קררה השיב לו וכפה 13:13 עם הכניסה לרבע השני. המהפך התחיל ברבע השני, כאשר הכדורים של האדומים החלו להכנס כמו שצריך ולא רק קררה היה אמון על הנקודות, אלא גם די ג’יי שארפ הצעיר שסייע עם שלשות נהדרות בדרך ל-30:41 בהפסקה.

קרון דשילדס (עמרי שטיין)קרון דשילדס (עמרי שטיין)

אחרי ההפסקה נמשך הקיפאון ההתקפי של הירוקים, זאת חרף יכולת טובה של דשילדס והפער כבר חצה את רף 20 הנקודות, כאשר קררה המשיך לצלוף מכל פינה ו-10 דקות לסיום, 39:60 לאורחים. סמואל גיבנס התעורר ברבע האחרון וכבר הוביל את חבריו להקטנת הפער ל-10 בלבד, אבל זה לא הספיק בדרך להפסד כואב מאוד.

ליאור קררה וגוני יזרעאלי (עמרי שטיין)ליאור קררה וגוני יזרעאלי (עמרי שטיין)

קלעו למכבי חיפה: קרון דשילדס 21 נקודות, סמואל גיבנס 14 נק’ ו-8 כדורים חוזרים, רומן סורקין 8, דניאל קופרברג 7, ווילי וורקמן 5, אנתוני פישר ולוקאס האוזמן 3 כל אחד.

קלעו לגליל עליון: ליאור קררה 26 נקודות, ג’ו לואל אצ’ויל (11 כדורים חוזרים) ורשאד מאדן 13 כל אחד, די ג’יי שארפ 9, גוני יזרעאלי (11 כ”ח ו-8 אסיסטים) 8, אלון ספיר ומירון רוינה 2 כל אחד.

אוהדי מכבי חיפה (עמרי שטיין)אוהדי מכבי חיפה (עמרי שטיין)
אבישי גורדון (עמרי שטיין)אבישי גורדון (עמרי שטיין)
דניאל סאואנה (עמרי שטיין)דניאל סאואנה (עמרי שטיין)

רבע ראשון: 13:13 בין הקבוצות

חמישיית מכבי חיפה: קרון דשילדס, אנתוני פישר, ווילי וורקמן, סמואל גיבנס ודניאל קופרברג. חמישיית הפועל גליל עליון: גוני יזרעאלי, ליאור קררה, רשאד מאדן, אלון ספיר וג’ו לואל אצ’ויל

הירוקים פתחו טוב ועלו ל-3:5 מהיר אחרי שלשה ענקית של פישר וסל של גיבנס שביטלו שלשה של קררה. דשילדס תרם ארבע נוספות והפער נסק ל-3:9. ההחטאות נמשכו משני צדי המגרש והסקור היה נמוך במיוחד, אבל דשילדס שהיה היחיד שבא לעבוד, קלע נקודות נוספות והגדיל את היתרון של הירוקים-לבנים לשבע. עבירה בלתי ספורטיבית של גיבנס על אלון ספיר איפשרה לגליל לצמק לארבע אחרי שלשה של קררה. האחרון סחט עבירה במהלך זריקה לשלוש וניגש לקו, שם צימק ל-13:10. חיפה הרבתה להחמיץ בצד השני ומאדן ניצל זאת כדי לכפות שוויון עם הבאזר.

גוני יזרעאלי מאוכזב (עמרי שטיין)גוני יזרעאלי מאוכזב (עמרי שטיין)
סמואל גיבנס מול אלון ספיר (עמרי שטיין)סמואל גיבנס מול אלון ספיר (עמרי שטיין)

רבע שני: 30:41 להפועל גליל עליון

המהפך הושלם עם סל של מאדן, אבל חיפה השוותה מיד. מאדן השלים שבע נקודות רצופות וקבע 15:17 לגליל עליון. שלשה של קררה הגדילה את הפער לחמש, אך וורקמן, סורקין וקופרברג הפכו את התוצאה בדרך ל-20:21. קררה המשיך להפציץ מעבר לקשת ובזכות ריבוי ההחטאות של מכבי חיפה, זה הספיק ליתרון בן שתי נקודות. הגארד המשיך לצלוף והפער גדל לארבע, אך דשילדס הלוהט מהצד השני הקטין ל-25:24. שתי שלשות של די ג’יי שארפ הגדילו את הפער לשבע. לואל אצ’ויל הגדיל את ההפרש ל-26:35. מירון רוינה בפולו דאנק קבע פער של 11 נקודות. פישר הוריד ל-39:30, אך מאדן ענה בצד השני והגדיל שוב ל-11 ולמעשה קבע את תוצאת המחצית, 30:41.

ג'ו לואל אצ'ויל מול דניאל קופרברג (עמרי שטיין)ג'ו לואל אצ'ויל מול דניאל קופרברג (עמרי שטיין)
גוני יזרעאלי מול אנתוני פישר (עמרי שטיין)גוני יזרעאלי מול אנתוני פישר (עמרי שטיין)

רבע שלישי: 39:60 לגליל עליון

השחקנים של מכבי חיפה המשיכו לפספס הזדמנויות להקטין את הפער ובמשך שלוש דקות לא נקלע סל שדה עד שקררה קבע 30:43. שארפ הנהדר הגדיל את הפער ל-15 והירוקים נותרו במשך יותר משמונה דקות ללא סל, עד שגיבנס קלע נקודות חשובות. קררה ושארפ דייקו בזריקות שלהם וסידרו לגליל עליון 32:50. קררה קבע פער של 20 נקודות. נקודה של גיבנס וארבע רצופות של לוקאס האוזמן צימקו ל-52:36. סאואנה התעצבן וספג עבירה טכנית, גליל ניצלה זאת ולואל אצ’ויל ניצל זאת כדי לקבוע פער של 20 נקודות. סל אחרון של קררה לרבע קבע יתרון שיא של 39:60.

רשאד מאדן מול קרון דשילדס (עמרי שטיין)רשאד מאדן מול קרון דשילדס (עמרי שטיין)
ג'ו לואל אצ'ויל (עמרי שטיין)ג'ו לואל אצ'ויל (עמרי שטיין)

רבע רביעי: 61:73 להפועל גליל עליון

דשילדס וסורקין הצליחו לפתוח חזק ולהוריד את הפער ל-17, אך רשאד מאדן קבע עם סל משלו 43:62. הכוכב של גליל הוסיף שלשה נוספת והפער עלה ל-22. דשילדס הנהדר הוריד ל-65:45. גיבנס צימק ל-17 עם נקודות משלו, קופרברג בסל גדול הוריד ל-15, אבל יזרעאלי תפר שלשה שהייתה שווה 51:67. דשילדס הקטין ל-69:56. לואל אצ’ויל קבע 56:71 עם סל יפה, אבל גיבנס הוריד ל-12 ואז וורקמן ל-10 במתפרצת. עוד נקודות של קררה חתמו את המשחק וקבעו 61:73.

גוני יזרעאלי (עמרי שטיין)גוני יזרעאלי (עמרי שטיין)
סמואל גיבנס מול אלון ספיר (עמרי שטיין)סמואל גיבנס מול אלון ספיר (עמרי שטיין)