חילופים תכופים של מאמנים, ניהול כושל בראשותו של אלדד אקוניס וסגל שלא ענה על הציפיות. אלו הסיבות שהובילו לירידה של בני הרצליה אמש (חמישי) לליגה הלאומית אחרי 74:73 כואב להפועל אילת שניצחה בשלשה עם הבאזר. לאור הירידה, לה אף אחד לא ציפה, מאמן הקבוצה אריק שיבק לא צפוי להישאר בעמדת המאמן בליגת המשנה ואילו הסגל עתיד גם הוא לעבור שינויים בתקווה לשוב כבר בעונה הבאה לליגת העל.

המאמן הוותיק בן ה-62, שהגיע לקבוצה בניסיון להצילה מירידה בחודש ינואר האחרון אחרי שני מאמנים שפוטרו לפניו, לא צלח במשימה וייפרד מהמועדון אחרי סיומה של קדנציה שנייה קשה ולאחר שהגדיר את רגע הירידה אמש כ: "יום עצוב בקריירה". כאמור הרצליה התחילה את העונה שלה עם המאמן הסלובני גאשפר פוטוצ'ניק שהחליף למעשה את שיבק שהציל את הרצליה אשתקד. הסלובני נפרד מהקבוצה אחרי 14 משחקים (10 הפסדים), בהודעת המועדון עליו הודיעו על סיום דרכו נכתב כי המאמן ביקש לבצע שינויים בסגל שאינם היו אפשריים מבחינת ההנהלה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הרצליה נלחמת, אך אילת מנצחת על נקודה

ימים ספורים לאחר מכן הגיעה הפארסה של העונה אפשר לומר, כאשר עופר ברקוביץ’ הגיע לעמוד על הקווים, אך הרומן בין הצדדים היה קצר, קצר מאוד ליתר דיוק ואם להיות ממש מדויקים אחרי שני משחקים בלבד (!), המאמן סיים דרכו אחרי שגם הוא ביקש לבצע שינויים בסגל הקבוצה אך התשובה של ההנהלת המועדון הייתה זהה לזו שקיבל קודמו בתפקיד, ברקוביץ' לא קיבל זאת בעין יפה והעניין הביא לפרידה מוקדמת.

יממה לאחר מכן מונה שיבק לתפקיד שהגיע בעת שהקבוצה לא הצליחה לנצח ולו פעם אחת במהלך הסיבוב השני, דבר שגם תחת שרביטו לא השתנה והרצליה נותרה עם סיבוב שלם של 12 הפסדים רצופים. הניצחון הראשון הגיע אחרי יותר משלושה חודשים, אבל חזרו מהר לסורם. הניצחון החשוב בחוץ על עירוני נהריה יריבתם לתחתית, אומנם נתן קצת אוויר והעלה חיוכים שהרבה זמן לא נראו במסדרונות אולם היובל, אבל חודש לאחר מכן כבר הגיע הסוף שכבר ידוע לכולנו, הרצליה המשיכה לדעוך, נהריה התאוששה מעט בעיקר במשחקים האחרונים ואילו שיבק וחניכיו הגיעו למשחק המכריע באילת – שם שניה אחת של חוסר תשומת לב הספיקה לאילת ויהונתן שולדבראנד שצלף שלשה על הבאזר כדי להשיג את הניצחון ולחרוץ את גורל היריבה.

שחקני אילת חוגגים, שחקני הרצליה מאוכזבים (סאן מדיה)שחקני אילת חוגגים, שחקני הרצליה מאוכזבים (סאן מדיה)

השחקנים נותרו המומים על הפרקט, לא האמינו שזה קורה להם, קפטן הקבוצה ניצן חנוכי ששב העונה למדי הקבוצה, פרץ בבכי והוא לא היחיד, השחקנים ואנשי הקבוצה התקשו להסתיר את הכאב והצער. "זה רגע עצוב לכולם", אמר חנוכי בעודו חנוק מדמעות. "אין ספק שזה סוג של כתם לכל שחקן שמשחק כדורסל ונמצא בליגה הרבה שנים, אין הרבה מה להגיד ברגעים כאלה. זאת תסמונת שקרתה לנו הרבה פעמים השנה, מובילים ומשחקים טוב אבל בדקות האחרונות איבדנו ריכוז. לצערי זה קרה שוב היום, היה איזה בלבול במהלך האחרון וקיבלנו שלשה אכזרית".

השחקן בן ה-32 המשיך וסיפר בכאב: "חזרתי לפה כדי לעשות דברים יפים ולנסות לשחזר את מה שעשיתי בקדנציה הראשונה, אבל העונה התגלגלה והלכנו למאבקים, לצערי זה נגמר ככה ואין מה לעשות עם זה. מבחינה אישית הייתה לי פציעה בתחילת העונה ולא כל כך קיבלתי קרדיט, לקראת סוף העונה, כשאריק הגיע קיבלתי יותר דקות והצלחתי יותר לתרום אבל זה לא הספיק. אני חלק מהעונה הזו בדיוק כמו כולם. אנחנו קצת בשוק, עברנו עונה באמת קשה ולמרות הכל נשארנו ביחד".

ניצן חנוכי מאוכזב (סאן מדיה) ניצן חנוכי מאוכזב (סאן מדיה)

באשר לסגל, ג'רום דייסון וד’אור פישר שהגיעו עם חתימתו של שיבק בקבוצה, לא ימשיכו וזאת על אף שהייתה שביעות רצון לפחות באשר לדייסון, אך העלויות הגבוהות של השחקן והעובדה כי הקבוצה לא תשחק בליגה הבכירה יהוו מכשול בהשארתו. אקסבייר רת’אן-מייז שגם כן היה תוסף של כמעט הרגע האחרון מבחינתו של המאמן, היה ללא ספק הפתעה נעימה בסגל של היורדת הטרייה, ודווקא בגלל זה, הקנדי לא ינשור עם הקבוצה מהשרון לליגה הלאומית.

כארם משעור, על פי ההסכם עם מכבי תל אביב, יקבל פיצוי של כ-20 אלף דולר וישוחרר מהחוזה שלו וכעת הכוונה של הפורוורד היא לחפש קבוצה באירופה. בהרצליה יצטרכו לשבור את הראש לגבי חנוכי, לו יש חוזה לשנתיים נוספות ששוויו כ-100 אלף דולר לעונה. גם אור לאומי מחזיק בחוזה לשנה שגובהו כ-60 אלף דולר ובקבוצה יצטרכו לראות מי יישאר או יעזוב.

כארם משעור זורק (סאן מדיה)כארם משעור זורק (סאן מדיה)

כמו כן, בעקבות חוסר ההצלחה והירידה לליגת המשנה. עיריית הרצליה צפויה לחתוך באופן משמעותי את התמיכה במועדון. בכלל, התחושה בעירייה היא שהתמיכה ממילא גבוהה מדי בשנים האחרונות וגם אם הקבוצה תצליח לחזור לליגת העל היא לא תזכה לתמיכה גבוה כבעבר, דבר שגם עשוי להוות בעיה ומכשול בפניה.

בתוך כך, בנהריה ישבו לראות את המשחק במתח רב, כססו ציפורניים לאורכו כשבעת השלשה האחרון של האקס שולדבראנד פרצו מאושר כלל אנשי המועדון. קפטן נהריה העלה פוסט לאינסטגרם הפרטי שלו שם נראה מחבק את שחקנה של אילת בימיו הסגולים וליווה את התמונה עם לבבות בצבע המתאים, כמו כן הוסיפו במועדון הצפוני והעלו גם הם פוסט הישארות, "הלחימה, ההקרבה, אתם האוהדים, הקהל החם שלנו וסל אחד של שולדבראנד, עשה את הכל, עירוני נהריה נשארת בליגת העל".