אפשר להניח ששתי דקות לסיום המשחק אמש (שלישי) בכפר בלום, אף אחד מ-2,100 האנשים ביציעים, כולל גם אלו על הפרקט לא באמת חשבו שהפועל גליל עליון מסוגלת להפסיד את המשחק הראשון בסדרת גמר פלייאוף הליגה הלאומית למכבי חיפה, אבל זה קרה. הירוקים גנבו את הביתיות בסדרה עם 80:81 דרמטי ויגיעו ביום שלישי לרוממה מאוד רגועים.

מי ששוב זכה לתשומת הלב הוא קרון דשילדס, שלא בפעם הראשונה בפלייאוף הוביל את הירוקים והיה פשוט נפלא עם 21 נקודות. הגארד רשם משחק מצוין ואין ספק שבמועדון אף יש מחשבה מסוימת להשאיר אותו בעונה הבאה, אם הקבוצה אכן תעפיל לליגת ווינר סל, אך עוד חזון למועד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
סאואנה: "החזרנו את הביתיות בזכות מלחמה"

גם הסגל הישראלי תרם לניצחון, כולל פעולות חשובות של ווילי וורקמן ורומן סורקין בדקות האחרונות, עוד שניים שבמועדון יעשו מאמץ להשאיר. גם החגיגות בחדר ההלבשה בסיום היו בהתאם ובקבוצה נרשמו חיוכים גדולים.

רומן סורקין (עמרי שטיין)רומן סורקין (עמרי שטיין)

“זה היה משחק קשה, לא היינו הכי טובים, כי איפשרנו להם לקחת הרבה כדורים חוזרים והחטאנו המון זריקות”, הסביר המאמן המנצח דניאל סאואנה. “אבל זו גם הגדולה שלנו כי למרות הכל השגנו ניצחון בחוץ, שני הכדורים החוזרים שלנו, עם המלחמה הגדולה, הכדור החוזר החשוב של רומן סורקין, השלשות של ווילי וורקמן ו-KD (קרון דשילדס, כ.ח) בקלאץ’, אני חושב שהוצאנו לפועל את הפעולות החשובות וניצחנו בזכות המלחמה הזו”.

דניאל סאואנה (עמרי שטיין)דניאל סאואנה (עמרי שטיין)

על המלחמה של גליל עליון: “אני חושב שהם נלחמו במשך 39 דקות, כמעט כל המשחק, אבל הדברים שעשינו בסוף ניצחנו לנו את המשחק. הסדרה עוד ארוכה, אני יודע שגליל עליון קבוצה מצוינת ושלא נצליח לקלוע הרבה נקודות מולה. אני חושב שהעובדה ששמרנו אותם על 80 נקודות בלבד גם עזרה לנו מאוד לצאת מכאן עם ניצחון”.

אוהדי גליל עליון (עמרי שטיין)אוהדי גליל עליון (עמרי שטיין)

דניאל קופרברג שקלע 9 נקודות הוסיף: “גאה בחברים שלי לקבוצה, אנחנו מראים המון אופי בפלייאוף ורעב להצליח, נמשיך לתת את הכל עד שנשלים את המשימה, מגיע הרבה קרדיט לצוות המאמנים שלנו”.

דניאל קופרברג (עמרי שטיין)דניאל קופרברג (עמרי שטיין)

בצד השני, עיקר הביקורת והאצבע המאשימה הופנתה אל עבר השופטים ואף מחו בקול נגד ההחלטות. יחד עם זאת, במועדון הבהירו כי: “יהיה בסדר, אנחנו קבוצה חזקה עם אופי מיוחד, לא נתעסק בשופטים, נתעסק בעצמנו, פרקנו משהו שאנחנו מאמינים בו, אבל אי מיוחדים ונמשיך כמו שהיינו כל השנה, בשקט ובצניעות”.

אבישי גורדון צועק על השופט (עמרי שטיין)אבישי גורדון צועק על השופט (עמרי שטיין)

אבישי גורדון המאוכזב הסביר: “הדברים הקטנים השפיעו, כי את המשחקים גדולים צריך לנצח בדקויות. עשינו הרבה טעויות בסוף, כמה כדורים חוזרים שלהם בהתקפה, החטאות קלות שלנו, אבל זה חלק מהעסק. נעשה את ההתאמות שלנו ונגיע באטרף לחיפה כדי לנצח שם”.