שנתיים אחרי הגמר ההוא ב-2016/17, אז הפסידו את התואר למכבי תל אביב בפיס ארנה אולמם הביתי, בהפועל ירושלים נחושים להחזיר לאוהדיהם, שיהיו הרוב השולט ביציעים, כשיעלו הערב (חמישי, 21:00) על הפרקט באותה ארנה מול מכבי ראשון לציון בקרב על גביע המדינה. 

כ-9,000 אוהדים באדום, לעומת כ-2,000 אוהדי ראשון, יאכלסו את הארנה, שתלבש חג במעמדו של נשיא מדינת ישראל, ראובן ריבלין. האדומים זכו בתואר לפני 11 שנים וזוכרים היטב איך איבדו את הגביע הנ״ל, כמו גם את משחק הגמר בפיינל פור, אז הפסידו את האליפות לקבוצה בכתום ומאמנה דאז, אריק שיבק. בירושלים יודעים כי הפעם זו הזדמנות גדולה מבחינתם לזכות, הרבה בזכות הסגל המרשים שמעטר את חדר ההלבשה והאחדות בין השחקנים, שלטענתם הייתה חסרה בעונה שעברה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
עודד קטש: "תמיד חשוב לזכות בתארים"

יוגב אוחיון, שהיה מהצד השני של הארנה לפני שנתיים, אז זכה בגביע עם היריבה בצהוב, התייחס להתמודדות והמעמד המיוחד: “בכל משחק גמר אני מתרגש עשר ומעלה. זה כיף, בייחוד שהרוב יהיה אדום אז אנחנו מחכים ומצפים לזה כבר. אני לא יכול לדבר על מה שהיה פה לפני שנתיים כי לא הייתי במועדון, אבל השנה הקבוצה הזאת היא קבוצה מיוחדת, עם אופי אחר, אופי מיוחד ואנחנו מאוד מאמינים בעצמנו. מצד שני, אנחנו מבינים שזה הולך להיות קרב קשה, כי גם הפסדנו לראשון פעמיים העונה ותהיה לנו עבודה קשה מאוד”.

אוחיון, שיהיה בעל הרזומה המרשים ביותר במפעל שישחק על הפרקט עם שישה גביעים, הוסיף: “במשחק אחד אין יתרונות או חסרונות, הדברים הקטנים מנצחים ואם נדע להביא את הדברים האלה ולהיכנס בצורה שאנחנו רוצים אז תהיה לנו אפשרות יותר טובה לנצח. במשחקים כאלה כולם מגיעים מוכנים מבחינה מנטלית, אני אישית לא עושה משהו מיוחד וגם כל אחד יודע מה דרוש כדי לקחת. בקבוצה הזאת אנחנו נתלים אחד על השני, אנחנו דוחפים אחד את השני כדי להביא תוצאות טובות”.

שחקני הפועל ירושלים (רדאד ג'בארה)שחקני הפועל ירושלים (רדאד ג'בארה)

האם הוא מרגיש חייב על התואר שלקח במדי מכבי לפני שנתיים על חשבון ירושלים: “אני לא מתייחס לזה ולא מייחס לזה חשיבות עכשיו. אני שחקן הפועל ירושלים ומאוד חשוב לי לקחת איתם תואר, אנחנו חייבים לקהל האדום על מה שהוא מציג פה. הדחיפה של הקהל מוסיפה וזה במגרש שאנחנו מכירים אבל במשחק אחד הכל יכול לקרות”.

“אנחנו צריכים להתרכז בדברים שהתכוננו אליהם”, התייחס גם ג׳וש אוונס למשחק ואמר: “זה לחץ חיובי. כולנו מתרגשים מהמעמד, יודעים מזה אומר להיות חלק מכל זה, לא יהיה פשוט כי לראשון יש קבוצה מאוד טובה וזאת הזדמנות טובה מבחינתנו לקחת תואר וזה מרגש. לקחת את הגביע אחרי 11 שנים זה יהיה פנומנלי, אחרי כל השנים האלה זה יהיה מדהים עוד יותר. כמובן שלמדנו מהמשחקים שכבר שיחקנו מולם, הפקנו לקחים ניצמד לתכנית המשחק שלנו כרגיל ונגיע כדי לנצח”.

ג'וש אוונס באימון (רדאד ג'בארה)ג'וש אוונס באימון (רדאד ג'בארה)