הפועל ירושלים ומכבי ראשון לציון ייפגשו הערב (חמישי, 21:00) לגמר גביע המדינה בכדורסל, בפיס ארנה שבבירה. בצד של הכתומים יש התרגשות גדולה לקראת המעמד, בו לא היו מאז שנת 2012. אתמול ערכו החניכים של גיא גודס אימון קליל לקראת המפגש המסקרן.

גיא גודס אמר לקראת ההתמודדות: "התחושות טובות מאוד, אנחנו שמחים להגיע למעמד הגמר שזה מעמד שראשון לא היו בו הרבה שנים, זה כבוד גדול להגיע בשבילנו לשם, אבל יותר מזה אנחנו רחוקים 40 דקות מלעשות היסטוריה, להביא את גביע המדינה הראשון לעיר ראשון לציון. אנחנו מגיעים מאוד מרוכזים וחדורי מוטיבציה, נשחק כמה שיותר חזק, להשאיר את הכל על המגרש ולנסות לנצח את המשחק הזה, קל זה לא יהיה בטוח. אין הרבה ימים בין חצי הגמר לגמר, זה יום וחצי, שלשום יום התאוששות, אתמול אימון קל, קצת טקטיקה, קצת דיבורים ברמה המנטלית, ברמה המקצועית אין הרבה זמן במשחקים האלה, צריך לבוא מאוד נחושים ולעשות את הדברים הבסיסים שהביאו אותנו לגמר הזה ולנסות לתת עוד אקסטרה כי אנחנו נשחק מול קבוצה מאוד מאוד מוכשרת שנמצאת גם בכושר טוב, אבל אנחנו באים חדורי מוטיבציה לנסות לעשות היסטוריה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
גודס: "ארבעים דקות מלעשות היסטוריה"

האם האמין שאפשר להגיע למעמד של גמר גביע כשהגיע: "קשה מאוד להגיד את זה, בשיא הכנות, כשהגעתי לפני חודשיים-שלושה. אני חושב שכן יש פה חבר’ה שמאוד רצו לעבוד, רוצים להקשיב, רוצים ללמוד, עבדו קשה בשביל להגיע למעמד הזה, עברנו אולי את הדרך הכי קשה מכל הקבוצות, עברנו את מכבי תל אביב ברבע הגמר שזה מועדון שהיה צריך להיות בגמר ולפחות לזכות, הפועל תל אביב בחצי הגמר, קבוצה מאוד קשה עם גרעין אוהדים גדול, בשביל זה אני אומר הסינדרלה עקצה פעם אחת בחצי גמר, אנחנו מאוד מאוד נשמח אם נעשה את אותו הדבר בגמר ונעשה היסטוריה, כולנו רוצים להיות בדפי ההיסטוריה".

גיא גודס (שחר גרוס)גיא גודס (שחר גרוס)

איתי שגב נשאל מה עושים כדי לעצור את הפועל ירושלים כמו שעצרו את הפועל תל אביב ואמר: "משחקים באגרסיביות ובאותו ריכוז ששיחקנו מול הפועל ת”א, אמנם לקח לנו זמן קצת בהתחלה, קצת התרגשות, קצת מעמד, אבל אני חושב שהשתחרר לנו בזמן ומקווים שנוכל לעשות את זה גם היום”.

“אני חושב שאם מתחילים בחישובים למי יש מה להוכיח וכמה להוכיח זה לא ייגמר, בסופו של דבר זה גמר גביע וכולם רוצים לזכות וכולם יעשו הכל כדי לזכות ואני מקווה שאנחנו נעשה מספיק כדי לזכות. גם אני הייתי במעמדים האלה אבל זה עדיין מרגש באותה המידה, בסופו של דבר אני חושב שזו עבודה של כל אחד עם עצמו, להביא את עצמו במצב המנטלי הכי טוב למשחק ולסמוך על החברים מסביבי וכל אחד והחברים שמסביבו שיעשו את העבודה והעבודה שלו תהיה קלה יותר”. 

מה היתרון שלהם על הפועל ירושלים: "אני חושב שהאפשרות שלנו באמת מבחינת הגודל, שיש לנו הרבה שחקנים במידה טובה ואתלטיות, היכולת שלנו לרוץ לשטוף את המגרש ומקווה גם שהלב שלנו”.

איתי שגב (שחר גרוס)איתי שגב (שחר גרוס)

האם האמינו שיכולים להשתקם ממה שקרה בתחילת העונה: "אנחנו תמיד האמנו בעצמנו שאנחנו קבוצה טובה, למרות שלפעמים התוצאות קצת הראו אחרת, בסופו של דבר יש פה חבר’ה מדהימים, צוות מדהים ואנשים מאוד מאוד טובים שאיתנו. הגענו למעמד הזה, אנחנו לא נבוא כדי להיות שם, אנחנו נבוא כדי לנצח”

איך גודס הכין אותם: "בסופו של דבר לגיא יש פה יותר ניסיון מכולנו, הן כשחקן והן כמאמן, הוא אמר לנו לשחק פשוט, לשחק את המשחק ולא את האירוע, להיות אגרסיביים, לשחק עם הלב ומה שצריך לקרות יקרה.

עד כמה זכייה יכולה למנף להם את הקריירה: "שאלה טובה, למען האמת כבר מתחילת העונה דיברנו בינינו לבין עצמנו שלא משנה כמה כל אחד יקלע או ימסור אסיסטים או יקח ריבאונדים, בסופו של דבר יסתכלו כמה הקבוצה הצליחה ועדיף להיות שחקן ‘בינוני’ בקבוצה מצליחה מאשר שחקן מוביל בקבוצה מפסידה, כך שהצלחה תעשה לכל השחקנים פה, לא רק לישראלים, לא רק לשחקנים גם למאמנים, למועדון ולכולם זה יעשה מאוד מאוד טוב בעתיד הקרוב והרחוק”.

מרחק 40 דקות מדאבל: "כשהייתי במכבי תל אביב למדתי שאין דבר כזה לא לחשוב על תואר וזה חלק מהערכים שאני מנסה להביא לקבוצה הזאת, אני חושב שבינתיים זה עובד בצורה טובה ואני מאמין שאפשר לעשות את זה".

שחקני מכבי ראשל"צ (שחר גרוס)שחקני מכבי ראשל"צ (שחר גרוס)

איגור קולשוב נשאל מה עושים כדי לסמן שלושה ניצחונות על הפועל ירושלים בעונה וענה: "משחקים חזק, משחקים קבוצתי ובאים בראש מוכן, חייבים להגיע מוכנים מנטלית כי בכל זאת זה משחק אחד, הקבוצה שתרצה יותר, לקחת כל מהלך לחוד. אני מרגיש אחריות לכל הקבוצה, לכל אחד יש את התפקיד בקבוצה וכל אחד רוצה לתת את שלו כדי שבסופו של דבר נניף את הגביע" 

ההתרגשות לקראת הגמר: "בינתיים אנחנו באמת מנסים להישאר כמה שיותר מפוקסים בתוכנית המשחק שלנו וכשניסע לירושלים, לארנה ושיהיה שם את כל האירוע, אנחנו רוצים ליהנות מזה, אבל מצד שני אנחנו גם רוצים לנצח את המשחק. אנחנו קבוצה קשוחה שיודעת את הזהות שלה, יודעת מה היא רוצה לעשות במשחק ואנחנו נשארים עם זה לאורך כל המשחק, לא משנה מה קורה, גם אם נהיה בפיגור מוקדם, בפיגור יותר מאוחר, אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים לעשות וזה מרגש, זה מאוד מרגש ורוצים באמת להוסיף להיסטוריה פה של המועדון. אנחנו יודעים שבאנו לגביע עם קבוצות עם היסטוריה יותר מפוארת ורוצים להכניס פה משהו להיסטוריה הקטנה שלנו גם".