מעמד חצי גמר גביע המדינה בכדורסל נפתח הערב (שני) בארנה בירושלים עם המשחק הראשון בין מכבי ראשון לציון לבין הפועל תל אביב, כאשר בסיום הכתומים חגגו עם 70:86 הענק על האדומים וזכו בכרטיס הנכסף לגמר שיתרחש ביום חמישי.

מאמן הקבוצה מעיר היין, גיא גודס, נשמע מרוצה ונרגש בסיום: “חוזרים למעמד, דיברנו על סינדרלה, עשינו מאמץ קבוצתי אדיר בחצי השני, בחצי הראשון היינו מזעזעים, הכדורים לא נכנסו לנו ובחצי השני עשינו 6 מ-14 מחוץ לקשת, בסיום הדקנו את ההגנה ועצרנו אותם על 70 נקודות שזה הדבר שדיברנו עליו לפני, ההגנה שלנו הייתה מצוינת, סגרנו את ריצ’רד האוול. אני שמח בשביל הקהל שלנו והעיר, עיר היין, מקווה שיגיעו עוד אוהדים. היינו יותר אגרסיביים מהפועל ירושלים, חמישה שחקנים היו על הכדור, עשינו מהלכים שיצרו לנו סלים קלים למתפרצות. ברגע שאנחנו מהדקים את ההגנה, אז הכל הרבה יותר זורם”. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
תגובות לניצחון של ראשל״צ על הפועל ת״א
עמית עבו, קמרון לונג ואיגור קולשוב חוגגים (אורן בן חקון)עמית עבו, קמרון לונג ואיגור קולשוב חוגגים (אורן בן חקון)

אלכס המילטון: “בשביל זה הבאנו אותו, הוא שחקן מרכזי, הוא הרכז המוביל, שיחק כמו גבר לקח את הכדור ועשה מהלכים מנצחים. השחקנים עושים את המשחק, שמח בשביל הקבוצה. דיימון סימפסון נתן הצגה, ניצחנו כקבוצה, אך הוא ה-MVP של המשחק, הוא בא אחרי תקופה ארוכה שהוא היה מתוסכל ונתן משחק הרואי, בשביל זה הבאנו אותו לפה”.

לעומת זאת, דני פרנקו המאוכזב סיפר: “אני לא רוצה לעשות מהמשחק הזה ביג דיל, הפועל תל אביב מאוד רצתה לנצח את המשחק. בצד השני הייתה קבוצה יותר טובה, שהצליחה לנצל את המשחק. הובלנו בנקודה במחצית, למרות שראשון לקחה יותר ריבאונד התקפה, זרקה יותר, והגיעה יותר לקו, ועדיין הובלנו. הסתבכנו היום בכל מיני סיטואציות של עבירות ולא הצלחנו למצוא את ההרכב שיעשה את הריצה. המשחק שלנו במחצית השנייה לא שטף. היו לנו 19 איבודי כדור ורק 14 אסיסטים, זה לא המספרים שלנו. הפסדנו בסופו של דבר לקבוצה שברבע האחרון הייתה הרבה יותר חדה, ניסינו בסוף למזער נזקים, אין לי טענה לחצי שחקן. ראשון היו יותר טובים”. 

דני פרנקו. ייעדר ממעמד הגמר (אורן בן חקון)דני פרנקו. ייעדר ממעמד הגמר (אורן בן חקון)

“זה מאוד מאכזב כי אתה מגיע לאירוע גדול, בתקופה שלי בקבוצה הגענו לשני אירועים גדולים. לא באנו כפייבוריטים לזכות. יש לנו קהל אדיר והפועל זה שם גדול בכדורסל אבל לא היינו מספיק טובים לקחת את הגביע, רצינו להגיע למשחק ולנצח אותו אבל עכשיו אנחנו רוצים להיות בעוד מעמד גדול, הדרך עוד ארוכה”, הוסיף המאמן האדום. 

על התצוגה הלא טובה של האוול: “אני לא חושב ששפת הגוף שלו שידרה משהו לא טוב, הייתה לו בעיית עבירות, זה לא קרה לו עוד העונה, זה לא הטריד אותי, העבירות לא היו מחויבות המציאות. הוא לא הצליח להיכנס טוב למשחק הזה, זה משחק גדול”. 

אלכס המילטון שהצטיין: “האמנו אחד בשני, כל הכבוד לחברים שלי שנתנו לי את הכדור ליד. היינו אחד מאחורי השני, הלכנו חזק על הריבאונד, המשכנו לזרוק, היינו כולם יחד וכך אנחנו בלתי ניתנים לעצירה, אנחנו סינדרלה”. 

רביב לימונד מול אלכס המילטון. המצטיין (רדאד ג'בארה)רביב לימונד מול אלכס המילטון. המצטיין (רדאד ג'בארה)