יש האומרים כי האירוח בפיס ארנה של שלבי חצי הגמר והגמר, מהווים יתרון עבור הפועל ירושלים, אך אם שואלים את אנשי המועדון ספק אם באשר לגביע יש להם זיכרונות טובים מהאירוח באולמם הביתי, בעיקר לאחר שספגו הפסד כואב במיוחד למכבי תל אביב בגמר האחרון שהתקיים בארנה ב-2016/17. הערב (שני, 20:30) יפגשו חניכיו של עודד קטש את הפועל חולון, זו שהראתה להם את הדרך החוצה בעונה שעברה בשלב זה במטרה הפעם להשלים את החוב עד הסוף לאוהדיה. 

בניגוד לעונה שעברה, ירושלים עוברת עונה די רגועה מבחינה מקצועית, הקבוצה של קטש מציגה כדורסל טוב, מצליחה לשמור יותר על יציבות, עלתה לשלב הבא בליגת האלופות דיי בקלות ונראה כי החיבור בין שחקניה גם מוצלח יותר מאשתקד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
פניני: על שתי הקבוצות יש לחץ

אחד משחקניה הבולטים של הקבוצה מתחילת העונה הוא ללא ספק תמיר בלאט שיפגוש שוב את האקסית בסגול איתה סיים בטורים קצת צורמים בכל סיפור “הפרארי והסובארו״ שנחשף ב-ONE. הרכז הצעיר כיכב בניצחון המוחץ 74:94 של האדומים מול חולוניה בסיבוב הראשון בליגה וכעת לאחר שזכה למנוחה השבוע, יגיע במטרה לקחת את הגביע בו זכה בסגול לעיר הבירה. 

״חלק מזה שאנחנו שחקני הפועל ירושלים, מגיע בידיעה שאנחנו נתמודד על תארים״, אמר בר טימור מי שעדיין לא זכה בגביע המדינה על אף פעמיים בהן הגיע למעמד הגמר. ״זה מגיע עם לחץ וזה בסדר וטבעי, אנחנו מתמודדים עם זה ומדברים על זה אחד עם השני. זה כמובן הגיוני שיהיה לחץ אבל זה משחק גביע, הכל יכול לקרות בו ואין פה איזה פייבוריט מסוים אז אני חושב שאנחנו באים במטרה לנצח וזהו. זה נשמע אולי כמו קלישאה, אבל זה משחק גביע, משחק אחד שבו הכל יכול להיות וזה לא משנה מול מי אתה משחק, אתה חייב לבוא הכי מוכן והכי טוב שאתה יכול להיות לא משנה מי היריבה כי צריך לכבד את כולם. לא התעסקנו במי פה ומי לא, יש משחק ואנחנו רק בזה״.

בר טימור ויוגב אוחיון עם מודי מאור (אורן בן חקון)בר טימור ויוגב אוחיון עם מודי מאור (אורן בן חקון)

״בכל מקום שנשחק, הקהל שלנו והדחיפה שלו תעזור לנו, זה לא משנה אם זה בארנה או במקום אחר. כולם יודעים מזה הקהל שלנו אז כמובן שהדחיפה שלו תעזור לנו תמיד. החשיבות של המשחקים לא משנה מבחינתנו כי אנחנו באים לכל משחק כדי לנצח ולשחק הכי חזק שאנחנו יכולים אז אין כל כך עניין למשחק חשוב או לא. אנחנו יודעים איך להכין את עצמנו ולהביא את עצמנו ברמה הכי טובה שאפשר וכך גם נעשה הערב. יש לנו הרבה דברים טובים שאנחנו יודעים מה הם וגם יודעים מה הם הדברים שאנחנו צריכים לתקן ולשפר אז אנחנו עובדים על זה וכן חידדנו קצת דברים אבל לא נעשה משהו שונה, רק נמשיך לשחק את הכדורסל שלנו ונעשה את הכי טוב כדי לנצח״.