הפועל תל אביב ומכבי ראשון לציון יעלו הערב (שני) ב-18:30 לקרב ישיר על הכרטיס הראשון לגמר גביע המדינה. האדומים צפויים ליהנות מיתרון מספרי ביציעים כשעוד קודם למכירה החליטו בהנהלת המועדון לרכוש מספר קטן יותר משאר הפיינליסטיות שהוציאו למכירה 2,200 כרטיסים ואילו החבורה מעיר היין 1,000 כרטיסים. 

אם היו אומרים למכבי ראשון לציון בתחילת העונה שימצאו עצמם ערב לפני חצי גמר גביע המדינה לאחר שהדיחו בדרך את האלופה, מכבי תל אביב, ספק אם היו מאמינים לכך.  אך עם העובדות אין להתווכח, הכתומים התגברו על התקופה הקשה ומאז הגעתו של גיא גודס ושחקני הרכש החדשים, אלכס המילטון ודיימון סימפסון, מצליחים להתברג גבוה בטבלת הליגה תוך הצגת יכולת מרשימה כשרק במשחק הליגה האחרון גברו חניכיו של גודס על הפועל באר שבע. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו במסע"ת לקראת חצי גמר גביע המדינה

״אין עלינו לחץ, אנחנו מתכוננים לזה כל השבוע״ אמר איגור קולשוב באימון המסכם של הקבוצה: ״יש טיפה התרגשות אבל אנחנו לא באים להיות כאן תפאורה. יהיה כיף. אנחנו במקום שונה עכשיו כקבוצה, יש שחקנים שונים, מאמן שונה וגישה שונה, עדיין אפשר ללמוד דברים מהמשחק הקודם מולם אבל בסופו של דבר זה יהיה משחק חדש”.

אלכס המילטון ואדם אריאל (רדאד ג'בארה)אלכס המילטון ואדם אריאל (רדאד ג'בארה)

עוד הוסיף: “תמיד יש תיאבון, כולם שואפים תמיד להתמודד על כל התארים, אנחנו רוצים להוציא מזה את המקסימום ולהניף גביע. זה חשוב לנו מבחינה קבוצתית כי זה מראה את כל העבודה שאנחנו עושים כל יום”.

שחקני מכבי ראשון לציון (רדאד ג'בארה)שחקני מכבי ראשון לציון (רדאד ג'בארה)

מן העבר השני, למרות המיקום בטבלה המייחס לראשל”צ דווקא את הפייבוריטיות כשהם ממוקמים במקום החמישי, יש המסמנים דווקא את הפועל תל אביב מהמקום התשיעי כעולה מהמפגש הזה. חניכיו של דני פרנקו שבחרו לא להתאמן בירושלים בניגוד לשאר הקבוצות, עוברים עונה מלאת עליות וירידות ועל כן, במועדון מתקשים לדעת באמת איזו קבוצה תעלה על הפרקט בארנה. האדומים מגיעים במצב רוח מרומם לאור הניצחון האחרון בליגה מול בני הרצליה אז הפגינו השחקנים רוח לחימה אותה ציפו בקבוצה לראות אחרי זמן רב ומקווים להמשכיות. 

גיא גודס (רדאד ג'בארה)גיא גודס (רדאד ג'בארה)

ג׳רל מקניל שעובר תקופה טובה מאוד מבחינתו לאחרונה, מוכן למשחק בידיעה כי בעונה שעברה בפיינל פור של הליגה, קבוצתו הגיעה אך הפסידה בחצי הגמר. ״כמובן שאנחנו מוכנים״, אמר מקניל. ״היה לנו שבוע ארוך, התכוננו כמו צריך, נחנו וערכנו הרבה אימונים בעיקר על הדברים שאנחנו צריכים לשפר אז אני חושב שנגיע בשיא המוכנות. אנחנו מקווים שנצליח לנצח את המשחק הזה בניגוד לעונה שעברה שהפסדנו בפיינל פור של הליגה למרות שהייתה פה קבוצה אחרת כמעט לחלוטין”.

ג'רל מקניל עם הכדור (PayPerLens)ג'רל מקניל עם הכדור (PayPerLens)

הגארד המשיך: “יש לנו שחקנים מנוסים, שהצליחו להגיע ללא מעט הישגים בקריירה שלהם אז זו ההזדמנות שלנו לעלות לפרקט ולשחק את המשחק שלנו כמו שצריך כדי לזכות בתואר. כמו שאמרתי זו הזדמנות נהדרת עבורנו ואנחנו מוכנים לאתגר הזה. אני לא חושב שיש פייבוריטים במשחק הזה, מכבי ראשל”צ עשו ניצחונות גדולים העונה והדיחו את מכבי ומנעו מאיתנו עוד דרבי. כולם שם משחקים טוב בעיקר בחודש האחרון, הם רוצים לנצח בדיוק כמונו, יהיה משחק שונה מאז מהמפגש איתם בליגה ואני מאמין שיהיה משחק טוב״.