מכבי ראשון לציון בעננים אחרי הניצחון 77:88 על מכבי תל אביב אמש (ראשון) בשלב רבע גמר גביע המדינה. הכתומים לא הותירו לאלופה רגע אחד של נחת במשחק והיו צעד אחד לפניהם בכל פעם מחדש עד לסיום, כדי להשיג ניצחון גדול ששלח את הקבוצה של גיא גודס אל חצי הגמר בפברואר בפיס ארנה שבירושלים.

גודס, שבנה את הקבוצה מתל אביב במהלך הקיץ ביחד עם המאמן דאז, נבן ספאחיה, לא חשב שיהיה לו כל כך קל לגבור עליה בדרך אל שלב ארבע האחרונות בגביע. הפעם ניתן היה לראות בבירור את ההבדלים בין מאמן שהצליח ליצור שינוי מקצה לקצה בקבוצתו לבין מאמן שעדיין מנווט את דרכו בין הצלחה לכישלון. גודס, ביחד עם שחקני החיזוק שלו, אלכס המילטון ודיימון סימפסון, הצליחו לחולל ניסים בקבוצה ולא סתם סיפרו גורמים במועדון בחיוך רחב שהמאמן החדש והשינויים הביאו איתם בעיקר הרבה אוויר שהיה חסר: "היינו קבוצה בלי אוויר, לא הצלחנו לנשום והיום אנחנו שוב נושמים לרווחה ובטוחים שזה ימשיך".

גיא גודס מרוצה בסיום (איציק בלניצקי)גיא גודס מרוצה בסיום (איציק בלניצקי)

"גיא הביא איתו המון אנרגיות, בדרך כלל שיש שינוי במאמן זה מה שקורה", סיפר איגור קולשוב (18 נקודות) בסיום ואמר: "התייצבנו מבחינת הסגל, אלכס שחקן נהדר, דיימון סימפסון היה בליגה כמה שנים ולא צריך להסתגל. כולנו מתחברים לאט לאט, השינוי לא בא בשבוע או שבועיים. אמרנו שנישאר ביחד, כי הזריקות לא תמיד יכנסו, שמח שנשארנו ביחד ועשינו את המהלכים שהיינו צריכים. זה מה שעזר לנו". הגארד של הכתומים, שהיה מועמד להצטרף למכבי תל אביב במהלך הקיץ הוסיף: "התחבר לכולנו היום, במחצית הראשונה זה היה מטורף, כל הזריקות נכנסו והיו המון אנרגיות באולם, אולי שזה מכבי זה משחק מיוחד לכל קבוצה".

אדם אריאל וקמרון לונג חוגגים (איציק בלניצקי)אדם אריאל וקמרון לונג חוגגים (איציק בלניצקי)

אלכס המילטון שקלע 11 נקודות והפך בן רגע לבינגו הגדול של גודס עם הגעתו, זכה לשבחים כשבקבוצה הצהירו: "הוא עוד לא יודע כמה הוא שחקן טוב. הוא רק בן 25 ועם היכולות שלו, יגיע מאוד רחוק". כמו המילטון, בקבוצה חילקו שבחים לכלל שחקני הסגל,  ביניהם גם מי שחגג יום הולדת ביום המשחק, קמרון לונג, שהעניק לעצמו מתנה בדמות 17 נקודות עם 3 מ-4 לשלוש ו-5 ריבאונדים. סימפסון קלע מול האקסית שלו 11 נקודות ואילו איתי שגב, שרק הקיץ עזב את המועדון בצהוב, ספר ניצחון שלישי ברציפות על קבוצת האם שלו (פעמיים עם ראשון העונה ועוד אחד בתקופת ההשאלה בהפועל גלבוע/גליל).