אם מישהו חיפש עוד הוכחה בכדי להבין עד כמה העונה של מכבי תל אביב מדרדרת מרגע לרגע, הוא קיבל אותה אתמול (ראשון) עם הדחה של הצהובים מגביע המדינה כבר בשלב רבע הגמר, אחרי הפס 88:77 למכבי ראשון לציון של האקס גיא גודס. כמו בשידור חוזר, מצאו עצמם הצהובים מודחים על ידי החבורה מעיר היין והפעם עם שני מאמנים שונים על הקווים.

1. כבר לא מיסטר נייס גיי. יאניס ספרופולוס רתח מעצבים כמו שלא נראה עד כה, פסקי זמן שלו עברו בצרחות, עצבים ובעיקר חוסר שקט שנגרם ממי שאמור היה לתקן את טעויות העבר אבל בשורה תחתונה, הפסיד כמו קודמו, נבן ספאחיה, לאותה מכבי ראשון (בגביע ווינר), באותה עונה ובאותו שלב, אך במפעל שונה ואף יוקרתי יותר. המאמן היווני צווח על שחקניו בחדר ההלבשה בסיום כשגם הניסיונות הכושלים של אנשי המועדון להשאיר את דלת האולם פתוחה ולאפשר לקהל אוהדי ראשל”צ להפריע לתקשורת לשמוע לא הועילו. הצעקות חצו קירות ודלתות כך שקשה היה להתעלם מכך. גם אנשי הקבוצה שנכחו בתוך חדר ההלבשה סיפרו כי המאמן שטף את שחקניו והרגיש אכזבה גדולה מהגישה שלהם מלכתחילה, על אף שהצהיר בקול בפני התקשורת כי האחריות היא עליו ועל ההכנה המנטלית הלקויה שערך לשחקניו.

יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)

2. שיעורי בית. צריך להגיד את זה בצורה פשוטה - גיא גודס הוכיח שהוא מכיר את שחקני מכבי תל אביב וסגנון המשחק שלהם אולי טוב יותר ממה שהספיק מאמנם היווני להכיר. גודס קרא כל מהלך של ספרופולוס עוד בטרם התרחש על הפרקט, כיסה בצורה מושלמת כל יתרון אפשרי שיכול לצוץ מהעבר השני ופשוט גרם לאקסית להיראות רע מאוד. בכל זאת, הוא בילה לא מעט בין כותלי המסדרונות בהיכל מנורה מבטחים כשפתח את העונה כעוזר המאמן של הצהובים.

3. כולם מחכים למשיח. במכבי מעריכים שג'רמי פארגו יוכל לחזור לאימונים מלאים עם הקבוצה תוך עשרה ימים כשעד כה השחקן עורך אימונים אישיים אך עדיין בלי מגע.  בעוד זה מחלים, סקוטי ווילבקין אומנם קלע 17 נקודות והיה הקלעי המוביל של הקבוצה, אך אחרי ההדחה הקשה, יזכרו לרכז בעיקר את העובדה שהיה עסוק בהכל חוץ מלעשות את המצופה ממנו על הפרקט. ההרחקה בשל עבירה טכנית ועוד אחת בלתי ספורטיבית שספג, הייתה רק ההקדמה לעימות עם אוהדת הקבוצה שהקניטה אותו, וקראה לעברו "אתה לוזר!" עם יציאתו מחדר ההלבשה. השחקן בתגובה הסתובב אליה והגיב: "תעופי לי מהפנים".

סקוטי ווילבקין מאוכזב (איציק בלניצקי)סקוטי ווילבקין מאוכזב (איציק בלניצקי)

4. "בעטו לנו בתחת", הודו במכבי, כשהלם מוחלט הכה את האלופה המכהנת עם ההדחה. דיאנדרה קיין שיצא עצבני אחרי עוד שריקה לעבירה נגדו, השליך כיסא אל הקרקע ומשך את הגופיה שלו עד שקרע אותה ונאלץ להחליפה. המנהל הספורטיבי, ניקולה וויצ'יץ', שעמד בכל הרבע האחרון מאחורי הספסל של הקבוצה, נכנס לחדר ההלבשה כשהשעון הראה כמעט דקה לסיום, שמעון מזרחי שעמד רוב הרבע הרביעי מרוב לחץ, לא נכנס לחדר ההלבשה בסיום ונאלץ להוציא מכיסו משקפי ראייה על מנת לבחון היטב את דף הסטטיסטיקה, בעוד נראה היה כי אינו מוכן להאמין שכך נראית המציאות העגומה של קבוצתו. "לא עשינו מספיק כדי שירגישו אותנו", סיכם הקפטן, ג'ון דיברתולומאו בסיום והוסיף: "להפסיד ברבע הגמר זו אכזבה, אנחנו מכבי, להפסיד תואר בישראל זה משהו שלוקחים כאן מאוד ברצינות".

5. ישמרו על יציבות לפחות בסגל? בצל ההלם מההדחה, סוכנו האמריקאי של אלכס טיוס, אהרון ריילי, נמצא בישראל ונכח במשחק כמו גם במשחק מול ארמני מילאנו. ל-ONE נודע כי בקרוב צפויה להתקיים שיחה בין המועדון לנציגיו על מנת להחליט האם הסנטר ימשיך במדים הצהובים בעוד טיוס מסיים את חוזהו הנוכחי בקיץ בתום שנתיים.    

שחקני מכבי תל אביב מאוכזבים (איציק בלניצקי)שחקני מכבי תל אביב מאוכזבים (איציק בלניצקי)

6. התייצבות חובה. השחקנים צריכים היו לקבל יום חופשי להתאוששות לקראת המשחק שמצפה להם ביום חמישי הקרוב עם ריאל מדריד, אך חויבו על ידי הצוות המקצועי להגיע לאימון שנקבע באופן בהול לאור ההפסד. על פי לוח הזמנים המקורי, היו אמורים הצהובים לחזור ביום שלישי לאימונים בעוד ביום רביעי כבר יצאו למדריד לקראת המשחק שיפתח את הסיבוב השני של היורוליג.