מסיבת עיתונאים חגיגית לקראת תחילת משחקי הסדרות חצי גמר הפלייאוף בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל, התקיימה היום (שלישי) במשרדי הוועד האולימפי. מי שנכחו באירוע היו מאמני ארבעת הקבוצות המתמודדות על הכרטיס לגמר, מכבי בנות אשדוד, אליצור חולון, אליצור רמלה ומכבי רמת חן/ בליך, הקפטניות ויו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, איריס שטרק. סדרת חצי הגמר תתקיים בשיטה של הטוב מחמישה ותחל ביום חמישי הקרוב. המשחק הראשון יתקיים בין מכבי בנות אשדוד למכבי רמת חן/בליך, במקביל למשחק הזה יפגשו אליצור חולון ואליצור רמלה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
דורון: בנינו משהו מאד מיוחד השנה

אלי רבי, מאמן רמלה, אמר: "חולון קבוצה מצוינת, יחד עם זאת אנחנו מאמינים בעצמנו, בזכות זה שזכינו בגביע הצלחנו להחזיר את המעורבות הקהילתית, מי שמכיר אותי יודע שאני מאוד תחרותי, הולכת להיות סדרת פלייאוף שאי אפשר לצפות בה את התוצאה הסופית, נעשה הכי טוב כדי לנסות ולסיים הכי גבוה שאפשר, זאת אחת העונות הכי כיפיות שהיו לי, יש הנהלה נהדרת וצוות מקצועי שעוזר לי". 

שירן צעירי ולימור פלג (שחר גרוס)שירן צעירי ולימור פלג (שחר גרוס)

שירן צעירי קפטנית אליצור רמלה: "אני חושבת שחולון קבוצה מצוינת, תמיד קשה לנו נגדם, אחרי הגביע הייתה לנו ירידית מתח, השבוע עבדנו קשה ועדיים עובדות קשה, אנחנו חושבות רק על המשחק נגד חולון, חדר ההלבשה כיפי ומצחיק, אחרי שנתיים שרמלה לא היו בטופ זה חשוב לעיר הזאת, לקחת גביע עשה לנו רק טוב". 

רועי אייזנברג, מאמן אליצור חולון: "אנחנו שמחים להיות שנה שלישית במעמד הזה, עברנו עונה טובה, חדר ההלבשה שלנו הוא הדבר המרכזי שעזר לנו להגיע לאן שהגענו. השנה בניגוד לקודמות רוב הסגלים קצרים, אנחנו נצטרך להמשיך את מה שהביא אותנו עד לכאן, אנחנו מכבדים את רמלה, זאת קבוצה שלא נשברת, הולכת להיות אחלה סדרה”.

הקפטניות של חולון, רמלה, רמת חן/בליך ואשדוד (שחר גרוס)הקפטניות של חולון, רמלה, רמת חן/בליך ואשדוד (שחר גרוס)

שירה העליון, מאמנת מכבי רמת חן/בליך: "הצטרפתי לרמת חן אחרי שלא בניתי את הקבוצה, אמנם הגענו לגמר גביע, אבל שיחקנו מול קבוצה מצוינת והפסדנו. לשמחתי היו לנו עשרה ימים לעבוד, עשינו שינויים ועבדנו על הדברים, אם נבוא מחוברות ומפוקסות יכולה להיות כאן סדרה צפופה ומעניינת"

גלעד כץ, מאמן מכבי בנות אשדוד: "הגעתי לאשדוד במחזור השביעי, קיבלתי קבוצה שלא הכרתי. הכוכבת הגדולה של הכדורסל הגיעה, שי דורון, היא חיברה את הקבוצה ויצרה קבוצה מגובשת, נחושה ולא מוותרת. ידענו להביא את עצמו לפלייאוף בכושר טוב, יש לנו חדר הלבשה מדהים, אני גאה בקבוצה שלי". 

שי דורון קפטנית מכבי בנות אשדוד: "אני מאוד גאה בדרך שלנו, אנחנו באות במומנטום טוב, בנינו משהו טוב ורואים את התהליך, מה שיתן לנו את הפוש זה החיבור בחדר ההלבשה, זה מעיד על כל אחת מהבנות, באנו במטרה לזכות באליפות ונעשה הכל כדי לזכות". 

איריס שטרק, יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל: "ביום חמישי הקרוב, יחלו משחקי סדרות חצי גמר הפלייאוף. איננו יכולים להתעלם מהקשיים הכספיים שעברנו בעונה זו, ולצערי מדובר בעניין שחוזר מדי שנה. אנחנו מתכנסים היום לקראת סדרת חצי גמר הפלייאוף, רגע לפני סיום העונה, ורק לפני יומיים קיבלנו ממשרד התרבות והספורט טיוטה ראשונה להסכם השיווק עם אתנה, אשר הייתה מחויבת לחתום על ההסכם ולהעביר למנהלת סכום של 900 אלף ש”ח כבר בתחילת העונה, כפי שמתבצע מול ליגות הגברים הבכירות. מדובר בתקציב שאמור לשמש את המנהלת לצורך הבסיסי ביותר של הפעלת הליגה. מצער מאוד שגם אחרי שמשרד הספורט התחייב בפני בג"צ לתקן את האפליה המגדרית בענפי הכדור, עדיין היחס לכדורסל הנשים מזלזל ומדי שנה אני מתאכזבת וגם מתביישת, שספורט הנשים המקצועני צריך לרדוף אחרי התקציבים הזעומים שמגיעים לו מהמדינה. בהקשר זה, אני רוצה לחזק את ידי כל קבוצות הליגה, שכתוצאה מהעיכוב בהעברת הכספים נקלעו השנה למשבר תזרימי לא פשוט, ולמרות זאת מצליחות כל אחת, בתושייה רבה ובנחישות, להחזיק מעמד לעמוד בהתחייבויות וגם להעמיד קבוצות כדורסל איכותיות, ברמה הגבוהה ביותר. אני מזמינה את הציבור לבוא וליהנות השנה ממשחקי סדרות חצי הגמר והגמר ומחוויה של כדורסל נשים איכותית ומהנה".