לאור דוח השיפוט ודוח המשקיף בדרבי בהיכל קבוצת שלמה שהסתיים ב-94:104 לזכות הפועל תל אביב מול מכבי ת”א, האדומים יעמדו לדין משמעתי ביום חמישי הבא (31.1) בשעה 17:30. 

בדוח של המשקיף גילי עובד נכתב בסעיף האירועים החריגים: “לפני תחילת המשחק, נזרקו ניירות מיציע אוהדי הפועל ת”א, דבר שגרם לעיכובו בשתי דקות. בהמשך – ברבע השלישי (3:32 ו-1:46) והרבע הרביעי (5:48 ו-1:06) שוב נזרקו ניירות מצד היציע של אוהדי הפועל ת”א, בכל המקרים עוכב המשחק לניקוי הפרקט”.

חפץ שהושלך מיציע אוהדי הפועל (רדאד ג'בארה)חפץ שהושלך מיציע אוהדי הפועל (רדאד ג'בארה)

כמו כן, בנספח בנושא אלימות מילולית ציין עובד כי הושמעו ביטויי אלימות: “ברבע הרביעי, 1:42 לסיום הרבע, “שמעון מזרחי תתאבד כבר” מיציע אוהדי הפועל ת”א, דברי הנאצה נאמרו על ידי רבים והקבוצה המארחת לא נקטה אמצעים להפסקת ביטויי האלימות”. גם בדוח השופטים עומר אסתרון, עמית בלק ואורי שלהבי צויינו זריקות הנייר.

בתוך כך, גם כפיר ארזי ואשר ספונוב מהפועל באר שבע יעמדו לדין גם הם ביום חמישי הבא אחרי שתובע האיגוד עו”ד טל אור ציין: “קראתי את דוח השיפוט של המשחק המדבר בעד עצמו ועוסק בהתנהגות ובמעשים מבזים ומעליבים לכאורה מצד יו”ר ב”ש ומצד מנהל הקבוצה, כלפי שופטי המשחק. בנסיבות אלה אני מחליט להעמיד לדין את מר ארזי והן את מר ספונוב בגין עבירה לכאורה על ‘התנהגות בלתי הולמת’ ו/או בגין ‘העלבת שופטי המשחק’.

כפיר ארזי (איציק בלניצקי)כפיר ארזי (איציק בלניצקי)

בדוח השיפוט האמור נכתב: “עם סיום המחצית הראשונה בירידת השופטים מהמגרש, נכנס לקבוצה בעלי קבוצת הפועל ב”ש כשהוא מלווה את השופטים בתוך המגרש ומטיף: ‘מה זה השיפוט הזה. הרגתם אותנו עם העבירות’, ‘אתם שורקים רק לנו’ תוך הצבעה על לוח התוצאות בתקרת האולם. עם סיום המשחק נכנס לפרקט גם הבעלים האמור וכשצוות השיפוט ירד ממרכז המגרש לכיוון חדר ההלבשה, צעקו לעברם תוך נפנופי ידיים ‘אתם בושה וחרפה’, ‘הרגתם אותנו עם העבירות’.

באותו מועד יעמדו לדין גם טלי קריאף ואורי בן סימון מקבוצת כדורסל הנשים של מכבי אשדוד על התנהלותם שמינית גמר גביע המדינה מול מכבי רמת חן/בליך בו הפסידו. כאשר בכתב האישום ותלונתו של גוני צחר יו"ר איגוד השופטים נכתב: “בסיום המשחק יצאו נציגי אשדוד בהתקפה חריפה על השופטים תוך האשמות חסרות בסיס על שופטי המשחק. המשחק נבדק מקצועית ולא נמצא דבר חריג בשיפוט”.

עו”ד טל אור תובע האיגוד ציין בהעמדה לדין: “לאור הטחת דברי העלבון, הביזוי והכזב לכאורה כלפי שופטי המשחק בפרט ואיגוד השופטים בכלל ע”י גברת קריאף, מר סימון ומר פרקש, אני מחליט להעמידם לדין בגין “העלבת שופטי משחק”, “התנהגות בלתי הולמת”, “ביזוי מוסדות ו/או ממלאי תפקידים”.