לא כך רצתה הפועל תל אביב לשוב לזירה האירופית. במהלך משחק הגומלין הערב (שלישי) במוקדמות ליגת האלופות של פיב”א בבלגיה, בין שרלרואה להפועל תל אביב, נרשם אירוע חריג במיוחד, שלא קשור לכדורסל והביא להפסקת המשחק לכ-20 דקות. לאחר חידוש המשחק, האדומים סיימו את דרכם באירופה עם הפסד 73:59. 

במהלך הרבע הרביעי, במצב של יתרון בן 10 נקודות לבלגים, ג’ונתן הולמס נדחף על ידי אוהד בלגי לאחר עבירה בלתי ספורטיבית שביצע. אוהדי הפועל ת”א החלו להגיע לכיוון אותו אוהד ולהשליך עליו כיסאות. בהתערבות המשטרה, שלפי האוהדים השתמשה בגז מדמיע, פונו האוהדים מן האולם כשהמשחק נעצר לחלוטין.

דני פרנקו (FIBA) דני פרנקו (FIBA)

מספר אוהדים של האדומים החלו להשליך ככל הנראה כיסאות מהיציע. השופטים, שראו את האירוע, ביקשו להפסיק את המשחק, כשכרוז המשחק דרש מאותם אוהדים לפנות את היציע. בזמן שפינו את האוהדים, השחקנים עוד ערכו חימום והמשחק אף חודש לקליעת עונשין אחת של הבלגים, אולם אז, כשהאוהדים האדומים כבר מחוץ לאולם, הרגישו השחקנים גז מדמיע שפוזר באולם.

בשלב זה, כל השחקנים מיהרו בחזרה לחדרי ההלבשה, כשגם האוהדים הבלגים במרביתם עוזבים את היציע. עדיין לא ברור מדוע פוזר הגז המדמיע, אולם השופטים הורו להמתין ולראות האם הגז מתפזר, רק אחרי למעלה מ-20 דקות המשחק חודש בפעם האחרונה.