רגע לפני המשחק מול הפועל תל אביב, הגיעה הפועל ירושלים הבוקר (חמישי) לביקור המסורתי של הקבוצה במחלקת הילדים בבית חולים הדסה עין כרם. זו השנה ה-23 שבה מגיעה קבוצת הבוגרים לבקר את הילדים שבמחלקה ומעניקה להם מתנות מהמועדון.

תחילה קיימו טקס הדלקת נרות בהשתתפות השחקנים, חלק מהילדים והוריהם במהלכו פנה קפטן ירושלים, ליאור אליהו, לילדי המחלקה: “אנחנו נלחמים על תארים וגביעים אבל תהיו בטוחים שאתם הגיבורים של החיים והיינו רוצים להיות חזקים כמוכם״. לאחר מכן, הסתובבו השחקנים בין החדרים והעניקו להם שי מיוחד שהעלה חיוכים רבים על פני הילדים שנראו קורנים מאושר.

“זה תמיד מרגש מחדש״, אמר מאמן הקבוצה, עודד קטש והוסיף: ״מבחינתי לראות את הילדים, את השמחה, את החיבור לקהילה, בטח כשמדובר באנשים שזקוקים לעזרה ומתמודדים עם דברים לא פשוטים, היכולת והזכות שיש לנו לבוא וקצת לשמח אותם אפילו אם זה לא יתרום להחלמה או רק בשביל המצב רוח זאת זכות גדולה. אני חושב בראייה רחבה זה הניצחון שלנו עוד לפני שהמשחק התחיל״.

עודד קטש (שחר גרוס)עודד קטש (שחר גרוס)

על מצב הקבוצה לאחר פגרת הנבחרת אמר קטש: “תמיד טריקי אחרי פגרה, יש לנו כמה פציעות של חלק מהשחקנים, גם בר (טימור, ע.ק) ואלכס (צ’וברוביץ’, ע.ק) שהיו בנבחרת לא עם יותר מדי דקות משמעותיות ובר עוד נפצע. הם מאוד חשובים לנו והם לא בכושר מלא. יש לנו יומיים לחזור לדברים שלנו, להיזכר במה שאנחנו עושים טובים ובמה לא, יומיים עם אימונים מאוד חשובים. יהיה משחק מאוד קשה בשבת. מבחינתנו אין משחקים קלים, כבר חווינו על בשרנו שאם אנחנו לא באים מוכנים, אז כל קבוצה יכולה לבוא ולנצח אותנו גם אם זה בארנה. צריכים לבוא מאוד מפוקסים, מוכנים ובטח שזה מתחיל בהגנה”.

קטש התייחס גם למסקנות וועדה שרעבי ואמר: “אני מודה שאני לא יכול לנבא איך המסקנות האלה יישמו, איך זה יראה והאם זה יעזור לשחקן הישראלי או לא, אין לי את היכולת לדעת, אני גם מודה שאני פחות מתעסק בעניין הזה. לדעתי אם רוצים לשפר את מעמד השחקן הישראלי, זה צריך להיות ועדה שתתייחס לילדים הרבה יותר צעירים מאשר ליגת העל. מה הם מקבלים, כמה הם מתאמנים ומי מאמן אותם, אני חושב ששם צריך לשים את הדגשים ולחכות לתוצאות ארוכות טווח, כל פתרון מיידי בעיני לא מאוד משמעותי”.

גם טיישון תומאס התייחס לביקור: “זה מרגיש טוב להיות פה, לעשות טוב לילדים שנמצאים כאן ולדעת שהנוכחות שלנו כאן משמח אותם״. על המשחק הקרוב: ״לדעתי התכוננו טוב מאוד למשחק, הייתה הפסקה קצרה מאז הניצחון האחרון אבל אני מרגיש שאנחנו נהיה מוכנים בוודאות למשחק, צוות האימון עושה עבודה טובה מאוד ומכין אותנו”.