אחרי החרם בחצי הגמר מול הפועל אילת, ארגון אוהדי מכבי תל אביב “THE GATE” יגיעו למשחק הגמר מחר (חמישי, 21:00) זאת לאחר שהגיעו להבנות בנושא מחאת הפיינל פור מול אנשי המועדון בתום מספר פגישות בין הצדדים. 

בהודעה הרשמית שהוציאו הצהובים הבוקר נכתב: ״המועדון מבין את חשיבות המחאה אליה יצא הארגון בתחילת העונה ואת מה שעומד מאחוריה. הארגון שם לנגד עיניו את הצלחת המועדון ומשם נבעו כל פעולותיו. לאור החלטות דירקטוריון המנהלת, המועדון בוטח כי בעונת 2020/21, לכל המאוחר, תשתנה שיטת המשחקים לסדרות ופועל על מנת לשנות את השיטה הלא ספורטיבית כבר בעונה הבאה״.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מכבי ת"א בגמר, לאחר 83:85 דרמטי על אילת

כמו כן, הוסיפו ממכבי: ״מאידך, הנהלת המועדון מבינה את החשש של האוהדים שהחלטת דירקטוריון המנהלת תשתנה בעתיד ומתחייבת בפני האוהדים כי אם זה יקרה, המועדון יעמוד על כך שהחלטות המנהלת תיושמנה במלואן. אנו קוראים לכל האוהדים להגיע למשחק הגמר ולשמור על האליפות צהובה״.

גם הארגון עצמו פורסמה הודעה בנושא בה הבהירו את עתידם וכן הודיעו כי יתייצבו למשחק הגמר: ״בהמשך לפרסום המועדון כפי שהסברנו מספר פעמים בעבר, המטרה היחידה לשמה יצאנו למחאה הייתה ביטול שיטת הפיינל פור הלא ספורטיבית. כמו כל הפעולות שאנחנו עושים, אנחנו תמיד מנסים למצוא את המסלול הכי יעיל כדי להשיג את המטרות, מסלול שלא תמיד גלוי ומובן לכל אחד. הסברנו שמאחר והמנהלת לכאורה כבר קבעה שחוזרים לסדרות, ומאחר ואנחנו לא חלק מהמנהלת, עברנו להתמקד במכבי עצמה על מנת שתדאג לשמור על טובת הקבוצה ולוודא שהחלטות המנהלת מיושמות, גם אם הדבר כרוך באמצעים קיצוניים״.

״דעתנו הייתה תמיד שהאחראי על הנושא, בראש ובראשונה – זה המועדון. לקבוצה צריך להיות אכפת משיטת המשחקים ומתפקידנו לוודא שהיא ערה מספיק כדי לפעול בנושא. פתחנו במחאה והפננו את האש למנהלת. המחאה העלתה את הנושא לסדר היום ושינתה את מצב הדברים. כעת, צריך לוודא שהקבוצה עושה מספיק כדי לשמר את ההישג ולא נותנת לו להתמסמס בשלל הטיעונים והאינטרסים שיועלו במהלך השנה הקרובה. בפגישה שנערכה הבוקר במשרדי המועדון, קיבלנו הבטחה כזו שלא משתמעת לשתי פנים”.

אוהדי מכבי ת"א (רדאד ג'בארה)אוהדי מכבי ת"א (רדאד ג'בארה)

“היא אמנם לא מפורטת בלשון הודעת המועדון מסיבותיהם,  אבל לנו יש סיבות טובות לחשוב שהם אכן במסלול הנכון לביטול הפיינל פור. הבענו בפניהם את החשש שלא יעמדו במילתם, אך אנחנו רוצים להאמין שהצלחנו להביא את המועדון לפעולה.  אם נבין שטעינו, נדע להתמודד עם המצב בהמשך. אנחנו נמשיך להיות עם היד על הדופק ולעדכן אתכם בכל התפתחות שתהיה. בנוסף, אנחנו אומרים שוב – יש חלון הזדמנויות לבטל את הפיינל פור כבר בעונה הקרובה. זו שיטת משחקים לא ספורטיבית שצריכה להיעלם מהמפה והמועדון צריך לשאוף לעשות זאת בהקדם.אנו נגיע לגמר ונעודד את הקבוצה״.