רגע אחרי ההפסד אמש (חמישי) בגמר הפיינל פור 89:75 למכבי תל אביב, מכבי ראשון לציון תתחיל לסגור באופן סופי את הסגל שלה לקראת העונה הבאה, כשהמאמן גיא גודס ימשיך לאור שביעות הרצון מתפקודו, וכמו כן גם דריל מונרו צפוי להישאר במדים של הכתומים.

מונרו, שפרץ בבכי לאחר ההפסד ונשאר לשבת כאוב על הספסל, נמצא במערכת יחסים טובה מאוד עם בעלי הקבוצה יצחק פרי שגם היה אחראי להגעתו. לאור היכולת שהפגין השחקן במהלך התקופה הקצרה שנמשכה מחודש אפריל ועד היום, במועדון מעוניינים להשאירו בשורותיהם במטרה כי יוכל להביא בעונה הבאה את האליפות המצופה ממנו. המאמן שהגיע בחודש אוקטובר האחרון, הפך לאחד הברגים המשמעותיים בעונה של קבוצתו עם שינוי מקצה לקצה, תרתי משמע. גודס הוביל את הקבוצה מהמקום האחרון בטבלה לקבוצה שעולה לגמר גביע המדינה ופיינליסטית האליפות.

דריל מונרו מאוכזב (חגי מיכאלי)דריל מונרו מאוכזב (חגי מיכאלי)

כמו כן, צי הישראלים בראשון צפוי להמשיך כשדווקא איתי שגב מתנדנד באשר להמשכיות שלו במועדון וייתכן כי ימצא עצמו שוב מחפש בית חדש. איגור קולשוב שיצא במהלך העונה בהשאלה להפועל חולון, צפוי לצאת בשנית או להימכר וזאת בשל חילוקי דעות עם גודס עצמו שאותם לא הסתיר השחקן באופן נחרץ, לא מן הנמנע כי השחקן יעדיף לצאת לעוד השאלה מאשר לחמם את ספסל הקבוצה או לשחק תחת שרביטו של גודס שכבר מצא לו תחליף בדמותו של נמרוד טישמן.

"קשה לסכם עכשיו" אמר קפטן הקבוצה, עוז בלייזר, "אנחנו מאוכזבים מאוד, מגיע את הקרדיט למכבי שהיו יותר טובים. השארנו את הכל על הפרקט, נלחמנו אבל העומק והאיכות שלהם גברה עלינו בסופו של דבר. זה מאכזב, אני גאה בכל אחד מהשחקנים פה וחוויתי חוויות העונה שאקח איתי לכל החיים כי באמת הצלחנו לשמח עיר שלמה. הגענו למעמד הזה למרות שאנשים לא ספרו אותנו לאורך כל העונה, זה מאכזב אבל חלק מהספורט ואנחנו יודעים שנתנו הכל פשוט לפעמים זה לא עובד".

טאריק בלאק חוסם את עוז בלייזר (חגי מיכאלי)טאריק בלאק חוסם את עוז בלייזר (חגי מיכאלי)

עתידו: "יש לי חוזה עוד עונה, נראה מה יתפתח במהלך הקיץ. אני שמח להיות פה ומאושר להיות חלק מהקבוצה הזאת. גיא אמר שהוא גאה בנו, עשינו שלושה גמרים השנה ואני מקווה שהעונה הזאת תוביל את המועדון לקדמת הכדורסל הישראלי כי זה באמת מגיע למועדון הזה".

שחקן נוסף אותו רוצים לראות במועדון בשנה הבאה, קמרון לונג, התייחס גם הוא להפסד התואר: "זה קשה להפסיד במשחקים כאלה אבל בסופו של דבר, הם רצו את זה כנראה יותר מאיתנו. להיות במעמד הזה, אחרי הזכייה בגביע ווינר והגמר בגביע למרות כל השליליות שהייתה לנו העונה מראה כמה הקבוצה הזאת מיוחדת, באנו לפה לתת את הכל, נשארנו ביחד מפוקסים אחד בשני על המגרש ובחדר ההלבשה לא משנה מה קרה סביב”.

קמרון לונג מול דיאנדרה קיין (איציק בלניצקי)קמרון לונג מול דיאנדרה קיין (איציק בלניצקי)

האכזבה של ראשון לציון הייתה ניכרת מאוד על פניהם, השחקנים בחלקם דמעו, אחרים התקשו להרים את ראשם והיו שהעדיפו לא לקחת חלק כלל בטקס ההנפה ורצו למקלחות. בעלי המועדון יצחק פרי נראה מאוכזב מאוד אך בירך את גודס בסיום על העונה שהסתיימה ועל המשחק עצמו. בימים הקרובים יצטרכו בראשון להחליט מה באשר להצעה מהיורוקאפ שעדיין נשארה באוויר.