כמיטב המסורת החגיגית של מכבי תל אביב, השחקנים והצוות המקצועי הגיעו למסעדת הבשרים 206 שבעיר בכדי לחגוג את האליפות ה-53 במספר והשנייה ברציפות. האווירה הייתה שמחה במיוחד, עשרות אוהדים הגיעו למקום לחגוג עם הקבוצה ולהצטלם עם צלחת האליפות שעברה מיד ליד. 

דקות ארוכות התנגנו ברקע שירים ביוונית, מה שגרם לספרופולוס שהגיע בהרכב מלא עם אשתו ובנו ולעזורו ואסיליס יראגוטליס לקום ממקומם ולהזיז את הגוף באושר, האחרון אגב היה ללא ספק הכוכב של הערב. יראגוטליס נראה מאושר, נכנס למסעדה בשירה, רקד ואף השתלט על המיקרופון. חלק מהשחקנים הגיעו מלווים בבנות הזוג שלהם שהגיעו לשמוח ביחד איתן, כשהיו גם מי שבחרו להגיע לבדם.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
יש צלחת! שחקני מכבי תל אביב חוגגים ב-206

מייקל רול וג'ייק כהן עישנו סיגרים כמקובל ב-NBA, ג’וני אובראיינט שעתידו במועדון עדיין לא ברור, חילק בכניסתו לא מעט סלפים לאוהדים הרבים אך עזב את המקום מוקדם. מי שבלט בהיעדרותו הוא ג'רמי פארגו, שכידוע נמצא בתקופה לא טובה מבחינתו, בה הועלם לחלוטין כמעט בידי המאמן במהלך המשחקים, וכבר סיים את דרכו במועדון.

ג'ייק כהן ומייקל רול (איציק בלניצקי)ג'ייק כהן ומייקל רול (איציק בלניצקי)

שמעון מזרחי אמר בחגיגות: "אני חושב שכל אליפות יש בה ייחודיות משלה, אתה עובד תשעה חודשים מלאים כדי לזכות בתואר, זה התואר היחידי העונה כיוון שלא זכינו בגביע המדינה ולא הגענו לפיינל פור וגם לא לשמונה הראשונות, אז האליפות הזאת הייתה מאוד חשובה. גיבשנו צוות בראשותו של מאמן חדש שהחליף את נבן ספאחיה, הוא עשה עבודה מאוד טובה. היה גיבוש יפה מאוד בין השחקנים”. 

“הדבר היחיד שאם אתם שואלים אותי מאוד מעיב על האליפות הזאת היא הדרך בה היא הושגה, אתה משחק שלושה סיבובי ליגה שלמים, מסיים את השלושה סיבובים עם שישה הפסדים בלבד ואתה צריך אחר כך לבוא להתמודד בחצי הגמר ובגמר עם משחק אחד על כל העונה כולה. הגיע הזמן שזה יפסיק ושהמנהלת תקבל את ההחלטות שלה ושיעברו לסדרות, אם שואלים אותי מה אני רוצה שיהיה בעונה הבאה זה שאני מקווה שנצליח לשמר את אותם שחקנים שהמאמן ירצה לראות בעונה הבאה ושתהיה לנו המשכיות”.

חגיגות האליפות של מכבי ת"א (איציק בלניצקי)חגיגות האליפות של מכבי ת"א (איציק בלניצקי)

מינויו של ספרופולוס: “אני חושב שהשינוי בעמדת המאמן היה בגדר חובה, יכול להיות שקצת איחרנו והיינו צריכים לעשות את זה שניים או שלושה משחקים לפני כן מבחינת היורוליג, מבחינת התוצאה ביורוליג לא הגענו לשמונה הראשונות אבל אי אפשר לשכוח שניצחנו בחוץ את צסק”א, גברנו על יריבות מאוד נכבדות כמו פנאתינייקוס ואחרות, כל הקבוצות המובילות, אבל בסופו של יום האליפות הזאת מאוד טובה ואני יכול רק להחמיא לצוות המאמנים ולהסיר את הכובע על הנחישות והרצון של השחקנים כפי שזה בא לידי ביטוי במחצית השנייה אתמול”.

ההרגשה מהזכייה: “אני לא מתבייש שהייתי נרגש מאוד, לזכות באליפות שנייה ברציפות אחרי שהרצף נקטע שנים אחדות לפני כן. רציתי שנחזור לרצף הזה, גם נהניתי וגם זאת הזדמנות טובה להודות לאוהדים שלנו, 8,000 לפחות מהם היו לבושים בצהוב באולם ועל זה אני מודה”.

שמעון מזרחי (איציק בלניצקי)שמעון מזרחי (איציק בלניצקי)