להיות או לחדול. מכבי תל אביב תתארח הערב (חמישי, 20:00) אצל דרושפאקה הטורקית באולם פולקסווגן ארנה שבאיסטנבול. חניכיו של יאניס ספרופולוס יודעים כי הפסד במשחק והחלום על שלב ההצלבה למרות העונה הגרועה בתולדות המועדון, יתמוסס לו באופן סופי. 

טרם המשחק, כשמכבי הגיעה לאולם, נשיא דרושפאקה, אומיט בשקירט, ביקש להיפגש עם יו"ר מכבי שמעון מזרחי. בפגישה, בה נכח גם סגן הנשיא צ'ם גולר, הביעו השניים התנצלות על התקרית בבית המלון אתמול וציינו שכמובן דרושפאקה מגנה את תליית השלט יו”ר האלופה הישראלית קיבל את ההתנצלות. כזכור, שלט אנטישמי ובו נכתב “העבודה משחררת” בגרמנית (המשפט שהיה מוצג בכניסה למחנות הריכוז בתקופת השואה, ובראשם אושוויץ), נתלה על משרדי בית המלון של הקבוצה באיסטנבול

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
יאניס: "אין משחקים קלים ביורוליג"

במכבי יכולים אולי להתנחם בעובדה כי מולה תתייצב דרושפאקה של אחמט צ’אקי, בעלת מאזן גרוע יותר ממנה העונה ביורוליג כשהצליחה להשיג ניצחון אחד בלבד מול בודוצ’נוסט אותם כזכור ניצחו גם החבורה בצהוב-כחול. אלא שביום שלישי האחרון הטורקים עשו מהלך מרשים עם החתמתו של הגארד טוני דאגלאס, אקס אנדולו אפס. האורחת מת”א כבר שמה עין על הרכש החדש ושחקניה קיבלו פירוט אודותיו בכדי לבוא מוכנים למי שאמור לעזור לטורקים לשפר במעט את התוצאות העגומות שלהם.

הצהובים אופטימיים ומאמינים שאפשר לחזור עם ניצחון, כמו כן, הבהירו כי “כל שחקני הקבוצה מודעים לחשיבות המשחק, כך שאין אפשרות להגיע ברמת מוכנות נמוכה”. המאמן היווני דאג לעבור עם חניכיו על כל הדגשים הנחוצים בכל עמדה ועמדה. טאריק בלאק שהתלונן על כאבים ברגלו במהלך האימון אמש בישראל עוד בטרם הטיסה, נבדק ויהיה כשיר. 

אימון מכבי ת"א (איציק בלניצקי)אימון מכבי ת"א (איציק בלניצקי)

“הייתי רק יומיים עם הקבוצה אחרי שהייתי עם  הנבחרת הלאומית, אבל עד עכשיו האימונים היו אינטנסיביים ונגעו בכל אחד מאיתנו”, סיפר הקפטן, ג’ון דיברתולומאו: “הולך להיות משחק קשה, כל משחק ביורוליג הוא קשה, במיוחד בחוץ, אבל אם נבוא בגישה מנצחת ובאינטנסיביות זה יתן לנו סיכוי לנצח. המפתחות לניצחון? זה מתחיל במשחק קשוח, אם נשחק עם אינטנסיביות בהגנה ונצא להתקפות מעבר אז זה יתן לנו את ההזדמנויות ויקבע את הקצב בשבילנו, במיוחד במשחק חוץ צריכים להשיג עצירות בהגנה”.

לגבי ההשפעה של פגרת הנבחרות על הקבוצה וההכנות, אמר הגארד: “רוב הקבוצה כבר מספיק זמן ביחד. ברור שזה לא אידיאלי לא להיות עם הקבוצה בזמן של לפני משחק מאוד חשוב אבל זה המצב. בנוגע לכימיה הקבוצתית, אני מאמין שאנחנו יודעים איך לשחק ביחד, אנחנו נמצאים מספיק זמן ביחד, יום פה ויום שם לא ישנו את המצב”.

דיברתולומאו שמשחק כמתאזרח וכאמור אף נכלל בסגל הנבחרת הלאומית, התייחס למסקנות וועדת שרעבי בקשר למתאזרחים ואמר בצער: “אני קצת מבולבל והמום. להיות אזרח של המדינה כבר כמה שנים ועכשיו עלולים לקחת את האזרחות ממך, זה מבלבל וקצת מכניס לשוק. כל מצב הוא שונה, יש שחקנים שנמצאים בישראל כבר הרבה זמן והקימו משפחות, השתקעו פה כבית אז בשבילם אני אפילו יותר מצטער”.