מאליפות לאליפות, ממסעדה למסעדה, מחגיגה לחגיגה. אחרי שזכו אמש בתואר אליפות נוסף עם הניצחון 75:89 על מכבי ראשון לציון בגמר הפיינל פור, שחקני ואנשי מכבי תל אביב המשיכו והגיעו היום (שישי) לארוחה משותפת וסגורה במסעדת טפאו בהרצליה.

הקבוצה שסיימה במקום הראשון בטבלה בעונה הסדירה והציגה עליונות גם בסדרת הפלייאוף שהסתיימה בלי אף הפסד, המשיכה בחגיגות שקטות וצנועות יחסית בסעודה משותפת. לאירוע הגיעו כל השחקנים ואנשי הצוות, כולל ג’רמי פארגו שלא נראה מרוצה במיוחד. כזכור, פארגו היה נסער ולא היה מרוצה ממעמדו.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מזרחי: ״ננסה לשמור על רוב הסגל במכבי״

“ההרגשה היא הרבה יותר משוחררת. פג המתח”, אמר יו”ר הקבוצה, שמעון מזרחי, בכניסה לאירוע. “באליפות שנקבעת במשחק חצי גמר אחד ומשחק גמר אחד יש הרבה מתח. רצינו את האליפות הזאת, היא הייתה מאוד חשובה, אחרי שלא זכינו בגביע. הגיע הזמן לעבור לסדרות. כל שנה שזה נדחה, נגרם עוול ספורטיבי לכל הקבוצות. אני שמח על הגישה והמחויבות שהשחקנים הפגינו”.

הדמעות שירדו מעיניו אחרי המשחק: “זו הייתה דמעת שחרור שכזאת של מתח. זו שנה שנייה ברציפות שאנחנו זוכים בתואר ואני שמח שזה לא נקטע ושנתחיל רצף נוסף של שנים בהן נזכה באליפות”.

שמעון מזרחי ודייויד פדרמן (חגי מיכאלי)שמעון מזרחי ודייויד פדרמן (חגי מיכאלי)

המפתחות לבניית קבוצה חזקה לעונה הבאה, כדי שתצליח גם ביורוליג: “אחד מהמפתחות לכך יהיה באם נצליח לשמר שלד של שחקנים מהעונה הנוכחית, כי עד כה בכל השנים שבהן זכינו בגביע אירופה היה גם סגל שהמשיך מעונה קודמת. אז יש לנו המשכיות עם המאמן שיישאר לעונה הבאה וכעת הוא יצטרך לקבוע יחד עם הצוות המקצועי מי יהיו השחקנים שיישארו. כמובן שנצטרך בעמדות מסוימות להוסיף שחקנים כי בעונה הבאה כנראה שנתמודד מול 18 קבוצות ולא מול 16 קבוצות, כך שתהיה עונה ארוכה וקשה וצריך ספסל מאוד ארוך”.

ניקולה וויצ'יץ' (חגי מיכאלי)ניקולה וויצ'יץ' (חגי מיכאלי)

הסיכוי שיהיו שינויים בהנהלת הקבוצה בעונה הבאה: “אני מציע להפסיק לשמוע לחשושים וקשקושים שלא שווה לתת להם אוזן. אני בוודאי ממשיך ואני לא חושב שתהיינה אי אילו עמדות שישתנו בשדרת ההנהלה והבעלות. אנחנו מאושרים כמו שאנחנו”.

אלי דריקס (חגי מיכאלי)אלי דריקס (חגי מיכאלי)

המאמן יאניס ספרופולוס אמר: “אני שמח על התואר הזה ואני גאה בשחקנים שלי. לזכות בתואר כזה זה דבר מאוד חשוב למכבי תל אביב, ואני שמח שיש לי חלק בהצלחה וברגעים השמחים האלה. באופן אישי, אני מאוד שמח כי לא היה לי קל. הגעתי באמצע העונה וידעתי שיש שחקנים טובים בקבוצה אבל גם ידעתי שהיא שאצטרך לרכז את כולם ולשנות את המצב. זו לא סיטואציה קלה לאף מאמן, במיוחד אם הוא מגיע באמצע העונה ורוצה לזכות בתואר כשהוא לא מכיר בכלל את הליגה. לא ידעתי לקראת מה אני הולך, אבל לשמחתי היה צוות שלם שעזר לי ללמוד כמה שיותר מהר את הליגה הישראלית. זה היה לי מאוד חשוב כי כך הצלחתי לשנות את האווירה והמומנטום של הקבוצה”.

יאניס ספרופולוס (חגי מיכאלי)יאניס ספרופולוס (חגי מיכאלי)

ההכנות לעונה הבאה: “אני שמח להיות חלק ממשפחת מכבי תל אביב. אני רוצה שההצלחה שלנו בעונה הבאה תהיה גדולה ומשמעותית יותר. ננסה לבנות את הקבוצה הטובה ביותר שנוכל. המטרה שלנו תהיה לשמור על רוב הסגל הקיים, כדי שנוכל לשחק ביחד גם בהמשך ולבנות צעד אחרי צעד קבוצה חזקה יותר”. 

מייקל רול וג'ייק כהן (חגי מיכאלי)מייקל רול וג'ייק כהן (חגי מיכאלי)