מכבי תל אביב חגגה את האליפות ה-53 בתולדותיה אל תוך הלילה, כאשר השחקנים וצוות האימון היו נרגשים מהזכייה היוקרתית והחשובה. המאמן יאניס ספרופולוס, כמו גם עוזרו ואסיליס יראגוטליס, דני אבדיה ויובל זוסמן, שיתפו בתחושותיהם אחרי הניצחון על מכבי ראשון לציון.

יאניס ספרופולוס שיתף בתחושות: "אנחנו מאוד שמחים, אני באופן אישי וכמובן גם אנשי הקבוצה, אנחנו שמחים שהצלחנו לסיים את העונה בטעם טוב כאלופים. אני שמח באופן אישי שאני חלק ממכבי תל אביב ואני מאוד גאה באנשים שכאן”. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
יש צלחת! שחקני מכבי תל אביב חוגגים ב-206

מה ידע על הקבוצה לפני שהגיע לפה: “אני ידעתי הרבה שנים שמכבי זה מועדון נהדר, עם היסטוריה גדולה, קבוצה שזוכה בתארים, עקבתי אחרי מספר משחקים של הקבוצה ואני מאוד גאה היום לקחת חלק במשפחה הזאת של מכבי ת"א”.

ההכנות לקראת העונה הבאה: “כרגע אנחנו נהנים מהאליפות ובשנה הבאה נעשה את הכי טוב שלנו כדי להמשיך להיות בטופ”.

טאריק בלאק (איציק בלניצקי)טאריק בלאק (איציק בלניצקי)

דני אבדיה שיתף גם הוא בתחושותיו: "מדהים, הייתה עונה ארוכה ולקחת בסופה תואר זה הדבר הכי טוב שאני יכול לעשות ואני באמת גאה בכולם שעזרו לי ותמכו בי לאורך כל העונה, למחלקת הנוער ולצוות בבוגרים. אני לא הבן אדם הנכון לשאול אותו איך נחגוג, אבל אני זורם עם כולם”.

ואסיליס יראגוטליס, עוזר המאמן: "אני מרגיש מדהים, באנו לכאן ועבדנו קשה כל העונה על מנת להיות פה, לפעמיים מצליחים ולפעמיים לא אבל בסופו של דבר אני חושב שאנחנו בפער הקבוצה הטובה בישראל ואנחנו ראויים לזכות בתואר”. 

חגיגות האליפות של מכבי ת"א (איציק בלניצקי)חגיגות האליפות של מכבי ת"א (איציק בלניצקי)

מערכת היחסים ושיתוף הפעולה עם ספרופולוס: “אנחנו כבר שש שנים עובדים ביחד, אנחנו לא רק שותפים לעבודה אנחנו חברים מעבר לזה, הוא כמו האח הגדול שלי, תמיד דואג לי וגם אני עושה את הכי טוב שלי לעזור לו להצליח עם הקבוצה, אנחנו כבר שבעה חודשים פה בקבוצה, אנחנו כמו משפחה ואנחנו עושים הכל ביחד וזה מה שמחבר בנינו יותר”. 

האם הוא נהנה לעבוד כאן בישראל: כמובן, אנחנו מאוד גאים וזה כבוד גדול בשבילנו להיות חלק ממכבי, כל האירגון של המועדון תמך בנו ולאורך העונה, ההנהלה וכל הצוות היו נהדרים והם ראויים לזכות בתואר."

ניקולה וויצ'יץ' (איציק בלניצקי)ניקולה וויצ'יץ' (איציק בלניצקי)

יובל זוסמן סיכם: "אנחנו שמחים סיימנו את זה בצורה מתוקה, עבדנו על זה קשה כל השנה, בחודשיים האחרונים וגם אני חושב שזה הדבר היחיד שהתרכזנו בו, אנחנו שמחים שעשינו את העבודה כמו שצריך ועכשיו יש כמה ימים ליהנות”. 

החילוף בעמדת המאמן במהלך העונה: “אני חושב שמאמן חדש מגיע יש שינוי באווירה, אני חושב שכולם באו יותר מכווני מטרה שהכול מתחיל להתערבב, פתאום אין היררכיה והיא מתחילה מחדש וזה דרש מאיתנו להיות אגריסיביים מבחינה הגנתית והתקפית ושיפרנו את זה עם הזמן”. 

ג'ייק כהן ומייקל רול (איציק בלניצקי)ג'ייק כהן ומייקל רול (איציק בלניצקי)

“אני מרגיש ללא ספק לזכותו של המאמן ולעזור מאמן, שהם הביאו לי את כל הביטחון שבעולם ואני מודה להם על השנה הזאת, ילד בן 21 לא כולם יעשו את זה, נמצא במועדון גדול כמו מכבי ואני שמח שזה המצב ואני שמח שיכולתי להחזיר. הייתי יותר משמעותי השנה, לקחתי יותר חלק מאשר בשנה שעברה, היו לי כמה משחקי שיא העונה אבל אני חושב שמה שכולם זוכרים זה את המשחק נגד צסק”א, אני לא חושב על הדברים האלה”.

היכן ישחק בעונה הבאה: “בואו נראה קודם שיגיע הדראפט, בוא נראה מה יתקדם משם כל יום שיעבור נהיה יותר חכמים, אני אישית באמת שלא יודע מה הולך לקרות, נשאר לי לעבוד קשה ולהתפלל”.

סקוטי ווילבקין (איציק בלניצקי)סקוטי ווילבקין (איציק בלניצקי)