המלחמה בין מנהלת ליגת ווינר סל לליגה הלאומית בכדורסל נמשכת. האיגוד המשיך בקו שלו והודיע היום (שלישי) כי לא תהיה הגדלה של הליגה הבכירה ל-14 קבוצות, אבל יהיו שתי עולות ושתי יורדות, זאת מבלי שבמנהלת הליגה הבכירה הסכימו עדיין לעניין או שלחו הודעה בנושא המגבה את ההחלטה.

“הנהלת איגוד הכדורסל שהתכנסה היום, החליטה פה אחד שהחל מעונת המשחקים הקרובה 20\2019 יעלו לליגת העל שתי קבוצות וירדו ללאומית שתי קבוצות. ההחלטה באה בעקבות החלטת מנהלת הליגה לא לקבל את הצעת האיגוד להגדיל את ליגת העל ל-14 קבוצות בסיום העונה הבאה”, כך מסרו מהאיגוד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס: "היה משחק עם הרבה לחץ"

כמובן, שעדיין הדירקטוריון של ליגת ווינר סל ייצטרך לתת את הסכמתו לעניין ולאשר זאת, דבר שלא קרה ואף נפסל על הסף לא מכבר. היו”ר שמואל פרנקל מסר בנושא: “אביא זאת לישיבת הדירקטוריון הקרובה ונדון בזה”. כזכור, ב-ONE פרסמנו כי בסביבת המנהלת הגיבו לנושא העולות: “כלום לא מאושר”.

תגובת מנהלת הליגה להודעת איגוד הכדורסל: "קראנו את הודעת האיגוד לתקשורת. המנהלת תעלה את הנושא בישיבת הדירקטוריון הקרובה, על מנת לדון בכל הצעדים הקשורים להחלטה זו. אנו מצרים על העובדה  שהאיגוד לקח החלטה ללא הסכמה משותפת עם קבוצות ליגת העל".

שמואל פרנקל (שחר גרוס)שמואל פרנקל (שחר גרוס)

ההודעה לגבי היורדות פורסמה בעקבות העובדה שפורסם תחילה רק כי יהיו שתי עולות לליגת העל בתום עונת 2019/20, אך לא פורסמה כמות היורדות, זאת מתוך מחשבה שהליגה הבכירה תורחב. אך משזה לא קרה, האיגוד החליט על שתי יורדות, כך או כך, הנושא יקבל התייחסות מליגת ווינר סל ואז יוחלט אם יש הסכמה למהלך או שלא, כפי שכבר נאמר לא מכבר, הכיוון לא חיובי