אם שרון דרוקר יעזוב להפועל חולון, דני פרנקו הינו המועמד המוביל לרשת אותו בהפועל אילת שתנסה להסדיר את כלל הבעיות הכלכליות שלה במהלך הקיץ. באילת היו רוצים לראות את דרוקר ממשיך ומוביל את החבורה הדרומית אך מבינים שיהיה להם קשה לעמוד בדרכו של המאמן המבוקש בחולוניה ובכלל. המועדון שכידוע יעבור שינוי ניהולי במהלך במטרה לצאת לדרך חדשה שתימנע את הבעיות הכלכליות מהן סבלו העונה שחקני ואנשי הקבוצה, יחכה לתשובתו של המאמן עם סיום העונה אמש (שני) ולאחר מכן יפנו לאופציות שברשותם.

כמו כן, בקבוצה הדרומית מודעים לביקוש שיש על שחקניהם ואם וכאשר הדברים יסתדרו כלכלית יצטרכו ככל הנראה לבנות קבוצה מאפס כשסולימאן בריימו, אלייז'ה בראיינט וג'יי פי טוקוטו מעוררים עניין בליגת ווינר סל ומחוץ לגבולות המדינה. כמו כן, רפי מנקו ועידן זלמנסון יעזבו את הקבוצה כשהאחרון סומן דווקא על ידי הפועל ירושלים, האקסית של מנקו שבעצמו ימצא בית חדש, אחרי עונה לא פשוטה אותה התחיל כזכור בהפועל תל אביב שהחליטה להעזיבו.

בתוך כך, אחרי העונה המטורפת שעברה הפועל אילת, נראה כי ההפסד אמש 85:82 למכבי תל אביב יכול להיחשב כאכזרי במיוחד מבחינתם, לאחר שהדרומיים לא היו רחוקים מהפתעה ענקית, אך זה היה רק קרוב וקבלת החלטות לא טובה בדקות ההכרעה, הביאה להפסד וגם לסיום העונה המופלאה של דרוקר ושחקניו.

שרון דרוקר. יישאר באילת? (רדאד ג'בארה)שרון דרוקר. יישאר באילת? (רדאד ג'בארה)

אילת עברה באמת הכל בדרך למעמד חצי גמר הפיינל פור, המאמן נאלץ להתמודד עם שלושה זרים בלבד, משכורות בעיכוב, חשמל שלא עבד תחילה בדירתו הדרומית, חזרת צ'קים על רכבי השחקנים והדירות השכורות שלהם ואם כל זה לא מספיק גם ביטולי אימונים ואיומים בשביתה שנמנעה לבסוף בעזרתם של עיריית אילת, מנהלת הליגה וארגון השחקנים.
כל זה וזה לא מעט, לא נתן לחבורה בתכלת להרים ידיים ולא מנע מהם לספק משחקים יוצאי דופן תוך התבססות ברביעייה הראשונה של הליגה ואף הגעה לשלבי הפלייאוף מהמקום הרביעי.

הקבוצה סיפקה משחק טוב שלה, אך לא השכילה לנצל את כל הטעויות עד תום שביצעה האלופה מאשתקד וכבר ראו את המשחק בורח להם, אך הצליחו לחזור למשחק ולהישאר צמודים לקבוצה בצהוב לעיניהם של 1,000 אוהדים שעשו את הדרך הארוכה מאילת. הקבוצה של דרוקר, הייתה רחוקה אולי מהלך אחד מקביעת הארכה ולמעשה, אופציה לנצח את המשחק ולמעשה לעלות לגמר, אבל כאמור דווקא אבי בן שימול, קפטן הקבוצה ובין מצטייני שחקניה העונה כמלך האסיסטים החליט ברגע הזה לא למסור את הכדור ליהונתן שולדבראנד שהיה פנוי לשלוש והחטיא את הזריקה ברשלנות. "אבי התייסר על ההחלטה הזאת" אמר שחקן בקבוצה, "הוא לא הפסיק לחשוב על זה כי זה לא מתאים לו אבל אסור לנו להפיל עליו לא הכל ולא בכלל כי הוא אחת הסיבות שהגענו עד לשלב הזה".

אבי בן שימול עם הכדור מול ווילבקין (רדאד ג'בארה)אבי בן שימול עם הכדור מול ווילבקין (רדאד ג'בארה)

בן שימול עצמו ניסה לשדר כלפי חוץ עסקים כרגיל ואמר במסיבת העיתונאים לאחר המשחק, "שרון הכין את כולנו למשחק, עמדנו במטרות, מהמקום שלי שהייתי בסיטואציה, הרגשתי שההחלטה שלי לא הייתה נכונה, זה מה שיושב לי בראש. מעבר לזה, בהקשר של הקבוצה, זה שחקנים וזה מקום שהכי נהניתי בו. זה התחבר בצורה הכי נכונה מכל אספקט, אני ממש שמח על זה. כן עשינו עונה מאוד טובה, עם כל הבעיות שהיו והעניינים".

"באסה גדולה עכשיו, נלך לנוח עכשיו. למזלנו הסיטואציה התחברה מאוד טוב, בגלל זה אני כועס על עצמי שלא הצלחנו להגיע לזריקה טובה. זה משחק של אינסטינקטים, זה נשבר לכיוונים אחרים שהביאו אותה לתוצאה, זה קצת בלבל אותי, הייתי צריך לקבל החלטה טובה יותר. זה קרה לי גם ששיחקתי פה עם אשקלון נגד מכבי, זה היה אמור להסתיים הרבה יותר מתוק מבחינתנו”, הוסיף בן שימול.