חצי הגמר הראשון של אירוע הפיינל פור יצא לדרך כשיפגיש הערב (שני, 19:00) את האלופה המכהנת, מכבי תל אביב והפועל אילת בהיכל מנורה מבטחים, כשהמנצחת למעשה תהיה הפיינליסטית הראשונה בגמר הפיינל פור של ליגת ווינר סל. הדרומיים ינסו להפתיע את "בעלי הבית" אותם לא הצליחו לנצח עוד העונה כלל בדרך לעוד "וי" גדול בעונה האדירה שלהם.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
זה מה שהיה למאמנים להגיד לקראת הפיינלפור

על הבלגן שפקד את המועדון הדרומי, נראה שכבר דובר אין סוף, אך עם זאת קשה שלא להתפעל מהצורה בה קבוצתו של דרוקר נעמדה על רגליה פעם אחר פעם עם סגל קצר, בן שלושה זרים בלבד עד לרגע בו, הנם חלק מארבעת האחרונות במרוץ על התואר הנכסף.

כאלף אוהדים יעשו את הדרך הארוכה בת ה-400 ק"מ עד להיכל מנורה מבטחים, בכדי לתמוך בקבוצה שלהם כשבאילת בסיוע של נותני החסות העמידו לרשותם 12 אוטובוסים הלוך וחזור בסיום המשחק, בעוד גם חברת התעופה ‘ישראייר’ סייעה עם מחירים מוזלים למגיעי המשחק. הדרומיים שבחרו להתאמן באולמם הביתי בטרם ההתמודדות, יגיעו אחר הצהריים לאזור המרכז לקראת המשחק, כשחלק מהשחקנים ביניהם רפי מנקו ועידן זלמנסון בחרו להעביר את ליל אמש כבר במרכז.

שחקני הפועל אילת חוגגים (חגי מיכאלי)שחקני הפועל אילת חוגגים (חגי מיכאלי)

“זאת ללא ספק הייתה העונה המורכבת ביותר שעברתי בקריירה" סיפר זלמנסון בשיחה עם ONE, "אף אחד לא מתכחש לכל הבעיות שעברנו במהלך העונה ואני חושב שזה בנה אותנו, העונה הזו לימדה אותי המון דברים, אני בטוח שאני יוצא ממנה בוגר יותר, חזק יותר וממוקד הרבה יותר. העונה התחילה לא קל עם שלושה הפסדים אבל עשינו שינוי וסולימאן בריימו הגיע, התלכדנו להיות קבוצה אחת. אנחנו בינינו לבין עצמנו, למרות הקשים ולמרות כל מה שהיה מסביב, באמת האמנו שאנחנו יכולים לעשות כאן משהו גדול ושיש כאן קבוצה מאוחדת וטובה שיכולה לעשות משהו מאוד מיוחד השנה ואנחנו צעד מלעשות את זה".

אלייז'ה בראיינט ועידן זלמנסון חוגגים (רדאד ג'בארה)אלייז'ה בראיינט ועידן זלמנסון חוגגים (רדאד ג'בארה)

על האקסית: "יהיה מאוד קשה, מכבי קבוצה מדהימה יש להם סגל עמוק ומאמן טוב על הקווים כך שאין ספק שהם הפייבוריטים בעיקר בבית שלהם אבל אנחנו נבוא קטנים, ננסה לעשות את המיטב בתקווה שנצליח להפתיע אותם. אליפות? אנחנו לא פייבוריטים בלשון המעטה, למכבי יש סגל הרבה יותר איכותי משלנו אבל אנחנו לא מוותרים על המשחק הזה, זה בטוח. נגיע להילחם ונשאיר את הכל על המגרש ואני בטוח שזה יספיק".

הסנטר שמסיים את חוזהו הקיץ מסתמן, כי ישחק בקבוצה חדשה בעונה הבאה, אך מסרב לתת לכך להעסיק אותו יתר על המידה. "אני אגיד את האמת, איפשהו זה כן נמצא בראש מה יהיה בשנה הבאה אבל אני מנסה לנטרל את זה ולהתרכז במה שנשאר מהעונה הזאת. אני בטוח שאהיה בשנה הבאה במקום טוב אבל כרגע אני רק רוצה לנצל את העונה הזאת ולהגיע כמה שיותר רחוק ולקוות להגיע לגמר ומשם הלאה".