חצי הגמר השני של פיינל פור ליגת ווינר סל יפגיש הערב (שני, 21:50) את מחזיקת הגביע הפועל ירושלים ומי שפגשה אותה בגמר, מכבי ראשון לציון, בהיכל מנורה מבטחים, כשהמנצחת תהיה הפיינליסטית השנייה ובתום המשחק כבר תדע מי מחכה בקרב על האליפות ביום חמישי. 

עבור ירושלים, זו יכולה להיזכר אולי כעונה הטובה ביותר תולדותיה, כששני ניצחונות יבטיחו לקבוצה דאבל ראשון בהיסטוריה. חניכיו של עודד קטש רוצים להמשיך את המומנטום שלהם על אף שהמשחק האחרון אותו שיחקו התקיים לפני 12 ימים. במועדון רוצים להאמין כי "הפגרה" הקלה שקיבלו לא תשפיע על רמת המוכנות והדרייב של השחקנים, בעיקר לאור העובדה כי יקבלו רוח גבית גדולה מאוד ביציעי ההיכל בת”א, מצידם של כ-5,000 אוהדים אדומים שצפויים למלא כמעט חצי מתכולת האולם.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
טימור: אני חושב שאנחנו מוכנים למחר

כריס גו'נסון ומלקולם גריפין לא יתלבשו, בעוד אמארה סטודמאייר, שזכה לפני שנתיים בדיוק באותו אולם באליפות הראשונה בעונת הבכורה שלו בישראל, יעלה הפעם לפרקט כשחקן ישראלי וינסה לשחזר את ההישג במעמדו החדש. ״אני מרגיש נהדר, בכושר הטוב ביותר שלי מבחינה פיזית וגם מנטלית. אני מוכן לצאת דרך, רק שהמשחק יגיע כבר. המשחק מול מכבי ראשון ייבנה על ריצות של שתי הקבוצות אז נצטרך להיות אגרסיביים יותר מהם ולהיות סבלניים בהתקפה, נשחק יחד ומסודר וככה נצליח. אולי מכבי ואנחנו פייבוריטים בפיינל פור אבל אי אפשר לדעת כלום, צריכים לעבור את המשחק הקשה מול מכבי ראשון כדי לדעת באמת אבל הכל אפשרי העונה מבחינתנו״.

"אנחנו נעולים על המטרה שלנו ומגיעים מרוכזים. לקחנו כל אימון ברצינות גדולה, נתקן כמה פרטים אחרונים ואני חושב שאנחנו לגמרי מוכנים לזה”, הוסיף הסנטר הישראלי-אמריקאי והמשיך: “אני מאמין בזה שאם אתה משתדל ונותן יותר מכולם אז הדברים הופכים להיות קלים עבורך, זה לא משנה כמה האחרים יהיו נהדרים, הדברים לעולם לא יוכלו לצאת לפועל ולהיות קלים אם לא תתאמץ. התאמנתי קשה כל העונה בשביל הרגעים האלה, אני מרגיש בכושר הטוב ביותר בחיים שלי, אני מקווה שזה יהיה יתרון במשחקים הבאים".

אמארה סטודמאייר (אורן בן חקון)אמארה סטודמאייר (אורן בן חקון)

כזכור, רגע לפני המשחק האחרון, מול הפועל באר שבע בארנה פרסם אמארה פוסט בו טען כי זה ככל הנראה משחקו האחרון כשחקן ירושלים באולם בבירה. "אני לא חושב שהדיבורים סביב עתידי פוגעים בקבוצה, אנחנו מספיק מרוכזים וממוקדי מטרה בכדי לא לסטות מהדרך שלנו. אנחנו רוצים לנצח במשחק, הדברים מסביב לא צריכים להיות חלק מזה ואני חושב שאנחנו כולנו עם הראש בכדורסל בלבד, אז זה דבר שהוא חיובי. העתיד? הלוואי ויכולתי לדעת בעצמי איפה אהיה בעונה הבאה, נראה מה יהיה".

״העובדה שאנחנו משחקים במנורה רק מדרבנת אותנו יותר להגיע ולהרעיד את האולם" הצהיר ג'ייקובן בראון שנמצא בתקופה נהדרת מבחינתו על אף הפציעה החלקית בידו. "אנחנו קבוצה מצוינת ופשוט נגיע לשחק את הכדורסל שלנו וליהנות. ראשל״צ קבוצה טובה, אנחנו מודעים לזה שהיא תגיע ותשחק חזק על ההתחלה ונצטרך להדוף אותם עם הפיזיות שלנו. הם ינסו לנקום בנו על ההפסד בגביע אבל אנחנו נגיע מוכנים לזה. אנחנו כאן מסיבה מסוימת וגם לקחנו את הגביע מאותה סיבה, והמטרה שלנו היא לעשות היסטוריה עם דאבל ולהצליח ליהנות על הדרך, זה הכל. זה לא יהיה קל כמובן, ראינו את האנרגיות שראשון מסוגלים להפיק, אבל במצבים כאלה נמדדות קבוצות גדולות. אסור לחשוב על המפגש האפשרי מול מכבי בגמר, כל הפוקוס שלנו הוא על ראשון כמו ששלהם על אילת״.

עודד קטש עם שחקני הפועל ירושלים (אורן בן חקון)עודד קטש עם שחקני הפועל ירושלים (אורן בן חקון)