אם אנשי הפועל חולון היו חייבים לבחור בין שתי אפשרויות - שיאבדו את יתרון הביתיות או שיאבדו בשלב המאני-טיים את כוכב הקבוצה קורי וולדן, הדילמה הייתה לא פשוטה עבורם. אך גם בסיוטים הכי גרועים שלהם הם בוודאי לא הצליחו לדמיין שהפלייאוף ייפתח עם שניהם גם יחד. הסגולים של דן שמיר הפסידו אמש (שישי) בבית 95:84 למכבי ראשון לציון שעלתה ל-1:0 בסדרה, ואם לא די בכך אולי גם איבדו עד סוף העונה את וולדן, שספג חבלה חמורה באגן.

האמריקאי שקלע 24 נקודות עד שירד מהפרקט ספג מכה לא מכוונת מנמרוד טישמן לקראת סוף הרבע השלישי, ניסה להמשיך לשחק ולבסוף נשכב על הפרקט בעודו נאנק מכאבים. ״האננס״ של חולון, כפי שמכנים אותו בקבוצה, שכב דקות ארוכות על הרצפה מחוץ לפרקט בעוד המשחק נמשך. תחילה עוד ניסו לתת לו את הקביים של גיא פניני כדי שיסייעו לו ללכת, אך ללא הצלחה. לאחר מכן הוא ניסה בעצמו להתיישר וגם זה היה עבורו משימה בלתי אפשרית, מה שלא השאיר הרבה ברירות והרכז נשלח לבית החולים על אלונקה.

פניו של וולדן העידו שזו אינה פציעה פשוטה, ובצילומים בבית החולים התברר שמדובר בחבלה חמורה באגן. כעת נראה שחולון תיאלץ להמשיך בסדרה בלעדיו, כשגם האפשרות שהוא לא יוכל לקחת חלק בפיינל פור (אם הקבוצה תעפיל לשלב זה) עומדת על הפרק. אם כן, החשש הוא שהכוכב גמר את העונה, על אף שבקבוצה מתקשים להודות בכך בקול רם.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
84:95 לראשל"צ על חולון בפתיחת הפלייאוף

אם זה לא מספיק, אז גם שון ג׳ונס (13 נקודות, 15 ריבאונדים) נפצע במהלך הרבע הרביעי באיזור הצלעות ונשלח לבית החולים, אם כי במצב טוב יותר משל חברו. לאחר הבדיקות נקבע כי ג׳ונס סובל ממתיחה חזקה בשרירים הבין-צלעיים והוא בספק למשחק השני, שיתקיים ביום שני הקרוב. בניגוד למקרה של וולדן, לגבי ג׳ונס ישנה יותר אופטימיות בחולוניה ובקבוצה מחכים לראות כיצד הוא יתגבר על הפציעה, כאשר אם הוא לא יהיה כשיר ליום שני, התקווה היא שהוא יהיה כשיר למשחק הבא בחמישי. 

כאמור, פרט לאיבוד של הכוכב הגדול שלה ולאבדן הפוטנציאלי של עוד שחקן מפתח, וזאת לאחר גל הפציעות הגדול שכבר תקף את הקבוצה של דן שמיר, חולון גם איבדה את יתרון הביתיות בסדרה עם ההפסד. קשה להגיד שאנשי הקבוצה נשארו אופטימיים לגבי סיכויי ההעפלה  לפיינל פור, אך יחד עם זאת הם לא מוכנים להגיע להמשך הסדרה עם הראש ברצפה ומתכוונים לשדר לשחקנים רוח לחימה.

קורי וולדן לפני הפציעה (נעם מורנו)קורי וולדן לפני הפציעה (נעם מורנו)

״יכול להיות שביום חמישי נשחק את משחק הבית האחרון שלנו, אבל גם אם כן וגם אם לא - נעשה הכל בראש מורם כמו שעשינו עד עכשיו״, אמרו במועדון. ״לא נשברנו משום תקופה קשה ולא נשבר גם אחרי מכה כזו״.

ובכל זאת, למרות ההצהרות, ברור שהתסכול לא פסח על אף שחקן, איש הנהלה, חבר צוות, אוהד או כל אדם שקשור לחולון. ואולי קצת מעל כולם מבחינה זו נמצא המושאל של חולון מאותה ראשון לציון, איגור קולשוב. הפורוורד פתח את המשחק טוב, נראה אנרגטי ומרוכז אך דעך עם הזמן והתקשה לייצר הזדמנויות לו ולחבריו כשסיים עם שתי נקודות בלבד ב-22 דקות. ״לא רצינו לפתוח ככה את הסדרה״ אמר לאחר המשחק, ״הם שיחקו יותר טוב מאיתנו. זה משחק ראשון, באנו עם תוכנית משחק מסוימת וזה לא עבד, אז נעשה התאמות למשחק הבא. באופן אישי לא יודע מה קרה, זריקות לא נכנסו לי פשוט, היה תסכול. אבל זה רק משחק ראשון בסדרה, נצטרך לדעת איך להתאושש מזה״.