הפועל תל אביב יצאה אמש (חמישי) מאוכזבת לאחר ה-87:69 שספגה במשחק הראשון בסדרת הדרבי מול היריבה העירונית, מכבי תל אביב, במסגרת שלב הפלייאוף בליגת ווינר סל. חניכיו של דני פרנקו היו נחותים לאורך רוב שלבי המשחק ועל כן, לא הצליחו לגנוב את הביתיות.

בניגוד לדרבי הקודם בו הרוחות היו סוערות בלשון המעטה, סדרת הפלייאוף נפתחה במה שהוגדר על ידי לא מעט אנשים כ’אחד הדרבים הרגועים בשנים האחרונות’, זאת על אף שבין מחנאות האוהדים המשיכו לספק קללות וגידופים הדדיים שכללו כרגיל את הקריאות "שתהיה שואה למכבי", ו-"שמעון מזרחי תתאבד", קריאות שכזכור קיבלו משמעות גם בבית הדין ועל פי כך צפויה הקבוצה לעמוד לדין.

אוהדי הפועל תל אביב (איציק בלניצקי)אוהדי הפועל תל אביב (איציק בלניצקי)

בתוך כך, בקבוצה הביעו זעמם על כך שנאלצו להתווכח עם אנשי האבטחה שהיוו חוצץ בינם לבין אוהדי הצהובים שישבו מאחורי הספסל ולטענתם קיללו ללא הפסקה את שחקני ואנשי הקבוצה. אחד השחקנים שבאופן די מפתיע לא הצליח לשמור על איפוק לרגע קטן, היה תומר גינת, שנראה מתוסכל מאוד במהלך המשחק לאור התוצאה, הוחלף, ירד לספסל ונופף לשלום לאוהדים המקללים שבתגובה התעצבנו עוד יותר. גינת התיישב ומיד ניגש אליו דובר הקבוצה איתי ברגר שדאג להרגיעו ומאז נרשם שקט לפחות בקרב יושבי הספסל. 

במועדון מאוד התאכזבו מהתוצאה בייחוד לאור העובדה כי במשחקי הדרבי האחרונים הצליחו פרנקו ושחקניו דווקא להראות תצוגות טובות יותר ואף לערער את המעמדות בין הקבוצות, אך הפעם כאמור הפערים צפו והפועל לא הצליחה לעלות ליתרון ולו פעם אחת לאורך המשחק כולו. פרנקו ניסה מספר פעולות ושיטות שונות בהתנהלות שחקניו על הפרקט אך לא קיבל תפוקה ראויה, ובשל כך התאכזבו אנשי המועדון מהגישה עמה הגיעה השחקנים מלכתחילה.

שחקני הפועל ת"א מאוכזבים (איציק בלניצקי)שחקני הפועל ת"א מאוכזבים (איציק בלניצקי)

"הם באו ממש ממוקדים", ניסה להסביר ג'מאל שולר לאחר המשחק בו קלע עשר נקודות וחילק שלושה אסיסטים, "בשני המשחקים האחרונים נגדם הוכחנו שאנחנו יכולים לשחק מולם, הם באו עם כמה מהלכים של סל ועבירה. זאת סדרה, הם הגנו על האולם הביתי שלהם, אנחנו צריכים להגן על האולם שלנו ביום שני. הם סגרו טוב את התרגילים שלנו, יש להם שחקנים גבוהים אתלטיים ולא הצלחנו לרוץ. מהרבע השני הוצאנו את טאריק בלאק ואלכס טיוס מהצבע, אז חתכנו את ההפרש. המחצית השנייה הייתה שונה לחלוטין.

“אנחנו נהיה חייבים להתחיל את המשחק טוב יותר. אנחנו לא יכולים לתת לקבוצה כמו מכבי הפרש של 12-15 הפרש ולצפות לחזור. אנחנו רק צריכים להגיע יותר אגרסיביים ולשמור על רמת האינטנסיביות", הוסיף הגארד.

רביב לימונד מאוכזב (איציק בלניצקי)רביב לימונד מאוכזב (איציק בלניצקי)

בהפועל בעיקר מבינים כי יהיו חייבים לנצח את המשחק ביום שני הקרוב, אותו יארחו באולמם הביתי, ואילו מרוצים עוד יותר מהעובדה שבית הדין הקל במעט על עונשם בכך שיוכלו לאכלס את היציע המעודד הקרוב לספסל: "זו הזדמנות אחת. מבחינתנו אין עוד משחק אחריו – אם לא נצליח לנצח את המשחק הזה בבית, הסדרה הזו תלך לאבדון ואיתה גם כל העונה" אמר גורם בקבוצה.

הכיסאות השבורים ביציע הפועל ת"א (מערכת ONE)הכיסאות השבורים ביציע הפועל ת"א (מערכת ONE)
הכיסאות השבורים ביציע הפועל ת"א (מערכת ONE)הכיסאות השבורים ביציע הפועל ת"א (מערכת ONE)