בעקבות אירועי הדרבי הקודמים ולאור ההודעה של ארגון אוהדי מכבי תל אביב ״הגייט״ אמש (רביעי) לשחקני הקבוצה, שם קראו להם לשבור את הרגליים במשחק, מנכ״ל המועדון אלי דריקס שיגר מכתב הרתעה מפני אירועים אלימים. 

בפוסט שהועלה ברשתות החברתיות של הארגון, שתיאר את תחושות ההתרגשות לקראת משחק דרבי בכל פעם, נכתב בין היתר: ״שחקנים יקרים בשבילכם מכבי והכדורסל זו עבודה, בשבילנו זה חיים. אז תתנו ת’נשמה ותשברו להם ת'רגליים! יאללה מכבי מלחמה!״. ההודעה לא התקבלה בעין יפה בעיני אנשי המועדון שרוצים לעבור את המשחק ללא אירועי אלימות. 

“אנחנו מכבדים אתכם מאוד ומעריכים, אתם האוהדים שלנו והולכים איתנו”, כתב דריקס. “הדרך שלנו היא דרך הספורט. הערכים שעליהם גדלנו הם ניצחון על המגרש, וכבוד מחוץ למגרש. אל תיגררו אחרי מי שדרכם לא כזאת. תבואו, תעודדו את הקבוצה שלנו בכל הכח, ואל תתעסקו בקבוצה היריבה. אני מודיע כאן חד משמעית ומראש. לא נסבול במשחקי הדרבי שום אקט של אלימות, פרובוקציות וכיוצא בזה. אנחנו ננהג באפס סובלנות עם תופעות כאלה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלאק: "נהיה מוכנים מול מי שיהיה מולנו"

כזכור, אמש פרסמנו על פנייתו של רגב פנאן לאוהדים לפני הדרבי וכעת מגיע מכתבו של דריקס אותו הוא סיים בנחרצות: ״אני מודיע כאן חד משמעית ומראש. לא נסבול במשחקי הדרבי שום אקט של אלימות, פרובוקציות וכיוצא בזה. אנחנו ננהג באפס סובלנות עם תופעות כאלה”.

בתוך כך ובין האוהדים לבין סאגת ג׳רמי פארגו יש גם משחק הערב (חמישי) ב-21:00 בו תצטרך מכבי תל אביב לשמור על יתרון הביתיות שלה מול מי שאף פעם לא עושה לה חיים קלים במשחקי הדרבי, הפועל תל אביב. 

מייקל רול התייחס למפגש הטעון: ״כקבוצה אנחנו צריכים להתרכז במה שקורה על המגרש. יהיו הרבה שטויות שיקרו מסביב לפרקט, אבל אנחנו צריכים להתעלם מהן. חייבים להתרכז בכדורסל. אנחנו לא צריכים עוד מוטיבציה עכשיו, זה הפלייאוף. זה המאני-טיים. נצטרך לשים דגש על כל נושא הריבאונד שיהיה עבודה קבוצתית. אנחנו ניתן תשומת לב נוספת לכך, אנחנו חייבים להוריד את מספר הריבאונדים של הפועל ושל תומר גינת, אין ספק״.