ג׳רמי פארגו לא נרשם בסגל של מכבי תל אביב לקראת מפגש הפסגה מול הפועל אילת הערב (חמישי, 19:45), כשניצחון יבטיח לאחת מהקבוצות את המקום הראשון לפחות באופן זמני. כמו כן, עירוני נהריה תארח עוד קודם לכן, ב-19:35 את הפועל באר שבע/בני שמעון. 

חניכיו של יאניס ספרופולוס מגיעים לאחר ההפסד הכואב להפועל ירושלים וינסו לחזור למסלול הניצחונות כשיקבלו בחזרה אחרי שבועיים וחצי את דיאנדרה קיין שגם צפוי לקבל דקות ראשונות מאז. מאזנם של הצהובים במשחקי הצמרת עד כה בסיבוב השלישי לא מרשים במיוחד, כאשר החבורה מתל אביב ספגה הפסדים להפועל חולון, ירושלים וכעת יאלצו לתקן את המאזן מול הדרומיים. 

"היו לנו דקות טובות גם מול ירושלים וחולון, אבל הפסדנו בשני המשחקים״ אמר היווני לקראת המשחק והוסיף: ״כל אחד שבא לשחק צריך להיות מוכן. אני לא חושב שהשחקנים לא מבינים שאלה משחקים גדולים. הם לא היו מוכנים מנטלית, אבל ידעו שאלה משחקים חשובים לעתיד ולדירוג. עכשיו אנחנו צריכים להגיב". 

יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)

מהעבר השני, הדרומיים מגיעים דווקא בתקופה טובה מבחינתם, כשרק במחזור האחרון הצליחו לגבור על עירוני נהריה שהיה ניצחונם הרביעי ברציפות. שחקניו של שרון דרוקר עוברים עונה מדהימה ברמה המקצועית כשכבשו את המקום הרביעי המבטיח והנם מרחק נגיעה מהמקום הראשון, אפילו שיהיה זה באופן זמני, לאחר שגברו בדרך על הפועל חולון בזכותו של סולימאן בריימו וזאת בצל הבעיות הכלכליות שסובבות את המועדון בעונה זו. בשני הסיבובים האחרונים ספגו האילתים הפסדים מול הקבוצה מתל אביב וינסו למנוע סוויפט עונתי בליגה הסדירה. 

שרון דרוקר (איציק בלניצקי)שרון דרוקר (איציק בלניצקי)

אחרי שנשמה ״אוויר פסגות״ בסיבוב השני, עירוני נהריה ירדה למקום האחרון לאחר שספגה הפסד חוץ לאילת, כשבמקביל בני הרצליה ניצחה ועלתה מעליה. עבור החבורה של אריק אלפסי כל משחק חשוב מאוד לניצחון, בעיקר במשחקי הבית ובמועדון רוצים להיות תלויים בעצמם ולא לחכות לחסדי היריבות שלהם לתחתית. עבור הפועל באר שבע משחק החוץ הצפוני בגן שרה חשוב לא פחות, זאת במטרה לצאת מהמומנטום השלילי אחרי שני הפסדים כואבים, שאומנם לא מנעו את המקום בפלייאוף, אך הותירו טעם מעט רע לאחרונה וזאת בנוסף לפציעה המדאיגה של רוברט רוטבארט שעדיין לא מצליח לשוב לכושר טוב.