יושב ראש מנהלת הליגה שמואל פרנקל, כינס הבוקר (שישי) את השחקנים הישראלים של ליגת ווינר סל במלון הילטון בתל אביב על מנת לקיים דיון פתוח על כל הנושאים החשובים לשחקנים. 

למפגש הגיעו נציגים מקבוצות ליגת העל וצוות מנהלת הליגה, כשמי שנעדרו היו דווקא שחקני מחזיקת הגביע, הפועל ירושלים. במהלך המפגש עלו סוגיות שונות על ידי השחקנים, מתנאי המגרשים, ביקוש לחדרי כושר בכל אולמות הכדורסל, חדרי הלבשה משופצים, זכויות, תנאים סוציאליים, טיפולים בעת פציעות שונות וכמו כן, גם חוקי הליגה.

נושא נוסף שהועלה בדיון היה הפער הקיים בתשלום המיסים על השחקנים הישראלים והזרים, כשעל כך השיבו אנשי המנהלת לשחקנים כי על הזרים לשלם כפול בעמלת הסוכנים, דירה, רכבים ועוד הוצאות שבסופו של דבר מצמצמות את הפער. כמו כן הוסבר לשחקנים שמס על זרים יגרום לכך שהכסף יגיע לאוצר, דבר שיוביל לפחות כסף לבעלי הקבוצה, דבר שעלול לגרום לפגיעה במשכורות שלהם.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אמארה סטודמאייר מקבל אזרחות

הנוכחים בחדר הישיבות העידו כי הדומיננטיים מבין השחקנים היו אלישי כדיר, גיא פניני ואיתי שגב, שהיו הקול הבולט בחדר. כמו כן סיפרו כי הדיון התנהל ברוח טובה ולא מעט נושאים עלו לשיח והובטח כי יקבלו גם מענה עם הזמן. 

בסיום סיכמו במנהלת הליגה את הדיון כאחד מני רבים והבטיחו: ״מנהלת הליגה מתכוונת לקיים עוד מספר מפגשים מסוג זה, כפי שמתקיימים גם עם ראשי הקבוצות והמאמנים, על מנת למצוא את הדרך הטובה ביותר לקדם ולשפר את הכדורסל הישראלי״.

השחקנים הישראלים במלון הילטון בתל אביב (צילום: עודד קרני) (מערכת ONE)השחקנים הישראלים במלון הילטון בתל אביב (צילום: עודד קרני) (מערכת ONE)