יום של בשורות טובות עבר אמש (רביעי) על הפועל ירושלים, כשהיום החל בטקס קבלת האזרחות המיוחלת של אמארה סטודמאייר והמשיך עם העפלה די קלה בפיס ארנה לשלב רבע גמר ליגת האלופות של פיב"א שם תפגוש את טנריפה הספרדית, אחרי שחניכיו של עודד קטש גברו כמעט ללא מאמץ מיוחד 64:84 על נפטונאס הליטאית והשלימה ניצחון כפול.

לאחר המשחק, היו כמה שחקנים שהתעניינו בזהות היריבה הבאה ונשארו מספר דקות בחדר ההלבשה על מנת לצפות במשחק. טנריפה שגברה על פרומיתאס בזכות הפרש נקודות, הייתה יריבתה של הפועל חולון בשלב הבתים במפעל וגברה על הסגולים בשני המפגשים. בניגוד להגרלה בה אירחו שחקניו של קטש את המשחק השני, הפעם יארחו האדומים לראשונה בעוד שבועיים, כשהגומלין יתקיים באיים הקנאריים בתחילת אפריל כשגורל מפגשים אלו גם יקבע האם הפיינל פור של המפעל יתקיים בישראל.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קטש: מקווה שאמארה ישחק במשחק ליגה הקרוב"

"זה היה משחק נהדר, דחפנו אחד את השני ליכולת טובה עד הסוף", אמר סטודמאייר שעלה לראשונה על הפרקט בארנה מאז קיבל את תעודת הזהות הכחולה ולא נתן לאירועים מסביבו להפריע, כשסיים עם 15 נקודות וארבעה ריבאונדים, "במהלך היום הייתי קצת מרוכז בדברים אחרים, אבל ידעתי כמה חשוב לנצח את המשחק הזה אז ניסיתי להתרכז כמה שיותר בזה. באופן כללי, אני חושב שאנחנו עושים דברים נפלאים העונה עד עכשיו אז אני מצפה כבר לשלב הבא ובזמן שיש עד אז, אנחנו צריכים להשתפר כמו בכל יום. זכייה במפעל? אני לא יודע, יש קבוצות טובות ותחרותיות אז נצטרך לראות בעתיד".

קשה להגיד שהמשחק לווה במתח גדול באוויר, יתרה מכך גם הקהל בארנה הצביע ברגליים כשרק 6,700 צופים הגיעו ואכלסו את היציעים. הירושלמים שכאמור לא התקשו יותר מידי מול יריבה נחותה יותר, לא הורידו את הרגל מהגז ושמרו על קצב משחק ברמה גבוה הרבה בזכותו של תמיר בלאט שחילק לחבריו לא פחות מעשרה אסיסטים וזאת למרות שהוסיף בעצמו רק שלוש נקודות. על אף שבאמת ההתעניינות במשחק לא הייתה בשיאה בלשון המעטה, כשאפילו אנשי המועדון נראו לאורך רוב ההתמודדות משוחחים ביניהם לפעמים אפילו עם הגב לפרקט, החיוכים והשמחה בסיום הייתה גדולה כשאוהדי הקבוצה התעסקו כבר בהכוונת השחקנים לעבר מוצאי שבת אז תפגוש הקבוצה את הפועל חולון.

ליאור אליהו מוסר (איציק בלניצקי)ליאור אליהו מוסר (איציק בלניצקי)

עדיין לא ברור כיצד יהיה המשחק בין ירושלים לחולון שיהיה קרב הצמרת לוהט ללא ספק אך דבר אחד בטוח והוא שסטודמאייר יוכל לשחק לראשונה בחייו בליגת ווינר סל כישראלי מן המניין ונראה כי בנוסף לאנשי הצוות והמועדון שרואים בכך כהישג גדול עבורם, גם השחקנים נרגשים עבור חברם. הקפטן ליאור אליהו התייחס לכך ואמר: "כולנו חיכינו לדבר הזה, לא רשמו אותו כזר, חיכו לרשום אותו כישראלי ואני שמח שזה יצא לפועל בזמן הזה ולא יותר מאוחר כי יהיה לו זמן להתרגל כי זאת ליגה שונה מאירופה ואמנם הוא מכיר את הליגה והוא שיחק בה גם לפני שנתיים אבל הוא צריך טיפה להשתפשף. אין חשש מפגיעה בדקות של הישראלים האחרים, לדעתי הוא יוסיף המון גם מבחינת הרכבים שלא יכולנו לעשות עד עכשיו ואין ספק שהוא תוספת כוח משמעותית".

בתוך כך, ארגון האוהדים של הקבוצה, "הבריגדה" שכזכור התעמתו עם אנשי ההנהלה אייל חומסקי וגיא הראל, במשחק הבית האחרון מול מכבי תל אביב, נראו נחושים להמשיך בדרכם אך הפעם ויתרו על השיר שגורר עונשים ("שמעון מזרחי תתאבד כבר") ועברו לשיר אחר עם המילים "שמעון מזרחי בן ז***” והתקבלו על ידי הרוב המוחלט בקריאות בוז צורמות. בניגוד למשחק מול הצהובים בו ניגש אייל חומסקי אל המיקרופון וקרא לקהל לחדול מהשירים שפוגעים במועדון לטענתו, הפעם נרשמה דממה מצד אנשי הקבוצה כשגם השלט המוכר מהתקופה האחרונה, "אוהבים את הפועל-אנטי גיא הראל", נעלם לו מהיציע לאחר חודשים ארוכים שהתנוסס.