לצד ההעפלה אמש (רביעי) לרבע גמר ליגת האלופות, הרוחות בין הנהלת הפועל ירושלים ואוהדי הקבוצה חברי ארגון "הבריגדה", סוערות באופן מובהק מאז העימות הגדול שהתחולל לאחר ההפסד למכבי תל אביב ומסרבות להירגע עד רגע זה, כשחברי הארגון מאיימים להימנע מעידוד קבוצת הכדורסל אחרי 13 שנים.

לאחר הניצחון על נפטונאס 64:84, בו שרו חברי הארגון "שמעון מזרחי בן ז***" וזכו לקריאות בוז מרוב הקהל שאכלס את היציעים, פורסמה הודעה ארוכה בעמוד הפייסבוק הרשמי של הארגון, בה נכתב: "אחרי 13 שנים בהן אנחנו תומכים בהפועל ירושלים כארגון אוהדים, ולאחר שבשנים האחרונות אנחנו סופגים רדיפה אובססיבית כלפינו, הארגון מגיע לצומת דרכים. אנחנו מבקשים לשתף אתכם, קהילת הפועל ירושלים, בדברים ובתחושות של חברי הארגון. מאז מקרה ולנסיה, הארגון סומן כמטרה בעיניי ההנהלה. התחיל סוג של קמפיין מצד המועדון להשמצת והחרבת הארגון וחבריו. עד לפני שנתיים נחשבנו לקהל הכי חם ותומך בספורט הישראלי. היום, לאחר שנתיים של קמפיין תקשורתי נגד הקהל, שקרים והשמצות מידי שבוע - פתאום אנחנו "קהל אלים ומסית", ה"אויב מספר 1 של הפועל ירושלים" ועוד הכפשות שאין כל קשר בינם לבין המציאות".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קטש: מקווה שאמארה ישחק במשחק ליגה הקרוב"

"למסע השקרים בתקשורת מתלווה רדיפה פלילית. לאחר תקופה ארוכה מאוד בה לא שכרה ולא נדרשה לשכור שוטרים למשחקים בארנה ואלו לא הגיעו כלל - הקבוצה החלה לשכור כוח אבטחה נוסף וכוח שיטור במשחקי בית וזאת כדי שאלו יוכלו לבצע מעצרים של חברי הארגון. בחודש האחרון משום מקום וללא הצדקה או התראה מוקדמת בוצעו ניסיונות למעצרים ומעצרים של יותר מעשרה מחברי הארגון ללא סיבה מוצדקת, תוך שימוש נרחב באלימות קשה, גם כלפי נערים ונשים. נפתחו תיקים (שכמובן נסגרו כי כאמור אין להם שום ביסוס או הצדקה). הוחרמו שלטי פריסה ובאנרים המותרים בחוק ומגובים בחופש הביטוי בתירוץ שהם "לא מתאימים ליציעי כדורסל" (שלטים שנלקחו ע"י המשטרה - שלט הפריסה הענק של ג'יני מחצי גמר הגביע, באנר בעד לגליזציה והבאנר "אוהבים את הפועל, אנטי גיא הראל")".

"בנוסף, נחסם מחסן הציוד שלנו בידי הקבוצה בשיתוף המשטרה והוחרם הרוב המכריע של ציוד העידוד של הארגון (בפעם השנייה השנה להזכירכם - החרמת הציוד במשחק בית מול חולון). לכל המקרים הנ"ל קיים בידינו תיעוד. מנהלי הקבוצה אמרו לא פעם ובנוכחות אנשים רבים ומכובדים ש-"הבריגדה הם הסרטן בגוף של הפועל" ועוד שלל דימויים שכאלו. וגיבו אמירות אלו במעשים נוספים: לאחר המקרים שהזכרנו שמצטרפים לשורת מקרים קודמים כמו ביטול הסעות וכרטיסים במשחק חוץ בעונה שעברה, נדהמנו לגלות שבעלי הקבוצה בשיתוף עם המנכ"ל החליטו אתמול לעלות הילוך ולאיים על חברי הארגון בתביעות משפטיות באמצעות עורך דין הקבוצה!”.

הודעת הבריגדה (פייסבוק)הודעת הבריגדה (פייסבוק)

“חברים יקרים, אנחנו לא עבריינים. אנחנו בסה"כ אוהדים של הפועל ירושלים שרוצים בטובת הפועל ירושלים. הפועל שלנו להרגשתנו מנוהלת כמאפיה שמזכירה את שנות ה-90 במכבי, וההנהלה שלנו לא תהסס להרוס לאוהדים המסורים ביותר שלה את החיים בכל דרך שקיימת. אנחנו רצים אחרי הקבוצה בכל המדינה, בכל אירופה, עובדים ימים ולילות כדי לצבוע את היציע של הפועל, מוציאים מוצרים וקונים ציוד ותפאורות עבור הקהילה המדהימה של הפועל, מקריבים כל דבר שיש לנו בחיים בשביל הפועל ירושלים .אבל אנחנו גם בני אדם, עם עבודה, לימודים ומשפחה והרדיפה האובססיבית של ראשי המועדון מול כל אחד ואחד מאיתנו באופן אישי הפכה להיות קשה מנשוא, והכי גרוע - משפיעה על הקהל שלנו".

"יש בנו גם את האחריות להגיד שחברינו טעו וטועים לפעמים, ולא הקלנו מעולם ראש בנושא. בקיץ הארגון הציע תהליך שיעבור בהדרכת עדי גורדון ועם הנהלת הקבוצה, דבר שנבחן וקיבל סירוב מראשי הקבוצה מסיבות מביכות שנאסר עלינו לפרסם. הארגון שלנו ב-13 שנות קיומו היה הפנים של אוהדי הפועל ירושלים והיה גאה לעשות הכל כדי שנהיה הקהל הכי טוב במדינה. תמיד חרטנו על דגלנו להיות נגד אלימות, נגד גזענות הומופוביה וסקסיזם, נגד שחיתות בכלל ובספורט בפרט. זאת הסיבה שלא ניתן לאף אחד להשתיק אותנו, לא ניתן לאף אחד להכתיב לנו איך להתבטא ומתי, לא נתנהג לפי הגחמות של המנהלת והאיגוד והמאפיה של שימון, ואנחנו גם לא נהיה המקהלה הפרטית של ההנהלה שלנו - הם לא יחליטו מה נשיר”.

שמעון מזרחי (שחר גרוס)שמעון מזרחי (שחר גרוס)

“תמיד היינו הדלת הפתוחה של כל אוהד של הפועל י-ם, תמיד דאגנו להסעות ולכרטיסים, לאוהדים שצריכים עזרה, אף פעם לא הפננו עורף לאנשים המדהימים שמרכיבים את המשפחה האדומה, בעלים באו והלכו כמו גרביים ב-13 שנים האלו ואנחנו עדיין כאן. חרטנו וצרבנו על גופנו את הפועל ירושלים, עשינו הכל! אבל במידה והרדיפה הבלתי נסבלת כלפי הארגון תמשיך, לא נוכל יותר לתפקד כארגון האוהדים של הפועל ירושלים בכדורסל. כואב, הזוי, בלתי נתפס, אבל זאת המציאות כפי שנכפתה עלינו, מקווים לתת רק בשורות טובות בהמשך".

מהפועל ירושלים לא נמסרה תגובה.