הפועל ירושלים עשתה הערב (רביעי) צעד נוסף לעבר אירוח פיינל פור ליגת האלופות של פיב”א, כשהעפילה לרבע הגמר עם ניצחון 64:84 קליל על נפטונאס הליטאית, המפגש גומלין שמינית הגמר. למרות זאת, בפן הפחות חיובי של המשחק עמדו חלק (קטן יש לומר) מאוהדי הקבוצה, המזוהה עם ארגון ‘הבריגדה’ שאחרי המהומה במשחק מול מכבי תל אביב, שוב שרו בגנותו של שמעון מזרחי (״שמעון מזרחי בן זונה״) אך הפעם, גם שמעו את רוב הקהל בארנה שורק לעברו בוז צורם.

בנוגע למה שקרה על הפרקט מבחינה מקצועית, אמר המאמן עודד קטש בסיום: "אני מאוד שמח מהגישה שלנו ומאיך ששיחקנו. התקשינו בשני המשחקים עם הזריקות מהשלוש והם באו מאוד אגרסיביים, אבל עשינו עבודה נהדרת הגנתית ואני מאוד מרוצה. מי שלא תהיה היריבה בשלב הבא, היא תהיה מאוד קשה".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קטש: מקווה שאמארה ישחק במשחק ליגה הקרוב"

קבלת האזרחות של אמארה סטודמאייר: "אני מקווה שאמארה יוכל לשחק במשחק הקרוב. זאת תוספת בשבילנו שמאפשרת ורסטיליות מבחינת החוק הרוסי ויעזור גם לג’ייקובן בראון וג’יימס פלדין ויאפשר להם לשחק יותר דקות. אמארה עם הנוכחות שלו ישדרג אותנו".

היכולת של תמיר בלאט: "באופן כללי שחקנים עוברים דברים במהלך העונה, תמיר ילד חכם הוא היה מצוין וניהל את המשחק כמו שצריך. גם הגנתית הוא היה מצוין. תמיר הוא אחת הסיבות שהקבוצה משחקת כדורסל שמח ולא מכריחה דברים".

אמארה סטודמאייר חוגג עם תמיר בלאט (איציק בלניצקי)אמארה סטודמאייר חוגג עם תמיר בלאט (איציק בלניצקי)

האם הקבוצה שלו פייבוריטית בשלב הבא? "קשה לקבוע פייבוריטים במפעל הזה. אנחנו נוטים לזלזל ביריבו, קשה לקבוע לקראת הסיבוב הבא מי הפייבוריטית. כשמשחקים בית וחוץ מי שתהיה יותר מוכנה ומרוכזת תנצח".

הדחיפה מהקהל אחרי האירועים האלימים מול מכבי ת”א: "הקהל הוא יתרון, מול מכבי ת”א הקהל היה מדהים ודחף אותנו גם בפיגור 26, היו אירועים שלקחו מהפוקוס".

אוהדי הפועל ירושלים (איציק בלניצקי)אוהדי הפועל ירושלים (איציק בלניצקי)

טיישון תומאס, שקלע 13 נקודות הוסיף: "ידענו שיהיה משחק קשה, ביצענו את מה שעשינו במשחק הראשון וזה הצליח לנו. אין לנו העדפה ליריבה. אני מתרגש שעלינו לשלב הבא ואנחנו נהנים ומרגישים שאפשר ללכת עד הסוף".