אמרה סטודמאייר קיבל היום (רביעי) את האזרחות הישראלית שלו באופן רשמי משר הפנים אריה דרעי, בטקס שנערך בלשכת שר הפנים בירושלים, בנוכחותו של ראש עיריית ירושלים משה ליאון, אייל חומסקי וגיא הראל.

כזכור, לפני כחודש וחצי הודיע שר הפנים, כי החליט לאשר לכוכב ה-NBA לשעבר מעמד של תושב ארעי בישראל וכי יבחן הענקת אזרחות וכעת כאמור התרצה והוא מעניק לסטודמאייר את האזרחות ולירושלים ישראלי נוסף בסגל.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אמארה סטודמאייר מקבל אזרחות

סטודמאייר שיתף בתחושותיו: ״תודה רבה, זה רגע מרגש ויום חג בשבילי. הגוף שלי מלא בכל כך הרבה רגשות, מיוחד להיות ברגע הזה שאני הופך רשמית לחלק מישראל ואני חסר מילים. זה מאוד מרגש אותי. תודה לכל מי שהתאמץ כדי שזה יקרה. אני מייצג את ישראל בעולם מבחינת ספורט״.

אמארה סטודמאייר ותעודת הזהות (איציק בלניצקי)אמארה סטודמאייר ותעודת הזהות (איציק בלניצקי)

אריה דרעי אמר בטקס: ״חתן השמחה, ברוך הבא לכאן וברוך הבא להיות ישראלי. אמארה הוא שחקן בינלאומי שמהווה שגריר עולמי למדינה ולפי מה שהסבירו לי עוד לא היה מי שתרם כל כך הרבה למדינת ישראל וקשר את גורלו למדינת ישראל. לפי ההמלצות של כלל הגורמים החלטתי להעניק לו את התעודה והוא יהיה מעתה אזרח ישראל כמובן שהתעודה הזו גם מקנה לך זכות לבחור בכנסת אז אני לא אגיד לך מה לבחור״, סיכם בהומור.

אריה דרעי ואמארה סטודמאייר (איציק בלניצקי)אריה דרעי ואמארה סטודמאייר (איציק בלניצקי)

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: ״זה יום חג לירושלים ולאוהדי הפועל ירושלים כמובן. עמלתי רבות למען אזרחותו של אמארה. לפני שבועיים אירחתי את קבוצת הפועל ירושלים בלשכתי וכבר אז איחלתי לאמארה שבפעם הבאה שניפגש הוא יהיה אזרח ישראלי והינה אנחנו פה היום עומדים במעמד מרגש זה. סייעת להפועל ירושלים לקחת אליפות אחרי היום במינימום זמן, אני מאחל לאמארה שבפעם הבאה שניפגש הוא יניף את הצלחת".

אייל חומסקי: ״אני מאוד נרגש. אני רוצה להודות לשר הפנים שרואה קודם כל את טובת ישראל ועשה הכל על הצד הטוב ביותר. להודות גם למשה לאון חברי הטוב, שעושה הכל למען ירושלים, אמארה הוא שגריר אמיתי של ישראל ושל ירושלים, מדבר על הציונות וישראל ויש פה ערך מוסף אמיתי למדינה שלנו. צריך להגיד גם תודה לשרת הספורט, מירי רגב שנתנה יד במהלך הזה ולכל הגורמים שהצליחו להביא לסיום התהליך״.

אריה דרעי עם אמארה סטודמאייר (איציק בלניצקי)אריה דרעי עם אמארה סטודמאייר (איציק בלניצקי)

בתוך כך, הפועל ירושלים העניקה לשר ולראש העיר גופיית משחק עם הספרה אחת של אמארה ומאחור נכתב שמו העברי יהושפט.

אריה דרעי, אמארה סטודמאייר ומשה לאון יחד עם הגופייה (איציק בלניצקי)אריה דרעי, אמארה סטודמאייר ומשה לאון יחד עם הגופייה (איציק בלניצקי)