יתרון קטן בן ארבע נקודות בלבד מהמפגש הראשון, הספיק להפועל חולון כדי להעפיל אמש (שלישי) לשלב רבע גמר היורופקאפ וזאת על אף ההפסד במשחק השני 82:83 לבלקן הבולגרית. בשלב הבא תפגוש הקבוצה את המנצחת בין טלקום בון ואלבה פרהאבר, שייפגשו הערב בעוד היתרון במפגשים הוא לזכותה של בון שמובילה 84:85 מהמשחק הראשון.

“אני שמח מאוד על העלייה לשלב הבא״, אמר מאמן הקבוצה, דן שמיר. ״עלינו בזכות שש-שבע הדקות הטובות שלנו במשחק הקודם, שבהן חזרנו מפיגור דו ספרתי. פתחנו את המשחק הזה בצורה לא טובה ונקלענו שוב לפיגור מוקדם, אבל אז חזרנו לשחק כדורסל טוב, הובלנו לאורך הזמן נגד קבוצה שעשתה עבודה טובה וקליעות מבחוץ לכן אני שמח מאוד להתקדם לשלב הבא״.

דן שמיר (שחר גרוס)דן שמיר (שחר גרוס)

במהלך חלקים גדולים מהמשחק, בעיקר בחצי השני, העידו בקבוצה על תחושות לא טובות, במיוחד לאור היכולת שעדיין לא הצליחה לגרום לשביעות רצון בקרב אנשי המועדון וזאת למרות שללא ספק היו שמחים מההעפלה הדרמטית. ״העיקר שהצלחנו לעבור את זה״, אמרו בחולוניה. ״אנחנו מצפים ליותר וחייבים להציג יכולת טובה יותר לאורך כל שלבי המשחק, כי אם אנחנו רוצים להשיג את המטרות ולהתקדם במפעל הזה הכי רחוק, זה לא יספיק״.

בצל הטענות, בחולון החמיאו לגיא פניני שהיה מהמובילים של הקבוצה במשחק עם 15 נקודות ושבעה אסיסטים, כשבנוסף צלף שלשה קריטית בסיום שלמעשה סגרה את הפער והובילה להפסד קטן יותר שנתן את האות לחגיגות. כמו כן, היו מרוצים לפרקים מדריון אטקינס, קורי וולדן, דקוואן ג׳ונס ושלומי הרוש, שהגיעו גם הם למספר נקודות דו ספרתי והצליחו למזער נזקים, בעוד סקוטי ריינולדס המשיך לאכזב כששותף למשך חמש דקות, נראה אבוד על הפרקט וסיים ללא אף נקודה.

אמנם במועדון יחכו בציפייה לדעת את זהות היריבה בשלב רבע הגמר שכאמור תיקבע הערב, אך מיד עם החזרה ארצה שמיר וחניכיו כבר יכוונו את המבטים והמחשבות אל עבר מוצאי שבת, אז יארחו בביתם את מחזיקת גביע המדינה, הפועל ירושלים, בקרב צמרת במחזור האחרון לסיבוב השני.