לאחר שהמוליכה מכבי רעננה גברה אמש 93:103 על הפועל חיפה, המחזור ה-23 בליגה הלאומית בכדורסל הושלם הערב (שלישי) עם שישה משחקים, כאשר במוקד סגנית המוליכה מכבי קריית מוצקין שרדה מותחן עם 73:74 על מכבי הוד השרון, בעוד אליצור אשקלון רשמה 71:84 על הפועל כפר סבא שבדרך לליגה הארצית. בנוסף, הפועל גליל עליון גברה 73:86 על מכבי חיפה, אליצור יבנה גברה 80:87 על נתניה, הפועל עפולה התפוצצה עם 87:107 ומכבי רחובות גברה 61:75 על הפועל רמת גן/גבעתיים.

מכבי קריית מוצקין – מכבי הוד השרון 73:74

החבורה הצפונית רועי פרל המשיכה לבסס את מעמדה במקום השני בטבלה עם ניצחון דרמטי על שחקניו של נתי כהן, שעד 11 שניות לסיום הוליכו בשלוש נקודות והיו נראים בדרך הבטוחה לניצחון חוץ יקר ומפתיע שהיה מרחיק אותם צעד נוסף מהתחתית. גל טסלר דייק פעמיים מקו העונשין וצימק לנקודה וארבע שניות בלבד לסיום זיו בן צבי העניק לקריית מוצקין את הניצחון בג’אמפ שוט דרמטי.

שחקני קריית מוצקין (לוטם אסרף) שחקני קריית מוצקין (לוטם אסרף)

בשורות המנצחת חאבייר קרטר להט עם 22 נקודות ועשרה ריבאונדים, זיו בן צבי סיפק 15 נק’, תשעה אסיסטים, ארבעה ריבאונדים וארבע חטיפות ונועם מטלון הוסיף 14 נקודות משלו, בעוד מנגד, 27 נקודות של פול דילייני, 14 של עידו דוידי (שישה ריבאונדים), ו-9 של טימר אריאלי לא הספיקו לחבורה מהשרון.

הפועל כפר סבא – אליצור אשקלון 84:71

החבורה הדרומית של אבי סוכר השיגה ניצחון חוץ יקר שקירב אותה לצמרת הגבוהה וקירבה את הירוקים של הוד בן הרצל צעד נוסף בדרך לליגה הארצית. מי שלהט בשורות אשקלון הוא טיילר סמית’, שהתפוצץ עם 30 נקודות, שמונה ריבאונדים, חמישה אסיסטים וארבע חטיפות, כאשר בילי מקשפרד הוסיף 16 נק’ ו-11 ריבאונדים, בעוד איגור מאיור וניב ברקוביץ’ סיפקו 10 נקודות כל אחד. מנגד, 19 נקודות ושמונה ריבאונדים של ביירון ווסלי, 12 נק’ ותשעה ריבאונדים של דאליס ג’וינר ו-11 נקודות של עידו שבת לא הספיקו לכפ”ס, שרחוקה כבר חמישה ניצחונות ממכבי רחובות והפועל רמת גן/גבעתיים ונמצאת בדרך הוודאית לליגה השלישית. 

הפועל גליל עליון – מכבי חיפה 73:86

החבורה האדומה של אבישי גורדון סיפקה הצהרת כוונות משמעותית עם ניצחון יקר בקרב הצמרת היוקרתי מול הירוקים של ברק פלג ונצמדה לחיפאים במקום השלישי עם 14 ניצחונות לעומת תשעה הפסדים. ג’ו לואל אצ’ויל המושאל מהפועל ירושלים הצטיין עם 21 נקודות ו-11 ריבאונדים, גוני יזרעאלי סיפק 17 נק’, שישה ריבאונדים וחמישה אסיסטים וליאור קררה הוסיף 12 נק’ ושבעה ריבאונדים בשורות האדומים, בעוד 28 נקודות ושישה ריבאונדים של קרון דה שילדס, 15 נק’ ושישה ריבאונדים של ווילי וורקמן ו-13 נקודות ושישה ריבאונדים של רומן סורקין לא הספיקו לירוקים, שפספסו הזדמנות לבסס את מעמדם במקום השלישי.

ברק פלג (עמרי שטיין)ברק פלג (עמרי שטיין)

אליצור נתניה – אליצור יבנה 87:80

החבורה של שי סגלוביץ’ השיגה ניצחון חוץ יקר שסייע לה לבסס את מעמדה בתמונה הפלייאוף, להישאר צמודה לאשקלון השישית ולהתרחק מהחבורה של עידן פלדה, שתיאלץ להמשיך ולהילחם על מקומה בפלייאוף מול הפועל חיפה, מכבי הוד השרון ואליצור קריית אתא. אלעד הופמן הצטיין עם 23 נקודות, שבעה אסיסטים ושישה ריבאונדים, ברנדון אדוארד סיפק 17 נקודות, 15 ריבאונדים ושישה בלוקים בערב אדיר, בעוד קרים ג’אמר ואפיק ניסים הוסיפו 13 נקודות כל אחד. מנגד, בשורות נתניה, 24 נקודות וארבעה ריבאונדים של סטפן דניס, 21 נקודות, 17 ריבאונדים וחמישה בלוקים של מרווין ג’פרסון ו-10 נקודות, חמישה אסיסטים וחמישה ריבאונדים של גיל אמיתי לא הספיקו. 

שי סגלוביץ' (איציק בלניצקי)שי סגלוביץ' (איציק בלניצקי)

הפועל עפולה – אליצור קריית אתא 87:107

החבורה של ניר קפלן השיגה ניצחון מרשים על חשבון השכנה של שרון אברהמי והמשיכה לבסס את מעמדה בצמרת הגבוהה, בניגוד לקריית אתא, שהתרחקה מהפלייאוף. אנדרה אנדרוז התפוצץ עם לא פחות מ-40 (!) נקודות והוסיף שישה ריבאונדים וארבעה אסיסטים, בעוד דולב דראפיץ’ סיפק 19 נקודות ושישה ריבאונדים משלו בשורות המנצחת מעפולה, בעוד מנגד, 23 נקודות ו-12 ריבאונדים של עמנואל אומגבו, 17 נקודות ושמונה ריבאונדים של דנזל לוינגסטון, 15 נק’ וארבעה ריבאונדים של קלארק רוזנברג, 14 נק’ ושבעה ריבאונדים של דניאל דנינו ו-11 נקודות וארבעה ריבאונדים של יונתן מור לא הספיקו לשרון אברהמי ושחקניו.

שרון אברהמי (אורן בן חקון)שרון אברהמי (אורן בן חקון)

מכבי רחובות – הפועל רמת גן/גבעתיים 61:75

החבורה של מיקי גורקה השיגה ניצחון יקר שהרחיק אותה עד כדי חמישה ניצחונות מנועלת הטבלה הפועל כפר סבא ונתן לה אוויר לנשימה, בעוד האדומים של מתן חרוש מחזיקים כעת במאזן זהה ופספסו הזדמנות להתקרב לפלייאוף. ברנדון באומן הצטיין עם 17 נקודות ושמונה ריבאונדים, דודו שמריז הוסיף 14 נקודות, יובל נעימי תרם 12 נק’ ושבעה ריבאונדים ואבירם זליקוביץ’ סיפק 11 נקודות ועשרה ריבאונדים בשורות רחובות, בעוד מנגד, 13 נקודות כל אחד של יונתן ניר (תשעה ריבאונדים), אלכסנדר האריס (שבעה ריבאונדים) ואייל שולמן, לא הספיקו לאדומים.

מיקי גורקה (נעם מורנו)מיקי גורקה (נעם מורנו)