לאחר ההפסד של הפועל ירושלים למכבי תל אביב בארנה, האדומים חוזרים לזירה האירופית כשהאדומים של עודד קטש ערכו את האימון המסכם לקראת מפגש הגומלין הערב (רביעי) ב-19:30 מול נפטונאס קלייפדה הליטאית כחלק משמינית גמר ליגת האלופות של פיב״א.

מלבד המשחק הגיעה בשורה משמחת לקבוצה ואמארה סטודמאייר יקבל אזרחות ישראלית לאחר שהבקשה לתעודת זהות אותה הגיש לפני כחודש, עליה פורסם ב-ONE לפני כחודש, התקבלה והכוכב הירושלמי יקבל את התעודה המיוחלת ויהפוך לישראלי מן המניין.

שר הפנים, אריה דרעי התייחס למעמד ומסר בתגובה: ״תרומתו הספורטיבית של אמארה סטודמאייר אינה נתונה במחלוקת. מדובר באחד השחקנים הגדולים ששיחקו בישראל ושתרמו לספורט הישראלי. מדובר בשחקן כישרוני שרוצה לקשור את גורלו עם ישראל. משכך, החלטתי לאחרונה לתת לו מעמד של תושב והיום אני מודיע על הענקת מעמד אזרחות בהתאם לסמכות שניתנה לי בחוק האזרחות. אני מאחל לססטודמייר שימשיך להצליח ולגרום הנאה לאוהדי הכדורסל, ובעיקר לאוהדי הפועל ירושלים״. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס: "מכבי הקבוצה הטובה בישראל"

כזכור, לפני כחודש וחצי הודיע שר הפנים, כי החליט לאשר לכוכב ה-NBA לשעבר מעמד של תושב ארעי בישראל וכי יבחן הענקת אזרחות וכעת כאמור התרצה ויעניק לסטודמאייר את האזרחות ולירושלים ישראלי נוסף בסגל.

הקבוצה מהבירה מגיעה למשחק ביתרון מבטיח של 12 נקודות לאחר שניצחו בליטא 74:86, כאשר כעת, האדומים ינסו לסיים את המלאכה ולעלות לרבע הגמר מול הקהל הביתי בארנה. סנטר הקבוצה ג'וש אוונס, שנפגע בקרסולו דקות לסיום מול הצהובים, ערך אימונים בצד המגרש ולא התאמן עם חבריו, אך יהיה כשיר למפגש החשוב של האדומים לאחר שנשללה האפשרות לפציעה רצינית.

ג'וש אוונס (אורן בן חקון)ג'וש אוונס (אורן בן חקון)

מאמן הקבוצה עודד קטש התייחס לאירועים שקרו בין הנהלת המועדון לאוהדיה בסיום המפגש מול היריבה מת״א: ״אני חייב להודות שזה לא מגיע לשחקנים, אני חושב שעשינו עבודה טובה פה במערכת לנטרל את הדברים האלה, זה לא משהו שאנחנו מתעסקים בו בכלל. אפילו לא ידעתי וקיבלתי דיווח כמו כולם, די ברור לכולם איזה דברים רוצים במגרש כדורסל ואיזה פחות”.

התחושות שהיו בארנה: ״העניין החריג הזה לקח את כל תשומת הלב, הרגשנו שאכזבנו את הקהל שלנו ובאמת היה לנו משחק לא טוב מול מכבי ת״א שהתפתח לא בצורה בה חשבנו, בחצי השני נלחמנו בצורה מעוררת כבוד הרבה בזכות הדחיפה של הקהל וללא קשר לתוצאה הקהל נתן הצגה פה והיה פשוט מדהים. לרגע קלטתי שאנחנו מינוס 26 בחצי הראשון והקהל עודד אותנו בצורה מטורפת, זה לא משהו שקורה בהרבה קבוצות אז חבל לי שזה לקח את האווירה המדהימה שהיה כאן”.

מחשבות על רוטציות שונות לליגה: ״הפתיחה מול מכבי הייתה יוצאת דופן ולפעמים משלמים מחירים על רוטציות כאלה ואחרות בין אירופה לארץ, בשלב הזה של העונה המשחק עם מכבי הוא פיקנטי, חשוב ורצינו אותו מאוד אבל המשחק מחר יותר חשוב לנו כדי לעמוד ביעדים שלנו ובסופו של דבר אי אפשר לעשות דברים בלי לשלם מחירים במקום אחר זה חלק מהעניין. אמרתי כמה פעמים העונה שהשחקנים בוגרים, מקצוענים ומבינים את המשמעות כולל ג׳ייקובן בראון וג’יימס פלדין שמודעים לחוק הרוסי ולפעמים יוצאים מהקצב שלהם בגלל רוטציות, אז זה לא פשוט לאף אחד בטח שאתה מנהל קבוצה עמוקה אבל כל אחד צריך לתת את הדקות שלו ולהתמודד עם הקשיים״.

ג'יימס פלדין וג'ייקובן בראון (אורן בן חקון)ג'יימס פלדין וג'ייקובן בראון (אורן בן חקון)

היתרון מהמשחק הראשון: ״זאת תהיה טעות גדולה אם נחשוב שאנחנו מובילים ב-12, אמרתי לשחקנים בכנות גדולה שלפני המפגש מול הליטאים הסתכלתי עליהם הרבה והם קבוצה טובה. היה להם משחק מאוד חלש נגדנו באחוזים נוראיים, הם קבוצה הרבה יותר מסוכנת ממה שחווינו. לא שיחקנו משחק גדול אבל אמרתי לשחקנים שאני מאוד מרוצה להיות ביתרון 12, זאת תהיה טעות לחשוב שבגלל ההפרש הדברים נגמרו כי הם קבוצה מאוד מסוכנת ביום נתון, עיקשת שרצה הרבה וקולעת הרבה שלשות. נצטרך לעשות משחק יותר טוב ממה שעשינו שם למרות שזה לא נראה ככה בגלל ההפרש אבל אני סומך על השחקנים”.

אם מעדיף סדרות או משחקי נוק אאוט: ״אני תמיד מעדיף סדרות, בטח כשיש לך יתרון ביתיות, אני חושב שזה לא פרופורציונלי לעשות בית של שמונה קבוצות ובסוף זה היתרון שיש לך, זה מוציא את העוקץ משלב הבית. תמיד צריך לעשות חשיבה מחדש אבל אף אחד לא שואל אותי״.