משחק חשוב לשתי הקבוצות נערך הערב (חמישי) בהיכל, כשמכבי תל אביב הייתה חייבת לנצח, אבל גם אולימפיאקוס הייתה זקוקה נואשות לניצחון. הקבוצה היונית נמצאת בעונה חלשה ולאחרונה בכושר וביכולת גרועה, עם ארבעה הפסדים בחמישה  משחקים. כך, התפתח לו משחק קשה לצפייה עם אחוזי קליעה זוועתיים ושגיאות ביסודות פשוטים של המשחק. אבל בסופו של דבר, ניצחון הוא ניצחון ואף אחד לא יזכור את הרמה.

היה כאן גם קרב בין המאמנים, שניהם מאמני עבר בקבוצות היריבות ושניהם מכירים היטב את השחקנים המרכזיים של הקבוצות. דייויד בלאט אימן בשנה שעברה את ווילבקין בדרושפאקה וספרופולוס אימן את רוב השחקנים המובילים באולימפיאקוס. זה גם הביא  לטקטיקה שראינו על המגרש – נייג’ל וויליאמס-גוס קיבל הוראה ללכת ולהתקיף את הסל בכל מצב שווילביקן מולו, ומנגד ספאנוליס הותקף בכל עמדה שהוא שמר על שחקן גבוה בלואו פוסט. אפשר לומר שאולי הייתה תצוגה הגנתית טובה של שתי הקבוצות, אבל אני קונה את זה. ההתקפות היו גרועות ולא מתואמות ואחוזי הקליעה וניצול ההזדמנויות היו ברמה נמוכה.

יאניס ספרופולוס ודייויד בלאט (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס ודייויד בלאט (איציק בלניצקי)

יכול להיות שהלחץ שנוצר בעקבות חשיבות המשחק לשתי הקבוצות פגע בביטחון שלהן ואולי אף ברמה, אבל אל לנו לתלות את רמת המשחק רק בעניין זה, שכן שתי הקבוצות האלה הובסו במחזור המשחקים הקודם, רק לפני שבוע והפגינו יכולת  לא משכנעת.

אצל הצהובים, שוב השתנתה הרוטציה. דיאנדרה קיין, שחזר מפציעה, פתח בחמישייה ודחק ממנה את ג’רמי פארגו, מה שגרר מיעוט דקות של יובל זוסמן לעומת המשחקים הקודמים והוביל לכך שג’ון דיברתולומאו עלה בפעם הראשונה בדקה ה-27. קנדריק ריי לא שותף ודני אבדיה כלל לא התלבש. טאריק בלאק הציג אולי את משחקו הטוב ביותר, אבל לא פספס הזדמנות לספוג עבירה טכנית בזמן רע. כמו כן, ג’וני אובראיינט עשה שגיאות עם החלטות נוראיות בהתקפה וביצע חמש עבירות שטותיות, כשלעומתו אלכס טיוס חזר לרמת המשחק שהוא מפגין ביורוליג ולא מצליח להציג בליגה. 

בצד היווני, ספאנוליס הציג עד ארבע הדקות האחרונות יכולת רעה, אבל שאר שחקני החיזוק שהובאו כדי לקדם את הקבוצה, הציגו משחק התקפי מזוויע. היווני הוותיק הצליח לבדו להחזיר את קבוצתו למשחק ו-14 שניות לסיום, אף לעמדת ניצחון. 

דיאנדרה קיין, סקוטי ווילבקין וטאריק בלאק (איציק בלניצקי)דיאנדרה קיין, סקוטי ווילבקין וטאריק בלאק (איציק בלניצקי)

גם אחרי הסל המכריע של ווילבקין, ליוונים הייתה הזדמנות לנצח, כשפרינטזיס עוד הספיק להחטיא זריקה שכמותה הוא ניצח כבר הרבה פעמים עבור אולימפיאקוס, כולל שני גביעי יורוליג, אולם כרגע זה זיכרון רחוק. לא ראיתי מזמן אולימפיאקוס כל כך חסרת ביטחון, כל כך לא שוטפת  והיא כרגע נסחפה למאבק על העלייה לשמונה הראשונות. 

מכבי מצדה ממשיכה את החלום, ובאם היא רוצה לעלות לשם, צריכה להגיע למשחקים החשובים קודם כל במינכן ובמילאנו, יריבות ישירות שלה על העליה, ולנצח שם. וכדי לעשות זאת, היא צריכה לשחק יותר טוב. ספרופולוס צריך עכשיו לראות איך הוא מנהל את הרוטציה עם חזרתם של פארגו וקיין, כשעליו גם לשפר את משחק ההגנה, אך להמשיך את השליטה בריבאונד, שהיה היום נקודת האור של מכבי. וכן, טיפת מזל ו-ווינריות לא הזיקה אף פעם. 

כעת, יש לקבוצה בצהוב פגרה מסוימת, שאמנם הגיעה בגלל ההדחה מהגביע, אבל תתן למאמן זמן לאימונים שכה חסרים לו, כדי לעבוד ולשפר דברים. כי אם נהיה אמיתיים והגונים, רמת המשחק היום לא הייתה גבוהה וכדי לעלות לטופ 8, מכבי צריכה יותר מזה.

ג'רמי פארגו וסקוטי ווילבקין חוגגים (איציק בלניצקי)ג'רמי פארגו וסקוטי ווילבקין חוגגים (איציק בלניצקי)