מכבי תל אביב יצאה הערב (חמישי) למשחק חוץ נגד דרושפאקה, כאשר כל הנתונים היו ידועים. מכבי הייתה חייבת ניצחון, ומכבי של השבועיים האחרונים נראית טוב. דרושפאקה אמנם במקום האחרון בטבלת היורוליג, אבל בדרך כלל מובילה על יריבותיה ונעצרת ברבע האחרון.

ואכן, למרות העדיפות הברורה של מכבי על הנייר, זה לא הלך קל. הנקודה הסופית והחשובה היא שמכבי השיגה את הניצחון הכל כך חשוב הזה למרות הרבה קשיים בדרך. עם זאת, אם יהיו משחקים שבהם הקבוצה תהיה עם אנרגיה נמוכה בשלושת הרבעים הראשונים ותתעורר רק ברבע הרביעי כמו היום, זה יעלה לה ביוקר.

מייקל רול מנסה לחסום את טוני דוגלאס (EUROLEAGUE)מייקל רול מנסה לחסום את טוני דוגלאס (EUROLEAGUE)

יאניס ספרופולוס התחיל היום את המשחק, כמו במשחקיו האחרונים, עם שלושת הגבוהים – טאריק בלאק, ג’וני אובראיינט ואנג’לו קלויארו. עד אמצע הרבע השני המאמן היה עם רוטציה קצרה, ללא שחקני נבחרת ישראל, וראינו את מכבי מציגה הגנה רכה, כשהטורקים שלטו בקצב המשחק, עם חולשה של סקוטי ווילבקין, שהתקשה להשתחרר מההגנה של דרושפאקה וגם לרכז.

באמצע הרבע השני, ספרופולוס שילב את ג’ון דיברתולומאו, יובל זוסמן וג’ייק כהן. שני הראשונים הכניסו הרבה אנרגיה, ובעיקר דיברתולומאו, שהיה טוב בהגנה וקלע מחוץ לקשת, כשדווקא ג’ייק כהן היה חלש. כך ספרופולוס ראה שווילבקין צריך לידו עוד מוביל כדור, וזה לא צריך להיות דיאנדרה קיין, וכאן דיברתולומאו ואפילו קנדריק ריי תרמו לחזרה למשחק.

ג'ון דיברתולומיאו שומר על ריי מקלום (EUROLEAGUE)ג'ון דיברתולומיאו שומר על ריי מקלום (EUROLEAGUE)

הגארדים הציגו הגנה חזקה עם סלים חשובים, שוב, בעיקר של דיברתולומאו וגם ווילבקין, שברבע הרביעי קלע מספר שלשות חשובות. מהצד השני, ראינו את הטורקים קולעים נקודה אחת בחמש הדקות הראשונות של הרבע הרביעי, כשמקביל מכבי חזרה למשחק וזוסמן, דיברתולומאו וקלויארו עשו ברבע האחרון מספר פעולות הגנתיות טובות וחכמות. יש שחושבים שזה היה שיפור הגנתי של מכבי שהביא לחזרה למשחק, ויש שיראו זאת בחולשת הטורקים, שבאופן מסורתי משחקים חלש ומאבדים יתרון ברבע הרביעי.

מכבי ת”א עוברת כעת לסדרת משחקים שונה, נגד קבוצות מרכז הטבלה, באסקוניה, ז’לגיריס קובנה וארמני מילאנו, וספרופולוס יצטרך להחליט מה לעשות עם עמדת הרכז. ג’רמי פארגו חזר, ועכשיו השאלה היא מה מצבו הבריאותי ועל חשבון מי משלבים אותו.

יאניס ספרופולוס (רויטרס)יאניס ספרופולוס (רויטרס)

החזרה של פארגו קודם כל תעביר את ווילבקין לעמדתו הטבעית, עמדת הגארד השני. לאחר מכן, אסור לוותר על דיברתולומאו. גם ריי הראה היום ניצוצות, בעיקר בקליעה ופחות בריכוז המשחק. זוסמן עושה פעולות הגנתיות נהדרות, והן צריכות להקנות לו דקות משחק ועוד ביטחון בהגנה.

בצד של שחקני הפנים, הייתה הופעה טובה של בלאק, אובראיינט וקלויארו, עם הופעה יותר טובה של האחרון ברבע הרביעי. מי שרשם הופעה לא טובה הוא אלכס טיוס, שנראה קצת רך ואיטי בתגובותיו, כשגם הדקות הקצרות של ג’ייק כהן לא היו מוצלחות כל כך.

ג'רמי פארגו (איציק בלניצקי)ג'רמי פארגו (איציק בלניצקי)

המשחק בשבוע הבא נגד באסקוניה הוא סיפור שונה לחלוטין, ומכבי צריכה להיערך ליותר אגרסיביות מול הגבוהים העוצמתיים של הספרדים, שגם הם נמצאים במסע לכפר על הפתיחה הגרועה של העונה שלהם.