מכבי רעננה שועטת אל עבר הפלייאוף וזאת על אף שהסיבוב הראשון עדיין רחוק מלהסתיים. הקבוצה מהשרון מוליכה את הליגה הלאומית ללא קושי במאזן מושלם של 0:7 אחרי שהביסה אמש (שלישי) את אליצור אשקלון 71:100 במסגרת המחזור התשיעי והתחושות בהתאם.

"ניצחון טוב וחשוב עבורנו", סיפר ל-ONE המאמן המנצח אבנר יאור. "כל השחקנים בקבוצה שיחקו וחלקו בצורה בטובה את המאמץ הקבוצתי. אנחנו שמחים על הדרך שאנחנו עושים ומתקדמים. זה נותן ביטחון ומאפשר להמשיך לעבוד על שיתוף הפעולה והחיבור בתוך הצוות בצורה טובה".

אבנר יאור (צילום באדיבות מכבי רחובות)אבנר יאור (צילום באדיבות מכבי רחובות)

מי שממשיכה לאכזב היא מכבי רחובות שנכנעה 88:81 לאליצור יבנה שסימנה וי ענק. מאמן יבנה שי סגלוביץ' הסביר: "מה שסייע לנו לנצח היה העצירות הרצופות במאני טיים והחלטות טובות ונכונות בהתקפה. להיאבק על עלייה? אנחנו נחטא למטרה אם נחשוב ככה, לדעתי מכבי רעננה ואליצור קרית אתא ידברו עד הסוף, כאשר גם מכבי חיפה יעשו שינויים ויהיו שם. אנחנו צריכים להדביק את הפער קודם, כי ברור שפלייאוף זו המטרה, יש לנו חומר שחקנים טוב אז אנחנו צריכים להיות שם".

ברחובות כמובן מאוד מתוסכלים מההפסד ובסביבת המועדון טוענים כי הם לא מבינים איך הצליחו להיקלע לסיטואציה שבה ניצחו רק פעמיים בשבעת המשחקים הראשונים. עד כה מנסים לשדר בהנהלת הקבוצה עסקים כרגיל, אך ייתכן שלא יהיה מנוס מזעזוע על הקווים או בסגל השחקנים 

בתוך כך, הפועל רמת גן/גבעתיים הודיעה על החתמתו של הגארד המנוסה אלכס האריס (32, 1.96 מטר), בעל עבר עשיר בליגות הראשונות ביוון, איטליה, גרמניה וארגנטינה וכן ביורוקאפ. הוא יחליף את חואן מיגל סווארו, לאחר שהקבוצה ניצלה את סעיף השחרור שבחוזהו על אף שהרשים עד כה, ויעמוד לרשות המאמן מתן חרוש בשבת הקרובה בעפולה.