נבחרת ישראל הצעירה גברה הערב (שלישי) 0:3 על נבחרת קוסובו באצטדיון רמת גן, זאת במסגרת שלב הבתים של מוקדמות יורו 2019. הנבחרת אמנם איבדה סיכוי להעפיל לפלייאוף בטורניר, אך ללא ספק השיגה ניצחון שיוסיף ביטחון לשחקנים של מרקו בלבול.

המאמן המנצח, מרקו בלבול, התייחס לניצחון ולקמפיין של נבחרתו: "התחלנו את הקמפיין מצוין, אחרי זה עברנו משבר קטן עם שני הפסדים מיותרים. בנבחרת צעירה יש הרבה מאוד שינויים דינמיים, שגרמו לנו לחולשה מסוימת וחוסר איזון. אני חושב שיכולנו לעשות יותר בקמפיין הזה, אבל סיימנו טוב ואנחנו רואים הרבה שחקנים שעלו מנבחרת הצעירה לבוגרת שזה דבר מאוד משמח. לקראת הקמפיין הבא יתחלף שנתון ויהיו הרבה שינויים. ראינו כמה מהם מאוד מוכשרים כבר היום ובסך הכל יש דור טוב. תהיה נבחרת טובה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלבול: יכולנו לעשות יותר בקמפיין

“אנחנו רוצים גם לנצח ולנסות להעפיל לטורניר גדול חוץ מהמטרה של להעלות שחקנים לבוגרת”, המשיך בלבול. “אני בטוח שגם מהנבחרת הבאה יהיו שחקנים שיתקדמו לבוגרת. יש כאן הרבה מאוד כישרונות. השחקנים הצעירים כאן צריכים לדעת שרק בעבודה קשה אפשר להגיע לבוגרת. הם צריכים לעבוד, להשתפשף ולשחק בליגה חזקה עם תחרות קשה”.

מאמן הנבחרת הצעירה דיבר גם על הבית בו שחקניו התמודדו: “הבית הזה היה בית קשה. כמובן שגרמניה הייתה פייבוריטית מההתחלה, היא במקום הראשון בהפרש משמעותי. גם נורבגיה ואירלנד חזקות מאוד. יכלנו במשחקים כאלה ואחרים לעשות יותר ולהשיג עוד כמה נקודות, אבל בגדול זה היה בית צמוד ותחרותי".

רז מאיר עם הכדור (שחר גרוס)רז מאיר עם הכדור (שחר גרוס)

אחד המצטיינים במשחק, רז מאיר, דיבר על הנבחרת ועתידו: "סיימתי את דרכי בנבחרת הצעירה. מאוד שמחתי לקחתי חלק בפרויקט הזה. התחלנו טוב וסיימנו טוב. אמנם לא עלינו ויכולנו לעשות תוצאות טובות יותר בחלק מהמשחקים, אבל אני שמח שסיימנו ככה ובעזרת השם נמשיך לנבחרת הבוגרת. כיף מאוד לכבוש שער. אני שואף להגיע לנבחרת הבוגרת, אבל קודם כל לעבוד קשה, לקבל דקות בקבוצה שלי ומשם להמשיך. אני מאמין שהעבודה הקשה תשתלם. חוויית הנבחרת הצעירה היא כיפית מאוד, אני מקווה שכל שחקן בארץ יוכל לטעום מגיל נערים את הנבחרת ויראה כמה כיף לשחק במסגרת בינלאומית".