בני יהודה חתמה הערב (רביעי) עונה גדולה עם זכייה מרגשת בגביע המדינה, בפעם השנייה בשלוש השנים האחרונות, כאשר גברה בגמר מותח ודרמטי 4:5 בפנדלים על מכבי נתניה, בתום 120 דקות שהסתיימו ב-1:1.

בתום המשחק, המאמן המאושר, יוסי אבוקסיס, שיתף בתחושותיו: “וואו. יש דברים שאי אפשר לתאר במילים, כשאני רואה את כל הקהל של בני יהודה, אני לא יודע מתי הם הביאו כמות כזאת, זה מדהים. הם דחפו אותנו כשהיינו בפיגור וזה היה תענוג, איזה כיף לשמח אנשים ואת המשפחות שלנו. ראיתי את הבנות שלי בטירוף במהלך המשחק והתפללתי לאלוהים שנעשה את זה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אבוקסיס: היום אפשר להתפרק

אבוקסיס המשיך: “אני לא מאמן קבוצות גדולות, בקבוצה גדולה יש יותר סיכויים לקחת אליפות, אז דרך הגביע יש סיכוי לקבוצות קטנות. בשבילי זה יותר מזכייה באליפות, לקחת קבוצה עם צעירים כאלה שאף אחד לא הכיר אותם בתחילת העונה, אנשים לא זיהו אותם ואמרתי לכולם שלא משנה מה כתוב לשחקן על החולצה, אלא משנה מה יהיה כתוב בסיום. מבחינתי זה יותר מאליפות, העונה הזו שעשו השחקנים זה מדהים. זו הסוכריה בתום העונה הזו”.

שחקני בני יהודה חוגגים (עמרי שטיין)שחקני בני יהודה חוגגים (עמרי שטיין)

על כובש הפנדל, יובל אשכנזי, שגם העלה את בני יהודה למעמד עם שער ניצחון על מכבי תל אביב: “כשבחרתי את רשימת בועטי הפנדלים אמרתי ‘מי יבעט את החמישי?’, אמרתי שיובל נתן לנו את זה בחצי הגמר אז האמנתי בו, עד עכשיו אני לא מבין איך הכדור שלו נכנס. הבחור הזה הגיע אלינו ביוני למבחנים בשכונת התקווה ומהאימון הראשון ראינו להט ושיגעון בעיניים שלו. השחקנים האלה שמגיעים מלמטה מגיע להם יותר מכולם. הוא הרוויח 1,000 ש”ח והוציא 2,000 על נסיעות והמשפחה עזרה לו. אלוהים נתן לו פעמיים, גם בחצי הגמר וגם עכשיו”.

שחקני בני יהודה חוגגים (חגי מיכאלי)שחקני בני יהודה חוגגים (חגי מיכאלי)

ההבדל בין זכייה בגביע כשחקן לבין הזכייה כמאמן: “כל דבר זה מיוחד והישג. כמאמן ראשי זה שיא התענוג, כי אתה אחראי על מערכת מקצועית. אני עובד עם בעלים כמו ברק אברמוב ואני שמח בשבילו. כשאבא שלו היה בניתוח הבטחנו לו שניקח את הגביע, הוא לא זכה לראות את זה אבל מגיע לו. החברות ביני לבין ברק היא מיוחדת, יש לי צוות של אנשים מדהימים והנהלה מדהימה”.

דור ג'אן חוגג (חגי מיכאלי)דור ג'אן חוגג (חגי מיכאלי)

גיבור הדו-קרב מהנקודה הלבנה, יובל אשכנזי, הוסיף: “אני הולך להגיד תודה רבה לחברה שלי וגם למשפחה והחברים, אני נרגש ושמח שעשינו את זה. דמיינתי את זה הרבה מאוד זמן, זה קרה ואני שמח. כשאני אניף את הגביע זה יהיה בדיוק כמו בחלומות שלי. פנטזתי והאמנתי תמיד שאני אגיע לזה. הגביע זה השיא והכי כיף בעולם”.

החלק של יוסי אבוקסיס בהצלחתו: “יוסי הוא מאמן ענק, לאורך כל הדרך הוא תמך בנו ועודד אותנו, הלכנו לפי הדרך שלו ועשינו את זה”.

הבלם הוותיק של הקבוצה, דן מורי, סיפר: “לפני תשע שנים נגד הפועל תל אביב עשיתי טעות בגמר, עבור ילד בן 21 קשה לצאת מזה, ואני חושב שהפעם הגלגל התהפך ואני שמח. אני חושב שהעונה הזו הייתה העונה שלנו לגמרי. לא התחלנו טוב את המשחק הזה ואולי אנשים חשבו שאנחנו לא מתאימים למעמדים, אך לא נשברנו ואין מאושר ממני”.

עלי מוחמד רודף אחרי דן מורי (עמרי שטיין)עלי מוחמד רודף אחרי דן מורי (עמרי שטיין)

ההשפעה שלו על השחקנים הצעירים: “בגלל שהייתי שם בגיל שלהם, כשהתקשורת מדברת עליהם, אז רציתי רק להגיד להם שהם יהיו שחקנים טובים לא משנה איך המשחק ייגמר, אמרתי להם לשחק פשוט טוב וזה מה שהם עשו. הם שחקנים ענקיים והוכיחו זאת העונה. אני חושב שאחרי חדרה התקציב שלנו הכי נמוך בליגה. אנחנו ההוכחה שקבוצה יכולה לעשות את זה גם ללא תקציב גדול”.

על מאמנו: “ליוסי אבוקסיס חשוב שנהיה בני אדם קודם כל, הוא מדבר איתנו הכי פתוח שיש, הוא מצא את השיטה והתאים אותה לפי השחקנים שיש לו. אני חושב שמגיע ליוסי התואר יותר מלכולם”. 

העונה הבאה: “אני לא יודע עדיין. סיימתי חוזה ויש לי שאיפות, אולי אפילו לחזור לאירופה”.

שחקני בני יהודה מניפים את גביע המדינה (עמרי שטיין)שחקני בני יהודה מניפים את גביע המדינה (עמרי שטיין)