גמר גביע המדינה בכדורגל נפתח הערב (רביעי) באצטדיון סמי עופר המלא מפה לפה, כאשר לשריקת הפתיחה קדמו לא מעט טקסים ואירועים מכובדים.

בהתאחדות לכדורגל חששו טרם המשחק מהישנות האירועים מהשנה שעברה, שנחשפו על ידי ONE, בהם היו מעורבים נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ושרת הספורט מירי רגב. כזכור, אשתקד השרה דרשה ללחוץ את ידי השחקנים לפני הגמר, אולם הנשיא סירב ונגרם עימות, בסופו השרה התרצתה ועלתה ישירות לתא הכבוד.

מירי רגב ושינו זוארץ (חגי מיכאלי)מירי רגב ושינו זוארץ (חגי מיכאלי)

בסופו של דבר, בהתאחדות פתרו את הסוגיה בכך שבחרו להעלות את השרה לדשא באמתלה של טקס פרידה ממנה, עם סיום תפקידה כשרת הספורט, שכן היא לא מתוכננת להמשיך בתפקיד בממשלה הבאה.

כמו כן, נפרדו בהתאחדות טרם המשחק גם מהשופט הבכיר והמוערך אלון יפת, אחד מגדולי השופטים בענף בשנים האחרונות, אשר אחרי קריירה ארוכה ופוריה, כולל ייצוג ישראל וניהול משחקים רבים במסגרות האירופיות השונות, תלה את המשרוקית.

סלובודאן דראפיץ', ראובן ריבלין, שינו זוארץ ויוסי אבוקסיס (רדאד ג'בארה)סלובודאן דראפיץ', ראובן ריבלין, שינו זוארץ ויוסי אבוקסיס (רדאד ג'בארה)

טקס נוסף ומכובד ביותר שנערך טרם שריקת הפתיחה, היה זה בו הזמינו בהתאחדות את שחקני העבר משתי הקבוצות שהיו שותפים לגמר האחרון ביניהן שנערך ב-1978. השחקנים הוזמנו לעלות לדשא ולקבל את הכבוד מהקהל הרב, כמו גם מהשרה ומהנשיא, אשר לחצו את ידיהם בחום.

משה זוארץ ומירי רגב עם שחקני העבר של בני יהודה (עמרי שטיין)משה זוארץ ומירי רגב עם שחקני העבר של בני יהודה (עמרי שטיין)

ובכלל, הכוכב של סדרת הטקסים לפני המשחק היה בלי ספק הנשיא ריבלין, שהשתלט על העניינים ועל המיקרופון כאשר בהפתעה גמורה אף קרא לשני המאמנים, ביקש מהקהל להריע להם וחיבק אותם בלבביות. לאחר מכן, אף הכריז בעצמו על שירת התקווה, עוד לפני שעילי בוטנר וילדי החוץ ניגשו אל המיקרופונים.

רובי ריבלין (עמרי שטיין)רובי ריבלין (עמרי שטיין)