זהו זה, היום הגדול הגיע. אצטדיון סמי עופר בחיפה יארח הערב (רביעי) ב-20:45 את גמר גביע המדינה בין בני יהודה למכבי נתניה, והקבוצה של יוסי אבוקסיס כבר מוכנה לקרב מול חניכיהם של סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה.

הכתומים יצאו הבוקר לבית מלון בחיפה על מנת להתכונן מנטלית למשחק בצורה הטובה ביותר, כשבשכונת התקווה האווירה כבר מורגשת בכל מקום. רחוב האצ״ל נחסם לתנועה ע״י האוהדים, שלא עזבו את המקום עד שהאוטובוס של הקבוצה יצא לכיוון חיפה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צ'יבוטה עולה להתקפה עם דובדבני וקובץ'

באופן כללי, אוהדי הקבוצה עשו כל מה שרק אפשר כדי שהשחקנים יגיעו ב'רעל' למשחק הערב. באחד הלילות הקודמים פשטו מספר אוהדים על רחובות שלמים בשכונה וצמתים מרכזיים, הסירו את כל דגלי ישראל ודגלי העירייה ותלו במקום דגלי בני יהודה.

התושבים והשחקנים קמו לבוקר שכולו דגלים כתומים. לאחר מכן העירייה נרתמה אף היא לסיפור והוסיפה דגלים משלה, זאת הודות לחברת מועצת העיר תל אביב-יפו, חן קראוס, שהרימה קמפיין שלם בשם "דרום כתום", בשיתוף מנהל קהילה ורשות הספורט בעירייה. במסגרת הקמפיין נתלו דגלים ושלטי תמיכה בקבוצה, התקיימו מספר פעילויות בסימן 'כתום' בבית דני הסמוך למגרש האימונים וביום שישי האחרון השחקנים יצאו לסיור בשוק התקווה.

שכונת התקווה מקושטת בדגלי בני יהודה (Lions army) שכונת התקווה מקושטת בדגלי בני יהודה (Lions army)

חן קראוס אמרה ל-ONE: "בני יהודה היא קבוצה שמייצגת שכונה. אני פחות מבינה בכדורגל, אבל אני מבינה בקהילה. יש כאן הישג ספורטיבי בזה שהקבוצה עלתה לגמר הגביע, וחשבתי שאי אפשר לעבור עליו לסדר היום. אי אפשר שהחודש האחרון בשכונה היה עובר כמו חודש רגיל. ההתרגשות שהייתה לתושבי שכונת התקווה, עם כל הקשיים שהיא עוברת, הייתה מדהימה. הייתה להם תחושת חוויה ותקווה. כל ילד בשכונה יידע שגם הוא יכול להצליח".

בקבוצה לא ערכו אימוני מוטיבציה כלשהם לשחקנים בימים האחרונים. "אנחנו לא צריכים שום מוטיבציה, יש לנו קבוצה צעירה ורעבה שבאה עם רצון מטורף לזכות. נתאבד על הדשא. בכל משחק בליגה רואים כמה מוטיבציה יש לאנשים כאן. יש פה חבורת לוחמים, ובמקרה שלנו זה ממש לא קלישאה", אמר שחקן בקבוצה ל-ONE.

שכונת התקווה מקושטת בדגלי בני יהודה (Lions army) שכונת התקווה מקושטת בדגלי בני יהודה (Lions army)

יוסי אבוקסיס עדיין לא יודע באיזה מערך היהלומים יעלו היום, ולכן הזהיר את שחקניו מהקבוצה המסוכנת של דראפיץ' וברדה ואף ביקש מהם להיות מוכנים גם לאופציה שהנתנייתים יעלו ב-4-4-2 רגיל וגם ב-4-4-2 יהלום.  

הרכב משוער: אמיליוס זובאס, איציק עזוז, קרלוס קוויאר, דן מורי, שי קונסטנטין, מתן בלטקסה, איסמעילה סורו, יובל אשכנזי, דולב חזיזה, מאוויס צ'יבוטה ויאקוב סילבסטר.