הזכייה של בני יהודה בגביע המדינה עם 4:5 בפנדלים אחרי 1:1 בתום 120 דקות מול מכבי נתניה, הבטיחה לקבוצה השתתפות בליגה האירופית בעונה הבאה – היישר מהסיבוב השלישי של המוקדמות. המשמעות: שתי יריבות בלבד יעמדו בינה ובין שלב הבתים במקום ארבע יריבות מהסיבוב הראשון עד לבתים, לקבוצות שיסיימו במקומות 2-3 בליגת העל.

הקבוצה של יוסי אבוקסיס נמצאת במקום החמישי בטבלה, אך כבר אינה זקוקה לנס בשני המחזורים האחרונים ותייצג את ישראל באירופה בעקבות הזכייה בגביע בפעם הרביעית בתולדותיה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אבוקסיס: היום אפשר להתפרק

אז מתי הכתומים יחלו את דרכם בעונה הבאה? בעוד כחודשיים תתקיים ההגרלה (22 ביולי) של סיבוב המוקדמות השלישי והמשחקים ייערכו ב-8 באוגוסט וב-15 באוגוסט. אם בני יהודה תעלה לשלב הפלייאוף (ההגרלה ב-5 באוגוסט) היא תשחק בצמד מפגשים על שלב הבתים ב-22 באוגוסט ו-29 באוגוסט. שלב הבתים יחל ב-19 בספטמבר ויסתיים ב-12 בדצמבר.

שחקני בני יהודה חוגגים עם הגביע (חגי מיכאלי)שחקני בני יהודה חוגגים עם הגביע (חגי מיכאלי)

ומי היריבות האפשריות? הקבוצות שיגיעו ממסלול הלא אלופות של הסיבובים המוקדמים והיריבות שעולות אוטומטי לסיבוב השלישי כמו בני יהודה. בין היתר נמצאות שם פיינורד, א.א.ק אתונה ובראגה. אגב, אם ווטפורד תפתיע את מנצ’סטר סיטי ותזכה בשבת בגביע האנגלי, מנצ’סטר יונייטד (שישית באנגליה) תחל בסיבוב המוקדמות השני ועשויה לפגוש את בני יהודה בסיבוב השלישי.